Poskytovatele hodnotíme na základě důkladného testování a průzkumu, ale také s ohledem na vaši zpětnou vazbu a naše obchodní dohody s poskytovateli. Tato stránka obsahuje partnerské odkazy.Prohlášení o inzerci

10 nejlepších služeb a editorů pro tvorbu loga 2025

Největší srovnání služeb pro tvorbu loga všech dob

logo-designer-services

Otestovali jsme všechny programy pro tvorbu loga svépomocí a najímali grafiky, abychom našli nové logo pro Website Planet. To nejlepší z nich je teď naším oficiálním logem!

Existují stovky služeb pro tvorbu loga prahnoucích po vašich penězích a některé se pyšní přívlastkem „zdarma“. Zdaleka však neplatí, že všechny poskytují profesionální výkon. Nikdo si nepřeje, aby jeho logo vypadalo, jako by ho nekreslilo malé dítě. Stejně tak se nikdo netěší na zdlouhavou a komplikovanou práci v editoru, aby dosáhl žádaného výsledku.

Naprosto vám rozumím. Jako designér s několikaletou praxí a člen týmu Website Planet jsem se vydal na cestu hledání nového loga pro náš web. Osobně jsem si vyzkoušel všechny přední platformy pro tvorbu loga a zjišťoval, které z nich nabízí nejlepší poměr cena/výkon.

Každou službu jsem pečlivě ohodnotil a seřadil je níže. Neváhejte skočit na konec článku, kde najdete více o mém způsobu hodnocení.

  • Website Planet logo from Fiverr
    • Nejnižší ceny za profesionální práci
    • Spolupráce přímo se zkušeným designérem
    • Opravdu jedinečná loga

    Na Fiverr jsem si vyzkoušel designérů hned několik, protože mě zajímalo, jak se bude lišit kvalita v různých cenových kategoriích. Z celkové pohledu se mi zamlouvá, jakým způsobem platforma funguje. K dispozici máte průvodce pro vyhledávání grafiků, který vám pomůže s hledáním ideálního člověka pro váš projekt. Na profilech designérů se můžete podívat na jejich předchozí zakázky a zpětnou vazbu jejich klientů. Systém pro zasílání zpráv je rychlý a intuitivní.

    Nejvíce mě však Fiverr překvapil vysokou kvalitou za málo peněz. Musím se přiznat, že jsem byl ohledně loga za 5 $ poměrně skeptický. Sám v oblasti grafiky pracuji, takže mě jen tak něco neoslní. Této platformě se to však podařilo. Byl jsem naprosto spokojený s výkonem levnějších designérů i s výkonem „Fiverr Pro“ a rozhodně bych je využil pro další projekty.

    Dokonce jsem si říkal: Proč vůbec ztrácet čas s editory pro tvorbu loga svépomocí, když si můžete za méně peněz najmout někoho, kdo vám vytvoří originální logo, které nemá nikdo jiný? Díky nízkým cenám si můžete najmout hned několik grafiků najednou a uspořádat si tak vlastní „výběrové řízení“.

  • wix logo
    • Logo pro nekomerční použití
    • Drag-and-drop logo editor vhodný pro začátečníky
    • Spousta ikon, stylů písma a barev

    Wix Logo Marker je dalším z mých oblíbených nástrojů pro tvorbu svépomocí. Vytvoření loga podle vašich představ sice zabere o něco více času, ale samotná platforma je velice intuitivní a nepotřebujete žádné předchozí znalosti. Pro začátek vám postačí odpovědět na několik jednoduchých otázek. Na základě vašich odpovědí a preferencí poté Wix Logo Maker vygeneruje různá loga.

    Žádné z nich mě příliš neoslovilo, ale to vůbec nevadí, protože jsme teprve na začátku. Editor nabízí hodně kreativní flexibility, takže si můžete sami vybrat barvy, styl písma a polohu jednotlivých prvků loga.
    Tento nástroj je kompletně zdarma, takže se vůbec nemusíte držet zpátky. Dokud nebudete spokojení s výsledkem, neplatíte ani korunu.

    Pokud potřebujete logo jen pro své osobní účely a nebudete ho nikde tisknout, můžete si ho stáhnout zadarmo jako PNG soubor. Bezplatné logo můžete využít také pro svůj blog a na profilech sociálních sítí nebo YouTube kanálu.

  • Website Planet logo made with Looka
    • Stovky možností díky skvělému průvodci
    • Obrovské množství ikon a stylů písma
    • Zdarma – platíte, jen pokud se vám logo líbí

    Na nástroji Looka se mi nejvíce líbí to, že generuje kvalitní loga, která vypadají opravdu dobře. Jakmile si jeden z návrhů vyberete, možná ho už ani nebudete muset příliš upravovat.

    Co se mi naopak ale moc nelíbilo, byly omezené možnosti editoru. Prvky si nemůžete přetahovat dle své libosti. Jako grafik však chápu, proč to tak je. Na rozvržení a mezerách mezi prvky se pečlivě do detailů pracovalo, a tak nechtějí, aby si s tím uživatelé hráli a nějak to měnili. Díky tomu bude vaše logo vypadat dobře, ať už uděláte cokoliv.

    Looka je k dispozici pouze v angličtině, ale editor podporuje diakritiku, takže si logo vytvoříte i v češtině.

