Настройка та використання функції спільного доступу до екрана
Якщо до екрана надано спільний доступ, користувач іншого комп’ютера Mac може стежити за діями, що відображаються на цьому екрані, відкривати, переносити або закривати файли та вікна, запускати програми та навіть перезапускати комп’ютер Mac.
Настроювання спільного доступу до екрана
Виберіть меню «Яблуко» > «Системні параметри», а потім клацніть «Спільний доступ».
Виберіть позначку «Спільний екран».
Якщо вибрано параметр «Віддалене керування», необхідно вимкнути його, перш ніж вибрати «Спільний екран».
Щоб указати, кому буде надано спільний доступ до екрана, виберіть один із наведених нижче варіантів.
Всім користувачам Спільний доступ до вашого екрана можуть мати будь-які користувачі комп’ютерів, окрім користувачів спеціальних облікових записів тільки для спільного доступу та гостей. Якщо ваш Мас підключено до сервера мережевих облікових записів, будь-хто, хто має обліковий запис на цьому сервері, може отримувати спільний доступ до вашого екрана за допомогою свого мережевого імені користувача та паролю. Докладну інформацію наведено в статті Приєднання комп’ютера Mac до сервера мережевих облікових записів.
Лише таким користувачам Спільний доступ до екрана надається лише певним користувачам.
Якщо вибрано параметр «Лише таким користувачам», натисніть кнопку «Додати» , розташовану під списком користувачів, а потім виконайте одну з наведених нижче дій.
Виберіть користувача із переліку «Користувачі та групи», який включає всіх користувачів вашого комп’ютера Мас, окрім користувачів спеціальних облікових записів тільки для спільного доступу та гостей.
Виберіть користувача з переліку «Мережеві користувачі» або «Мережеві групи», який включає користувачів і груп із мережевими обліковими записами сервера. Мережеві користувачі та учасники мережевих груп можуть використовувати власні мережеві імена та паролі для підключення до вашого Мас для спільного доступу до екрана.
Щоб налаштувати додаткові опції функції спільного доступу до екрана, клацніть пункт «Настройки комп’ютера» і виберіть один чи обидва варіанти нижче:
Будь-хто може просити дозволу на керування комп’ютером Коли користувачі інших комп’ютерів починають сеанс спільного доступу до екрана вашого комп’ютера Mac, вони можуть відправляти вам запит на надання дозволу, а не вводити ім’я та пароль користувача.
VNC-користувач може керувати комп’ютером за допомогою пароля Інші користувачі можуть отримувати доступ до екрана вашого комп’ютера за допомогою програми перегляду VNC (на iPad чи на комп’ютері Windows) — наприклад, вводити пароль, який ви вказали в цьому пункті. Якщо ви виберете цю опцію, потрібно створити дуже надійний пароль.
Спільне користування екраном іншого комп’ютера Mac
Отримавши дозвіл, ви можете переглядати екран іншого комп’ютера Mac у своїй мережі й керувати ним.
Перш ніж почати, переконайтеся, що на комп’ютері Mac, екраном якого ви хочете скористатися, увімкнуто спільний доступ.
Відкрийте вікно Finder. Якщо в розділі «Спільне» на бічній панелі не відображаються комп’ютери для спільного використання, наведіть указівник мишки на слово «Спільне» й клацніть «Показати».
Клацніть «Усі», щоб переглянути всі доступні комп’ютери, і двічі клацніть комп’ютер, для екрана якого потрібно встановити спільний доступ.
Клацніть «Спільний екран».
Якщо вхід у систему на обох комп’ютерах виконано за допомогою того самого Apple ID, розпочнеться сеанс спільного доступу до екрана. Якщо ні, відобразиться запит ввести ім’я і пароль користувача, якому дозволено спільний доступ до екрана на цьому комп’ютері, або ви можете попросити дозвіл для спільного доступу до екрана, якщо комп’ютер це дозволяє.
Якщо інший користувач під’єднався до комп’ютера як віддалений користувач, з’явиться діалогове вікно із запитом спільно використовувати екран з іншим віддаленим користувачем («Спільний дисплей») чи ввійти під іншим іменем користувача («Увійти»).
