Społeczna odpowiedzialność biznesu
Społeczna odpowiedzialność biznesu to kultura organizacyjna, która w tworzeniu i realizacji strategii biznesowej uwzględnia oczekiwania pracowników, klientów, inwestorów, dostawców, partnerów biznesowych i społecznych oraz społeczeństwa i środowiska naturalnego.
Wpływ Społeczny

Rozwój Internetu i nowych technologii w ciągu ostatnich dziesięciu lat zmienił sposób poszukiwania informacji, zarządzania i dysponowania pieniędzmi, a także komunikacji ze znajomymi i rodziną. Orange Polska znacznie przyczynia się do tych zmian. Mierzymy się zarówno z szansami, jak i wyzwaniami, które niesie ze sobą cyfrowa rewolucja. Każda firma pozostawia swój własny ślad w rzeczywistości społecznej i gospodarczej i musi być za niego odpowiedzialna.

Orange Polska to jedna z największych polskich firm.

Od lat daje zatrudnienie dziesiątkom tysięcy pracowników, których zarobki zasilają polską gospodarkę, sprzedaje i kupuje usługi oraz towary warte miliardy złotych, płaci miliardowe podatki. Dostarczane przez nią nowoczesne technologie komunikacyjne całkowicie zmieniły i wciąż zmieniają codzienność ludzi i sposób działania firm. Dlatego wpływ Orange Polska nie kończy się na sprzedaniu usługi klientowi.
Część tych efektów odczuwamy sami, kiedy kupujemy i sprzedajemy przez internet, kontaktujemy się z bliskimi w dowolnym miejscu na świecie lub słuchamy muzyki z działającego „w chmurze” serwisu. To wygoda i nowe możliwości, które jeszcze niedawno wydawały się czystą fantastyką naukową.

8,1%
Wzrost polskiego PKB w latach 2004 – 2019 dzięki internetowi od Orange Polska.
39,9 mld zł
Wydatki Orange Polska w latach 2005-2019 na zakup środków trwałych i niematerialnych – np. maszty telefonii komórkowej, światłowody czy sprzęt telekomunikacyjny.
9,2 mld zł
Łączne przychody podatkowe państwa z tytułu CIT, VAT i innych podatków pośrednich związanych z działalnością Orange Polska od 2005 roku.
131 mld zł
Wzrost popytu na towary i usługi polskich przedsiębiorstw dzięki wydatkom Orange Polska w latach 2005-2019.
213 mln zł
Kwota, która trafiła do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w 2019 roku w ramach składki na ubezpieczenia społeczne.
Orange Polska od lat wprowadza w Polsce nowatorskie rozwiązania telekomunikacyjne.

Oferuje coraz szybszy internet stacjonarny i mobilny, telewizję w jakości HD oraz innowacyjne usługi, takie jak Telewizja Tu i Tam, dostępna na urządzeniach mobilnych. Wdraża najnowsze technologie i standardy, zwiększające wydajność oraz jakość usług. Firma wspiera też innowacyjność całej polskiej gospodarki i społeczeństwa. Nie ogranicza się do własnych badań. Dzieli się wiedzą, tworzy środowiska oraz sieci, które łączą przedsiębiorstwa, uczelnie, instytucje publiczne i organizacje pozarządowe. Dzięki temu swój wpływ społeczny zaznacza nie tylko poprzez bezpośrednie oddziaływanie innowacji na życie ludzi czy społeczności, ale także poprzez transfer wiedzy do podmiotów, z którymi współpracuje. Pozwala im to wprowadzać na rynek własne innowacyjne projekty i rozwiązania.

53 mln zł
kwota jaką Orange Polska przeznaczył na działalność badawczo-rozwojową w 2019 roku. Od 2003 roku to 863 mln zł.
6
liczba krajów, w których działają Orange Labs, czyli Centra Badawczo Rozwojowe Orange.
250
liczba projektów przesyłanych przez firmy i analizowanych rocznie w ramach programu Orange Fab.
12
liczba krajów, w którym poza Polską realizowany jest program akceleracyjny dla startupów Orange Fab.
48
liczba projektów startupów przeanalizowanych i przetestowanych w ramach sześciu edycji programu Orange Fab. Niektóre z nich są już wdrożone komercyjnie.
Żyjemy w czasach cyfrowej rewolucji, która odciska piętno na naszej rzeczywistości.