    Looka nabízí balíček pro sociální sítě, který obsahuje přes 40 souborů s logem ve velikosti přesně pro Facebook, Instagram, Twitter a další. Najdete tu i editor webů s rozhraním drag-and-drop, návrhy vizitek, triček a dalších tištěných produktů.

  • Website Planet logo made with DesignCrowd
    • Velká komunita profesionálních grafiků
    • Výběrové řízení, ze kterého si sami vyberete favorita
    • Možnost pracovat s grafikem na přímo

    Logo z DesignCrowd vyhrálo anketu v kanceláři a je novým logem Website Planet! Najdete ho v levém horním rohu stránky.

    Všem se nám logo z DesignCrowd líbilo, ale přesto mám k platformě nějaké výhrady. Zaprvé cena. Pokud si můžete za 5 $ najmout grafika na Fiverru, nedává žádný smysl platit přes 100 $ DesignCrowd. Také mě trochu trápilo uživatelské rozhraní. Výzvy k akci a další prvky stránek mě poměrně vyrušovaly.

    Na DesignCrowd můžete pořádat výběrová řízení a vybírat hned z několika návrhů, ale já se vydal jinou cestou a navázal jsem spolupráci přímo s grafikem. V rámci nejlevnějšího balíčku nejde vybírat konkrétního člověka, ale trochu jsem si připlatil, aby mě propojili skutečně s profesionálem, a myslím si, že se to vyplatilo. Na služby se vztahuje 30denní záruka peněz, takže se nemusíte bát, že by finální návrh nesplnil vaše očekávání.

    DesignCrowd nabízí i mnoho jiných grafických služeb, včetně návrhu webových stránek, triček, vizitek, letáků a dalších.

  • Website Planet logo from 99designs
    • Vše pro váš brand na jednom místě
    • Možnost pracovat přímo s grafikem
    • Nadstandardní služby pro agentury

    Služba 99designs se může zdát oproti ostatním platformám v seznamu předražená, ale nabízí skvělý poměr cena/výkon, obzvlášť pokud máte nějaký dlouhodobější projekt. Výběrové řízení si můžete vytvořit na jakýkoliv grafický projekt, od loga přes balíčky po obaly knih.

    Pokud najdete designéry, kteří dokáží pracovat se správnými fonty, neměl by být problém nechat si navrhnout logo v češtině.

    Sám jsem výběrové řízení vyzkoušel, abych zjistil, co opravdu dostanete. Dostal jsem asi 40 různých návrhů a jak jsem očekával, tak se kvalita velice lišila, a ne všechny se daly použít. I tak jsem byl ale schopen výběr zúžit na několik možností, které se mi líbily. Potom jsme v kanceláři hlasovali a vítězný návrh byl i můj nejoblíbenější. Komunikace s grafikem byla jednoduchá a bez problémů plnil mé žádosti o revize.

    Za příplatek si můžete uspořádat soukromé výběrové řízení, aby vaši konkurenti neviděli, o co máte zájem. Agentury si mohou zvolit tarif 99designs Pro, který zahrnuje rychlejší jednání a správce účtu.Pokud nejste zrovna na výběrové řízení, můžete si projít grafiky samostatně, podívat se na jejich profily a portfolia, jednoho si vybrat a pracovat přímo s ním.

  • tailor logo
    • Jednoduchý nástroj pro brand
    • Ideální pro blogery a malé firmy
    • Intuitivní editor vhodný pro začátečníky

    Ze všech programů pro tvorbu loga, které jsem vyzkoušel, a že jich bylo, je Tailor Brands mým osobním favoritem. Líbí se mi proces vygenerování loga a jeho jednoduchost.

    Editor Tailor Brands nenabízí všechny pokročilé funkce jako jeho konkurenti, což však nemusí být nutně špatně. Najdete tu obrovskou spoustu ikon a upravit si můžete vše důležité – text, písmo i barvy. Pokud jste v podobném nástroji nikdy nepracovali, bude vám Tailor Brands naprosto vyhovovat. Dokonce je tu šance, že vás to bude i bavit.

    Rozhraní sice není česky, ale nebude to takový problém, protože není vůbec složité.

    Tento nástroj si můžete vyzkoušet úplně zdarma. Ve vaší tvorbě vás nikdo neomezuje, vytvářejte, jak dlouho chcete. Dokud se vám nebude výsledek líbit, nic neplatíte. Můžete si stáhnout i vzorek, jen pamatujte na to, že bude v nízké kvalitě.

    Tailor Brands nedělá jen loga. Nabízí kompletní řešení pro branding od tisku reklamních produktů po firemní prezentace.

  • Website Planet logo made with DesignEvo
    • Nejlepší editor z hlediska flexibility
    • Přes 10 000 šablon
    • Logo pro web zdarma

    Většinou se pro takové věci moc nenadchnu, ale práce v editoru DesignEvo byl jeden z nejlepších zážitků za celou dobu vytváření těchto recenzí. Máte tam absolutní svobodu: Můžete si přidat tolik prvků, kolik jen chcete, nebo si dokonce vytvořit ikonu sami pomocí knihovny s tvary.

    Pokud nemáte s grafickými programy zkušenosti, nemusíte se bát – v DesignEvo vám to půjde samo. Místo průvodce s otázkami budete hned projíždět databázi návrhů, kde si vyberete, co se vám líbí. Vybranou šablonu si poté můžete libovolně upravovat.

