Piwa rzemieślnicze przestały być jedynie niszowym produktem, a ich udział w rynku sprzedaży stale rośnie. Zyskują na popularności nie tylko w małych, specjalistycznych sklepach, ale także w największych sieciach handlowych. Badanie, które przeprowadziliśmy z wykorzystaniem Shelf Recognition AI potwierdza, że kraftowe browary coraz częściej znajdują się na półkach sklepowych, co więcej – sukcesywnie wypierają produkty największych koncernów piwowarskich. Mimo to, główni gracze nadal utrzymują rynek piwa pod swoją kontrolą, zwłaszcza w segmencie piw bezalkoholowych.
Z najnowszych badań wynika, że o 13 proc. zwiększyły się udziały półkowe najpopularniejszych marek segmentu produkującego napoje energetyzujące. Jest także więcej produktów, które lokują się na granicy energetyków. Sprawdziliśmy, jakie zmiany zaszły w ekspozycji napojów energetyzujących oraz witaminowych i izotonicznych. Opracowany przez nas raport, opierający się na wynikach badania z wykorzystaniem Shelf recognition AI, pokazuje, jak producenci napojów energetycznych radzą sobie w nowych realiach.
Chęć oszczędzenia pieniędzy i pokusa cięć wydatków na SFA to nieodłączny element automatyzowania pracy ludzi w terenie. Sięgamy wtedy po darmowe SFA. Czy naprawdę warto? Przeczytaj!
Promocje w zamówieniach składanych podczas wizyt handlowych to standard w relacjach pomiędzy producentami, dystrybutorami i sklepami. Jako konsumenci doskonale rozumiemy, dlaczego chętnie korzystamy z promocji i często wręcz oczekujemy organizowania ich od sprzedawców. Mimo, że proces decyzyjny zakupów b2b różni się od rynku konsumenckiego to jednak wiele mechanizmów wykorzystywanych przez promocje ma tu bezpośrednie zastosowanie.
Prezentacja aplikacji SFA to świetna okazja, żeby poznać aktualne trendy i możliwości systemów. Sprawdź, dlaczego warto porozmawiać z ekspertem o rozwiązaniu, nawet jeśli to nie jest odpowiedni moment na tego typu inwestycje.
Kto pamięta zamówienia towaru do punktów sprzedaży spisywane na kartkach czy druczkach? Optymistycznie zakładamy, że już chyba wszędzie odeszły do przeszłości (prawda?). W nowoczesnym obrocie zastąpiły je elektroniczne obiegi dokumentów i automatyzacja zamówień stała się faktem. Jak ją umiejętnie włączyć do swoich procesów sprzedażowych? Przegląd możliwości znajdziesz w tym artykule.
Uniwersalny scenariusz wizyty handlowej? Raczej nie istnieje. Jeśli jednak uwzględnisz w nim pewne elementy typy zadań elementy, zbliżysz się do ideału. Sprawdź nasze wskazówki.
Działanie jest skuteczniejsze, jeśli jest oparte na wiedzy. Ten powszechnie znany fakt zrodzi pytanie w głowie praktyka: jak i skąd pozyskiwać wiedzę do decyzji i działania? Już od ponad 200 lat jednym z najpopularniejszych sposobów pozyskiwania i walidacji informacji są ankiety. Ankiety w pracy przedstawiciela handlowego to potężne narzędzie, które może zapewnić Twojej firmie szereg korzyści.
Ekspozycja sklepowa i określające ją standardy merchandisingowe to jeden z podstawowych środków oddziaływania na klienta w sklepie. Konsument wchodzący do marketu z listą zakupów ma zwykle jeden cel – wyjść jak najszybciej z odhaczonymi 100% produktów. Brak nawet jednej pozycji oznacza jedno – frustrację. Zakup mniej pożądanego zamiennika czy konieczność pójścia do innego sklepu nie budują pozytywnych doświadczeń zakupowych. To prosta droga spadku lojalności wobec marki lub sklepu. Na szczęście mamy dobry przepis, jak przybliżyć półkę sklepową do ideału.
Dobra ekspozycja to dla handlu oczko w głowie. Zapewnienie konsumentom szerokiej oferty, ale z sugestią wyboru produktów o najwyższej marży, tylko z pozoru wydaje się prostym zadaniem. Nawet najpiękniejszy planogram nie będzie jednak sprzedawał, zwłaszcza, gdy półka cierpi na chroniczne luki w zatowarowaniu.