Dostępność nowych technologii komunikacyjnych decyduje o tym, czy będziemy chcieli i mogli gdzieś zamieszkać, czy nasza firma będzie mogła konkurować z innymi, jaki będziemy mieli dostęp do kultury, edukacji i rozrywki, jak łatwo będzie nam ze sobą współpracować, a co za tym idzie, o naszych szansach na dobre życie. „Nasze” oznacza w tym wypadku nie tylko „moje” czy „twoje”, ale także „wspólne” – szanse społeczności, w której żyjemy. „Peryferyjność” nie oznacza dziś jedynie dystansu fizycznego, ale także dystans komunikacyjny. „Wykluczenie” ma wymiar nie tylko społeczny, ale także „cyfrowy”. Orange Polska ma znaczący udział w tych przemianach i wpływa na losy lokalnych społeczności.

6086
tyle dzieci wzięło udział w lekcjach nt. bezpiecznego internetu poprowadzonych przez wolontariuszy Orange w całej Polsce.
4 tys.
blisko tyle dzieci wzięło udział w zajęciach #jestnaswięcej, poświęconych przeciwdziałaniu hejtowi w sieci oraz zajęciach dot. oszczędzania energii.
1 114 868
liczba dzieci objętych działaniami na rzecz bezpieczeństwa w sieci.
750 000 zł
to wartość dostarczonego w 2019 roku sprzętu do 300 szkół, by mogły prowadzić zajęcia z zakresu nowych technologii.
3 977
tyle instytucji edukacyjnych bierze udział w programach społecznych wspieranych przez Orange Polska.
Komunikacja odgrywa znaczącą rolę w naszym życiu.

Interakcje między ludźmi i wymiana informacji to podstawa, która spaja wszelkie społeczności i umożliwia ich rozwój. Dlatego nowe technologie telekomunikacyjne tak mocno zmieniają nasze możliwości, a wraz z nimi nasze zachowania, przyzwyczajenia i wybory. Orange Polska obsługuje ponad 23 mln klientów, jest więc jednym z najważniejszych aktorów tej cyfrowej rewolucji.

4,2mln
tyle polskich gospodarstw znalazło się w 2019 roku w zasięgu sieci światłowodowej. Stanowi to blisko 30% wszystkich gospodarstw domowych w Polsce.
143
liczba punktów sprzedaży przystosowanych do potrzeb klientów z niepełnosprawnością.
142
tyle miast jest w zasięgu naszej sieci światłowodowej.
2,5 mln
tyle razy w 2019 roku nasi klienci byli chronieni przez Cyber Tarczę.
99,8%
tylu mieszkańców Polski jest w zasięgu naszej sieci 4G.
Orange Polska ma świadomość szans i zagrożeń związanych z oddziaływaniem technologii informacyjnych na środowisko.

Wdraża polityki i standardy służące monitorowaniu wpływu firmy na środowisko, realizuje programy zwiększające efektywność energetyczną usług i zmniejszające ich wpływ na emisję szkodliwych gazów, działa na rzecz efektywniejszego zagospodarowania odpadów, ograniczania wpływu na krajobraz, a także monitoruje i bada oddziaływanie usług telekomunikacyjnych na zdrowie.

niemal 100%
tyle wyprodukowanych odpadów zostało poddanych recyklingowi.
411 tys.
liczba odnowionych i wprowadzonych z powrotem na rynek routerów, modemów i dekoderów w 2019 roku.
160
liczba inicjatyw wdrożonych w latach 2014-19, służących zmniejszeniu zapotrzebowania na energię. Przyniosły łączne oszczędności w wysokości 585 GWh.
10 mln PLN
kwota zainwestowana przez Orange Polska w redukcję zapotrzebowania na energię.
10,7%
o tyle spadło całkowite roczne zużycie energii w Spółce w latach 2014-2019 (pomimo inwestycji w nowe technologie i rozwój nowych usług).
Orange Polska jest jednym z największych pracodawców w Polsce.

Tylko niecałe 56% załogi firmy to mieszkańcy pięciu największych polskich miast – reszta pracuje w mniejszych ośrodkach. Grupa zatrudnia stałych pracowników w 160 lokalizacjach, w tym w 34 gminach wiejskich lub wiejsko-miejskich. Ma to olbrzymi wpływ na lokalny rynek pracy i lokalną gospodarkę. Zatrudnionym Orange Polska oferuje nie tylko szansę na wejście w struktury globalnej firmy telekomunikacyjnej, ale także konkurencyjne w lokalnych warunkach wynagrodzenia, szanse awansu zawodowego i wysokie standardy pracy.

ponad 12 000
liczba pracowników Orange Polska
50 000
liczba miejsc pracy w łańcuchu dostaw dzięki wydatkom na towary i usługi Orange Polska u polskich przedsiębiorstw.
3 500
liczba wolontariuszy w Orange Polska.
1,5 mld zł
kwota, jaką wydał Orange Polska w 2019 roku na świadczenia dla swoich pracowników.
30
tyle godzin szkoleń rocznie przypada średnio na jednego pracownika Orange Polska.
Skip to content