    Další skvělou věcí je, že si stáhnete PNG verzi svého loga úplně zdarma. Na rozdíl od jiných platforem, které nabízí „bezplatné vzorky“, si tady můžete se staženým logem dělat cokoliv vás napadne. Dokonce ho můžete použít komerčně, pokud tedy na svém webu uvedete odkaz na DesignEvo.

    DesignEvo nepodporuje češtinu, ale pokud potřebujete logo v angličtině nebo si chcete jen vytvořit symbol, jste na správném místě.

  • Website Planet logo from The Logo Company
    • 5 návrhů od různých grafiků
    • Originální logo již za 3 dny
    • Změny a revize bez omezení

    The Logo Company se od ostatních služeb na našem seznamu trochu liší. Po registraci vyplníte velice podrobný formulář. A poté začne na vašem logu pracovat pět zkušených grafiků, kteří vám dodají různé návrhy, ze kterých si vyberete.

    Webové stránky jsou k dispozici jen v angličtině, ale designéři vám vytvoří logo v jakémkoliv jazyce, včetně češtiny.

    Z většiny návrhů jsem nebyl nijak extra nadšený, ale jeden se mi líbil moc a tak mě moc potěšilo, když jsem zjistil, že si ho můžu nechat libovolně upravit a požádat o neomezený počet změn. To je pro mě jasným důkazem, že se společnost stará o své zákazníky a snaží se, abyste odcházeli s logem, do kterého se zamilujete.

    Ačkoliv na trhu najdete určitě levnější řešení, třeba Fiverr a jiné platformy, přišlo mi, že za nabízené služby a kvalitu byla cena u The Logo Company adekvátní. Celý proces vypadal, jako kdybyste si najmuli agenturu, jen to bylo mnohem levnější.

  • Website Planet logo made with Squarespace Logo Maker
    • 100% bezplatný nástroj pro tvorbu loga
    • Obrovská databáze ikon
    • Jednoduché rozhraní

    Editor webů Squarespace je jedním z nejlepších řešení pro rychlou tvorbu profesionálních webových stránek, co to ale vypovídá o nástroji Squarespace Logo Maker? To mě nesmírně zajímalo.

    Tak zaprvé se velmi jednoduše ovládá. Na většinu nastavení a funkcí přijdete sami a celým procesem projdete bez sebemenších problémů. Kromě toho si své logo můžete stáhnout a libovolně ho používat zdarma, bez jakýchkoliv háčků.

    Proto je Squarespace Logo Maker skvělým řešením, když rychle potřebujete logo pro osobní účely. Pokud však hledáte logo pro svou firmu nebo byste chtěli profesionálnější návrh, který bude vynikat, poohlédněte se jinde. Tento nástroj nenabízí tolik možností a konečné logo bude vypadat jako každé druhé.

    K používání tohoto editoru nepotřebujete účet Squarespace. Pokud ho však používáte, můžete si své logo jednoduše vložit na svůj web.

  • Website Planet logo created by LogoNerds
    • Profesionální logo za nízkou cenu
    • Na výběr z několika návrhů
    • Všechny tarify zahrnují bezplatné revize

    Při zakoupení balíčku od LogoNerds vám grafik vytvoří několik různých návrhů, z kterých si můžete vybrat. A poté můžete požádat o jakékoliv změny a úpravy, které vás napadnou. Pokud se vám ani tak nebude vaše logo nakonec líbit, máte právo požádat o kompletní přepracování bez jakýchkoliv dalších otázek.

    Webové stránky LogoNerds jsou k dispozici jen v angličtině, ale logo si můžete objednat i v češtině.

    Po menších zádrhelech jsem byl nakonec se svým logem spokojený, ale nejsem si jistý, jestli bych LogoNerds využil znovu. Komunikace byla pomalá a hodně neosobní. Vůbec mi nepřišlo, že bych pracoval s reálnou osobou, kterou by zajímalo, co potřebuji.

    Jednu věc ale oceňuji, a to službu zvanou „Logo Repair“. Pokud již máte své logo, ale chcete ho aktualizovat, nebo si chcete nechat vytvořit vektorové soubory, LogoNerds to udělá za velice příznivou cenu.

  • Website Planet logo made with LogoMaker
    • Jednoduché vytvoření loga za pár minut
    • Najmutí profesionálního grafika
    • Vytištění loga nebo použití na reklamním zboží

    LogoMaker nabízí dvě možnosti: můžete využít generátor loga a vytvořit si logo sami jednoduše za pár minut nebo si najmete profesionála. Stačí vyplnit krátký formulář a grafik se vám ozve a probere s vámi vaši představu a potřeby. Nic jednoduššího už snad neexistuje.

    LogoMaker v současné době nepodporuje češtinu.

    Společnost nabízí další služby po firmy, jako například registraci domény, tvorbu webových stránek a potisk různých reklamních předmětů nebo psacích potřeb.

Jak jsem porovnával nejlepší a nejhorší nástroje pro tvorbu loga

Tento projekt mi zabral několik měsíců a postavil mě do jedinečné pozice: Osobně jsem vyzkoušel více platforem pro tvorbu loga než ostatní lidé za celý život.

Dříve jsem byl jen chlap, který více než deset let navrhoval weby a psal o tom. Teď jsem ten typ člověka, který sedí a říká si: „Vypadá tenhle odstín růžové na logu dost profesionálně?“ Teď ale vážně. Za celou svou kariéru jsem nic takového nezažil.

Otestoval jsem omezení designu na bázi umělé inteligence a různým grafikům jsem dal tolik kreativní svobody, že asi ani nevěděli co s ní. Mohli jen doufat, že jsem napsal dostatek informací do formuláře.

Ne, ale vážně to bylo super. Tento úkol jsem dostal ze dvou důvodů:
  1. Abych zjistil, které služby jsou nejlepší a které nejhorší, a napsal o tom.
  2. Tým ve Website Planet chtěl nové logo. Takže to není jen sbírka recenzí, je to i soutěž. Nejlepší logo vyhraje a stane se novým logem Website Planet.
Které vyhrálo se dozvíte dále.

Do tohoto projektu jsem se vrhnul s očima a myslí otevřenou, připraven najít to nejlepší logo za krátkou dobu a za relativně nízkou cenu. Proto tu nenajdete nic v kategorii 5 000 $ až 20 000 $. Na to jsem neměl čas ani peníze. Taková loga, jako jsem získal já, můžete mít už za 5 $ (některá dokonce zdarma), jiná stála až 400 $.

Pokud chcete nové logo a nemáte zrovna vysoký rozpočet, tak jsem se vám pravděpodobně trefil do noty. Ideální službu tu někde najdete.

Metodologie        

Jak přesně jsem tedy tyto služby testoval? To se u každé z nich lišilo. Některé se od sebe lišili trochu, jiné hodně. Celkově je ale můžeme rozdělit do dvou kategorií: DIY a DIFM. Tedy „Tvorba loga svépomocí“ (z anglického Do It Yourself) a „Tvorba loga na zakázku“ (z anglického Do It For Me).

DIY (svépomocí)

Sem spadají služby, které vám umožní vytvořit si logo sami s poskytnutými nástroji. Mezi tyto nástroje obvykle patří grafický editor (tam si měníte ikony, barvy, styly písma a rozvržení), databáze ikon a/nebo už hotových šablon a někdy také umělá inteligence (zkratka UI).

Téměř všechny nástroje v této kategorii jsem testoval stejně. Postupoval jsem podle pokynů na obrazovce (a většinou jsem to nahrával na video), zaplatil logo a sepsal recenzi, kde jsem se zaměřil na následující faktory:
  1. Kvalitu UI, pokud tam byla
  2. Kvalitu databáze ikon/log
  3. Jak pokročilé možnosti editor nabízel a jak se s ním pracovalo
  4. Dostupné formáty obrázků
  5. Doplňkové služby, jako například obrázky pro sociální služby nebo péče opravdového grafika
  6. Služby navíc, například tisk nebo návrh webu
  7. Celkovou složitost ovládání
  8. Zákaznickou podporu
  9. Ceny a tarify
Každou ze společností jsem kontaktoval třikrát, abych vyzkoušel co nejvíce možností, včetně telefonu, e-mailu, ticketů a živého chatu. Čtete správně, vystoupil jsem ze své komfortní zóny a mluvil s lidmi. A to všechno jen pro vás, milí čtenáři.

DIFM (na zakázku)

Jak už název napovídá, jde o služby, kde si najmete někoho, aby udělal všechnu práci za vás. Řeknete grafikovi, co chcete, nejjasněji, jak umíte, a oni se budou snažit vašemu přání vyhovět. Většina těchto služeb vám umožní zařídit výběrové řízení nebo si najmout přímo designéra.

Abychom získali co nejvíce návrhů, vždycky jsme si vybrali výběrové řízení, když bylo k dispozici. Služby jsme hodnotili podle následujících kritérií:
  1. Jak složité bylo spustit výběrové řízení
  2. Kvalita a množství předložených návrhů
  3. Složitost správy a organizace návrhů
  4. Složitost komunikace se zvolenými grafiky
  5. Jak dlouho trvalo, než jsem dostali logo
  6. Jak složité bylo procházení profilů designérů a jejich portfolia v případě, že byste si chtěli najmout někoho přímo
  7. Doplňkové služby, jako zobrazení výběrového řízení na webu nebo záruka účasti nejlepších grafiků
  8. Další služby nabízené stejnými společnostmi, například návrhy webů, tisk atd.
  9. Zákaznická podpora
  10. Ceny a tarify
Opět jsem podporu každé ze služeb kontaktoval třikrát prostřednictvím co nejvíce kanálů.

Výjimky

Dvě ze služeb z této kategorie nenabízí možnosti vlastního výběrového řízení, takže jsem je musel otestovat jiným způsobem.

V případě Fiverr si stačí projít grafiky, jednoho si vybrat a doufat, že jste si vybrali správně. Abychom získali co nejvíce návrhů, rozhodli jsme se najmout tři designéry. Jednoho s cenami od 5 $, druhý začínal na 40 $ a třetí až na 400 $. Ten poslední měl ověření a byl v programu Fiverr Pro.

The Logo Company funguje spíše jako tradiční agentura, jen má v portfoliu více designérů. Napíšete nějaké informace o svém projektu a někdo vybere grafiky, kteří vám budou pravděpodobně vyhovovat. V jedné platbě získáte pět prvotních návrhů a neomezený počet přepracování. Tady není k metodologii asi co dodat. Prostě jsem postupoval celým procesem a dostal jsem logo.

Moje zkušenost s 10 službami pro tvorbu loga

Tohle je část, ve které se snažím nacpat přibližně 24 000 slov (přinejlepším hodně zkreslený odhad) do seznamu 10 služeb pro tvorbu loga s krátkým komentářem. Testoval jsem toho mnohem více než tu vidíte, a ještě budu pokračovat. Pokud by vás zajímala jiná řešení, zkuste si je najít pomocí vyhledávacího pole nahoře na stránce. Je tu velká šance, že už jsme pro ně sepsali kompletní recenzi.

Tak a jdeme na to.

99designs (na zakázku – výběrové řízení)

99designs pořádá výběrová řízení již nějaký ten pátek a hodně celý proces zdokonalili. Pravděpodobně jde o nejjednodušší řešení tohoto typu z našeho seznamu.

Po pěti dnech na mě čekalo 40 návrhů a 99designs mi celou práci hodně ulehčilo. Nemohl jsem se rozhodnout, které logo se mi líbí nejvíc, a tak jsem se obrátil na kolegy z kanceláře s anketou (tato možnost je integrovaná). Komunikace s grafikem probíhala zcela bez problémů a celkově to pro mě byla příjemná zkušenost.

Tady jsou některá loga, která se probojovala až do „semifinále“:
99designs screenshot
Startujeme hlasování o další logo Website Planet
Vítězné logo jsem vybrali, protože se nám líbila barevnost a celkově na nás dělalo dobrý dojem. Přes veškerou jednoduchost má osobní kouzlo, hodí se ke vzhledu našeho webu a vypadá skvěle. Víc už toho snad ani nemůžete chtít. Website Planet logo from 99designs

DesignCrowd (na zakázku – výběrové řízení… skoro… ne tak docela)

DesignCrowd má rozsáhlou komunitu s hromadou skvělých designérů, ale zbytek už tak přívětivý není. Je tu až moc tlačítek a rušivých prvků, které se vám budou stavět po celou dobu do cesty.

Chtěli jsme zahájit výběrové řízení, ale místo toho se nám podařilo spustit „projekt“, což byl ve výsledku termín pro všehochuť pracovních nabídek pro jednotlivé grafiky společně s výběrovým řízením. A výběrová řízení jsou také dražší. Prakticky jsme si tedy naprosto omylem najmuli individuálního grafika a ještě nám ho vybral DesignCrowd. Naštěstí jsme si ale připlatili za kvalitu, a tak jsme spolupracovali se skutečným profesionálem.

Tady je několik návrhů po prvním kole revizí: Logos from DesignCrowd logo contest

Možnosti z Design CrowdFinální logo mělo námět webu spojeného s vesmírem. Pozitivně hodnotím, že se jejich grafik skutečně hodně snažil a vytvořil pro nás mnoho různých návrhů ve velice krátké době. Tohle logo se hodí k našemu grafickému rozvržení, barvám, šabloně webu, a i když je to trochu klišé, vypadá dobře. Website Planet logo from DesignCrowd

DesignEvo (tvorba loga svépomocí)

DesignEvo má rozsáhlou knihovnu hotových návrhů a není tu žádná UI, takže budete ušetřeni mnoha otázek ohledně vašich představ. Některá loga jsou skutečně dobrá a další zase vypadají jako z devadesátek. Kromě hotových řešení je tu také velká knihovna základních ikon a tvarů, takže si v editoru můžete spíchnout něco vlastního. DesignEvo screenshot

Příklad šablon z knihovny DesignEvo.A že se máte na co těšit! Je to nejflexibilnější a nejužitečnější editor, na který jsem v tomhle vesmíru zatím narazil. Samozřejmě to není zcela plnohodnotný grafický program, ale pokud tomu dáte dost času, rozhodně tu dokážete vytvořit něco naprosto originálního.
DesignEvo logo editor
Vytvoření loga pomocí editoru Design Evo
Musím uznat, že i můj návrh by mohl být lepší. Ale tak co si budeme… neměl jsem zrovna moc času, ale rozhodně jsem vám chtěl ukázat kvalitu jejich připravených návrhů a ikon. Website Planet logo from DesignEvo

Fiverr (na zakázku)

Fiverr samozřejmě není zrovna web pro „grafické práce“. Můžete si tu najmout kohokoliv z celého světa, aby vám vypracoval téměř cokoliv a do této kategorie patří i tvorba loga. Grafika si můžete vybrat na základě jeho předchozí práce, ceny, nabízených služeb nebo třeba slibovaného termínu. Fiverr je profesionálně navržená platforma, filtrování je jednoduché a lehce najdete člověka, kterého právě hledáte.

Dokonce můžete využít průvodce, který vám s tím pomůže:
Fiverr logo designer search wizard
Hledání grafiků na Fiverru
Komunikace s vybraným designérem je také bezproblémová, ačkoliv celý proces se bude lišit člověk od člověka. Každý totiž pracuje jinak a platforma je v tom neomezuje. Obdrželi jsme následující loga:

Logo za 5 $ od grafika ei8htz není nijak převratné, ale také na něm není nic špatného. Za tu cenu bych řekl, že je to slušné. Za pět dolarů byste mohli dopadnout taky daleko hůř. Website Planet logo from Fiverr - $5

Návrhy od designéra juancharles (cena byla 40 $) jsou zábavné a moc se mi líbí ten maskot. Osobně se mi víc typově líbí ta první možnost, ale přidal bych tam bílý obrys z druhého návrhu, aby to více kontrastovalo. Tak jako tak jsou obě loga skvělá. Website Planet logo from Fiverr - $40 Website Planet logo from Fiverr - juancharles

Nakonec jsme si vybrali ještě uživatele animteam z kategorie Pro. Logo je elegantní, stylové a prostě úžasné. Nakonec tedy nezvítězilo, ale dle mého názoru to byl hodně silný konkurent.
Website Planet logo from Fiverr - $400

LogoMaker (svépomocí)

Upřímně, LogoMaker není program, který bych vám doporučil. Celý proces je založen na šablonách, které sice mají někdy nápad, ale provedení už pokulhává a působí zastarale. Stejně tak je to se šablonami samotnými a editor na mě působil těžkopádně. Pokud by provedli nějaké aktualizace, byla by to skvělá platforma, bohužel jsem se jich ale ještě nedočkal.
LogoMaker screenshot
Příklady návrhů v LogoMaker.
LogoMaker screenshot - logo editor
Editor LogoMaker. Jeho používání je mnohem otravnější, než se zdá.
Logo, které jsem v tomto programu vytvořil, je jedno z nejhorších za celou dobu, co se tomu věnuji. Je mi to líto, ale je to tak. Website Planet logo made with LogoMaker

Looka (svépomocí)

Looka je program založený na umělé inteligenci, kde dokážete vytvořit fantastické logo. Sice používá ikony, které najdete i v jiných editorech, jako například ve Wix Logo Maker, ale má přidanou hodnotu: skvělé rozvržení. Promysleli si to a přišli na to, jak logo rozvrhnout tak, aby vypadalo téměř v jakémkoliv případě pěkně.

Nevýhodou však je, že tu jsou různá omezení. Nemůžete si totiž prvky jen tak přetahovat po stránce. Velikost a pozice ikon i textu upravujete pomocí posuvníků a ty mají své limity. Tím se snaží zamezit tomu, aby uživatel něco náhodou nepřetáhl špatně a nezničil si tak celý návrh.
Looka screenshot - logo editor
Editor Looka.
Tady jsem se snažil vytvořit logo tak, aby nebylo tolik podobné těm ostatním. Samozřejmě není perfektní, ale je to dobrý příklad toho, že i s těžkopádnou ikonou můžete vytvořit slušné logo, když je vše správně rozvrženo. Website Planet logo made with Looka

Squarespace Logo Maker (svépomocí)

Squarespace Logo Maker je vcelku zajímavá služba, protože je kompletně zdarma. Zároveň tu však nemáte žádné připravené šablony. K dispozici dostanete editor, možnost přidat text a knihovnu ikon od společnosti The Noun Project, přičemž minimálně některé z nich najdete i u Looka nebo Wix Logo Maker.

Editor nemá příliš funkcí a nemůžete si v něm změnit velikost textu nebo samotných ikon. Kromě základního grafického rozložení je vše ostatní miniaturní. Při práci vám pomáhá šikovná mřížka a objekty se k sobě „přichycují“, takže se mi podařilo vytvořit použitelné leč velice jednoduché logo poměrně rychle.
Squarespace Logo Maker screenshot - logo editor
Tvorba loga v nástroji Squarespace Logo Maker
Jelikož mi ruce svazoval editor, tak sem zvolil ikonu, která se mi zdála o něco méně minimalistická než ostatní, vybral jsem si barvu a rovnou výtvor stáhnul. Website Planet logo made with Squarespace Logo Maker

Tailor Brands (svépomocí)

Tailor Brands pracuje na základě UI a jejich proces tvorby loga je jeden z mých nejoblíbenějších. V jejich nabídce najdete ikonová loga, čistě textová loga a loga s náhodnými abstraktními tvary. Jejich návrhy patří na poli log generovaných UI rozhodně mezi ty zajímavější. Jen se mi příliš nezamlouvá jejich cenový model, což je měsíční předplatné.
Tailor Brands screenshot - logo editor
Editor Tailor Brands.
K vytvoření loga vám však bude stačit, když si zaplatíte jeden měsíc. Pokud budete platit dále, budete mít k dispozici podporu, ale už si nemůžete zakoupené logo upravovat.

Celkově byla moje zkušenost pozitivní a odnesl jsem si logo spíše v takovém retro stylu. Není to zrovna výhra v loterii, ale myslím si, že za tu cenu si není na co ztěžovat. Website Planet logo made with Tailor Brands

The Logo Company (na zakázku)

Jak už jsem se zmínil, tak The Logo Company funguje spíše jako běžná designérská agentura. Zašlete jim popis svých požadavků, někdo na váš projekt vybere pět grafiků a ti vám vytvoří pět návrhů. A teď se hodí vám ještě jednou připomenout tu vynikající věc: revize zdarma.

Všechny své projekty řídí na Basecampu (velice jednoduchý software pro správu projektů), takže většinu věcí, se kterými se zákazník setká, vůbec nevytvořili. Tedy alespoň rozhraní není jejich práce. Přesto probíhalo vše velice hladce a celý proces tvorby loga se snažili popsat do posledního detailu. Zaslali mi své návrhy, já si jeden vybral a oni se pustili do revizí, dokud jsem nebyl spokojený s výsledkem. Tak jednoduché to je.
Logo concepts from The Logo Company
První návrhy loga.
Ze všech návrhů se mi nejvíce líbil tento, protože se hodí k našemu webu. V malých rozměrech vypadá skvěle, rozložení je v pořádku a obzvláště se mi líbí ten sci-fi podtext. Website Planet logo from The Logo Company

Wix Logo Maker (svépomocí)

Nakonec tu máme Wix Logo Maker, za kterým stojí (překvapivě) ten samý tým, který vytvořil program pro tvorbu webových stránek Wix. Najdete u něj rozsáhlou knihovnu šablon, ale nemají takový potenciál jako o konkurence. Největší výhodou Wixu je jeho editor. Sice se nevyrovná řešení od DesignEvo, ale přesto je naprosto fantastický.
Wix Logo Maker screenshot - logo editor
Wix Logo Maker
Pokud chcete Wix Logo Maker využít na maximum, připravte se do toho investovat svůj čas. Většinu času jsem strávil hledáním ikon, které jsem ještě nepoužil u jiných programů pro tvorbu loga. S výsledkem jsem poměrně spokojený, i když by to mohlo být lepší. Website Planet logo made with Wix Logo Maker

Toho čtení nebylo zrovna málo, takže si to trochu shrneme. Vytvořil jsem pro vás pár jednoduchých tabulek, aby pro vás byl obsah o něco stravitelnější:

Programy pro tvorbu loga svépomocí: V čem se liší?

UI/ŠABLONY KVALITA IKON EDITOR PODPORA
DesignEvo Šablony Dobrá Pokročilé funkce E-mail
LogoMaker Šablony Velmi zastaralé Základní Ne
Looka UI Dobrá Základní Chat
Squarespace Logo Maker Šablony Dobrá ale jednoduché Základní Ne
Tailor Brands UI Dobrá Pokročilé funkce E-mail
Wix Logo Maker UI Dobrá Pokročilé funkce Tickety, telefon

Služby pro tvorbu loga: V čem se liší?

VÝBĚROVÁ ŘÍZENÍ SPOLUPRÁCE S GRAFIKEM ČEKACÍ DOBA PODPORA
99designs Ano Ano 5 dní E-mail, tickety, telefon
DesignCrowd Ano Ano 5 dní E-mail, chat, telefon
Fiverr Ne Ano Podle situace Tickety
The Logo Company Týden E-mail, chat, telefon

Podle čeho jsme vybrali naše nové logo

Nakonec vám přináším naše nové logo: Website Planet logo from DesignCrowd

Mezi zaměstnanci Website Planet jsme provedli anketu, ve které se rozhodlo, že nejlepší logo je to z DesignCrowd. Silně mu konkurovaly i jiné návrhy (především ten z 99designs), ale tohle vyhrálo z několika důvodů:
  • Perfektně splňuje téma Website Planet.
  • Vypadá skvěle v malé velikosti.
  • I když je minimalistické, má nápad a styl.
  • Mně osobně se nejvíc líbí, že písmo vypadá docela obyčejně a formálně, ale přesto má sci-fi nádech. Ano, velké A bez čárky uprostřed je teď sci-fi.
Chcete se o DesignCrowd dozvědět více? Přečtěte si mou podrobnou recenzi.

Ačkoliv DesignCrowd může být skvělým řešením pro velké společnosti a korporace, pro střední firmy a živnostníky, kteří do toho nechtějí nebo nemůžou investovat tolik peněz a času, to může být trochu moc. Pokud je to i váš případ, doporučil bych vám Fiverr, kde si najmete grafika podle svých představ.

Jelikož tam ceny začínají už na 5 $, můžete vyzkoušet několik různých designérů a až nakonec se rozhodnout, který návrh si vyberete. Bude to vlastně takové vaše malé osobní výběrové řízení.

Často kladené otázky

🎨 Jaký je rozdíl mezi generátorem loga a službou pro tvorbu loga?

Generátor loga je program dostupný prostřednictvím webu nebo mobilní aplikace. Obvykle budete muset odpovědět na několik otázek o své firmě. A poté vám program dle dostupných šablon vygeneruje různé návrhy, ze kterých si vyberete.

Pokud nechcete do loga investovat velké peníze nebo rádi děláte věci sami, může být takový program skvělým řešením. Jestli jste ještě s grafikou nepracovali, určitě vás potěší, že spousta platforem nabízí pro tvorbu loga pokyny.

Služba pro tvorbu loga je platforma, která nabízí různé způsoby, jak můžete pracovat s profesionálními grafiky, kteří vám logo navrhnou. Některé z nich vám umožní vybrat si designéra sami a pracovat s ním přímo, jiné vám zase dají možnost uspořádat si výběrové řízení a vybrat si z různých návrhů.

Na rozdíl od programů pro tvorbu loga se tady celý proces může protáhnout a je složitější, zároveň ale získáte originálnější logo vypracované přesně podle vašich požadavků.

🎨 Jaký formát loga potřebuji? Jaké by mělo mít rozměry? A co rozlišení?

To vše závisí na tom, kde chcete své logo použít. Pokud ho potřebujete na web nebo třeba na sociální sítě, stačí vám menší rozlišení (například 72 dpi) a soubor PNG. Chcete-li logo s průhledným pozadím, PNG formát ho podporuje.

Jestli však plánujete si nechat logo tisknout, potřebujete vysoké rozlišení (300 dpi a vyšší) a soubor PDF. Někdy je třeba také vektorový formát s upravitelnou velikostí, proto se vám bude hodit i logo ve formátu SVG.

Potřebujete-li soubor, který může grafik později upravit, určitě si stáhněte soubory PSD nebo AI.

Co se týče poměru stran, zase to závisí na vašich plánech. Se čtvercovým formátem získáte největší flexibilitu, zatímco vodorovné se hodí do hlaviček webů, na úvodní fotky na sociální sítě a podobně. S logem ve vertikálním formátu se vám bude pracovat hůř.

🎨 Pokud tyhle služby používám, tak kdo má k logu vlastnická práva?

To závisí na jednotlivých službách, ale většinou platí, že po zaplacení jsou práva vaše. V některých případech můžete dokonce požádat o ochrannou známku.

🎨 Kde se můžu nechat inspirovat k tvorbě loga?

Už jsme se báli, že se nezeptáte! Inspiraci najdete všude. Ať už hledáte nové logo nebo chcete své stávající jen trochu pozměnit, všímejte si věcí ve vašem okolí. Které logo vás zaujalo? Pokuste se přijít na to, proč se vám tak líbí. Může za to obrázek? Jsou to barvy? Styl písma? Nebo snad rozložení?

Občas najdete inspiraci na místech, kde byste to vůbec nečekali, jako jsou třeba přání k narozeninám nebo procházka přírodou. Zjistíte, že některé tvary, na které v přírodě narazíte, jsou přímo pastvou oči a některé styly písma prostě „sednou“.

🎨 Jak si mám vybrat barvy pro své logo?

Volba barev závisí na mnoha věcech. Jelikož jde o velice subjektivní věc, možná byste měli přestat řešit, co se vlastně líbí vám, ale měli byste se více zaměřit na svůj brand.

Ptejte se sami sebe:
  • Co se snažím lidem říct a jaká barva s tou zprávou rezonuje?
  • Kdo je můj cílový zákazník a jaká barva ho osloví nejvíce?
  • Kam plánuji své logo umístit? Budou jeho barvy v dostatečném kontrastu s různým pozadím?
Hlavní roli tu hraje psychologie barev. Tmavě modrá a šedá například navodí pocit bezpečí, takže se hodí pro loga zavedených společností.

Světlá červená nebo žlutá pomůže vašemu logu vystoupit z davu, ale dejte si pozor na jejich nadměrné využití, protože si tyto barvy spojujeme s nebezpečím.

Některé odstíny zelené a kombinace zelené s modrou nám připomínají přírodu, zatímco světlá neonově zelená navodí „mládí“ nebo dokonce futurismus.

Určitě není na škodu, když se s kolem barev seznámíte o něco blíže. Doplňkové barvy – barvy na opačných stranách kola barev, jako je červená a zelená nebo modrá a oranžová – vytvoří krásné, harmonické barevné schéma pro vaše logo s dobrým kontrastem. Sousední barvy – barvy, které se na kole barev nachází vedle sebe, jako je červená a oranžová nebo modrá a fialová – mohou být také dobrým základem vaší barevné palety. Color Wheel

🎨 Jak mám vybrat pro své logo styl písma?

Není pochyb, že písmo je jedním z nejdůležitějších prvků loga. Některá loga sází dokonce při sdělování svého smyslu čistě na typografii. Takovým se říká logotyp nebo logo s kapitálkou, pokud je tvoří jediné písmeno.

Zvolte si takové písmo, které reflektuje identitu vaší značky. Patkové písmo dodá vašemu logu klasický, důvěryhodný vzhled, zatímco bezpatkové písmo budí spíše moderní dojem.

Vždy je dobré věci příliš nekomplikovat. Držte se úhledného písma, které se bude dobře číst i v malém rozlišení. Vyhněte se přehnaně načančaným fontům, které mohou působit křiklavě.

Kombinace velkého množství různých stylů písma je sice na škodu, ale pokud máte u svého loga slogan, můžete pro něj zvolit jiné písmo, které se bude dobře doplňovat s hlavním.

Nenechte si ujít náš seznam 70+ bezplatných fontů.

Ohodnoťte článek
4.6 Hlasovalo 107 uživatelů
Toto pole je povinné Maximal length of comment is equal 80000 chars Minimální délka komentáře je 10 znaků

Máme radost, že se vám líbí!

Sdílejte to s přáteli!

1 1 1

Nebo napište recenzi na 1

Podělte se o svůj názor
Odpovědět
Zobrazit %s odpovědí
View %s reply
Všechny komentáře uživatelů ověřujeme do 48 hodin, abychom se ujistili, že jsou od skutečných lidí, jako jste vy. Jsme rádi, že jste byl tento článek pro vás užitečný – ocenili bychom ho, kdybyste o něm dali věděli více lidem.
Popup final window
Sdílejte tento příspěvek s přáteli a spolupracovníky nyní:
1 1 1

We check all comments within 48 hours to make sure they're from real users like you. In the meantime, you can share your comment with others to let more people know what you think.

Každý měsíc vás budeme informovat o zajímavých tipech, radách a doporučeních, které vám pomohou zlepšit účinnost vašich webových stránek a dosáhnout vašich cílů.

50
5000
Nejlepší loga na míru1image

Získejte vlastní logo jen za 115 Kč!

Najměte si profesionálního grafika za pár minut