Якщо вибрати «Увійти», доступ до комп’ютера Mac буде надано віддаленому користувачу, але ви не бачитимете один і той самий екран.
Якщо наявна інформація про IP-адресу чи DNS-ім’я комп’ютера Mac, до якого потрібно отримати спільний доступ, можна під’єднатися до нього, вибравши у вікні Finder команду «Перехід» > «Під’єднатися до сервера», а потім у поле «Адреса сервера» ввести «vnc://[IP-адреса]» або «vnc://[ім’я.домен]».
Щоб знайти адресу спільного Mac, відкрийте панель параметрів «Спільний доступ» на цьому комп’ютері Mac і виберіть «Спільний екран».
Настроювання параметрів спільного використання екрана
Отримавши спільний доступ до екрана іншого комп’ютера Mac, можна встановити параметри спільного використання екрана, щоб настроїти його розмір і якість.
Розпочніть сеанс спільного використання екрана комп’ютера Mac у мережі.
Виберіть «Спільний екран» > «Параметри» й установіть наведені нижче опції.
Під пунктом «Дисплей» виберіть «Масштабувати за доступними розмірами» або «Показати в повному розмірі», залежно від того, якого розміру ваш екран і яку його частину потрібно використовувати для спільного екрану. Ця опція змінює стандартну реакцію на встановлення спільного доступу до екрана комп’ютера, до якого ви раніше ніколи не під’єднувалися. Щоб змінити поточний масштаб, виберіть «Перегляд» > «Вимкнути масштабування» або «Перегляд» > «Увімкнути масштабування».
Під пунктом «Дисплей» виберіть опцію «Прокручування екрана», щоб визначити реакцію вікна спільного доступу на переміщення вказівника. Щоб визначити потрібну опцію, виберіть по черзі кожну з них і проведіть вказівником навколо вікна.
Під пунктом «Якість» виберіть «Адаптувати якість до умов мережі», щоб пришвидшити спільне використання екрана, або «Показувати екран у повній якості», щоб деталізувати спільний екран. Ця опція змінює стандартну реакцію на встановлення спільного доступу до екрана комп’ютера, до якого ви раніше ніколи не під’єднувалися. Щоб змінити поточний масштаб, виберіть «Перегляд» > «Адаптивна якість» або «Перегляд» > «Повна якість».
Якщо комп’ютер Mac під’єднано до швидкої мережі, рекомендується переглядати екран у повному розмірі з повною якістю.
Під пунктом «Заблоковані користувачі» віберіть потрібну опцію у спливному меню «Дозволити запити на спльне використання екрана від», щоб дозволити спільний доступ до екрана кожному, хто виконує спробу під’єднання до вашого комп’ютера за допомогою Apple ID, або лише користувачам із вашого списку контактів.
Щоб заблокувати доступ до вашого екрана користувачам з конкретними Apple ID, натисніть кнопку «Додати» , введіть відповідні Apple ID і клацніть «Блокувати». Щоб розблокувати користувачів, виберіть їх у списку і натисніть кнопку «Вилучити» .
Задання параметрів перегляду під час спільного використання екрана іншого комп’ютера
Під час спільного використання екрана іншого комп’ютера Mac опції перегляду залежать від мережевого підключення та розміру спільного екрана.
Розпочніть сеанс спільного використання екрана комп’ютера Mac у мережі.
У меню «Перегляд» установіть наведені нижче параметри.
Показати панель вкладок: Використовуйте цю опцію, щоб відкрити або сховати панель вкладок.
Увімкнути/Вимкнути масштабування. Після ввімкнення масштабування на екрані комп’ютера буде повністю відображено екран іншого комп’ютера Mac, до якого надано спільний доступ. Після вимкнення масштабування спільний екран буде відображено в повному розмірі, тож його, можливо, доведеться прокручувати.
Перейти в режим стеження/Перейти в режим керування. У режимі спостереження можна переглядати події на спільному екрані, але не можна керувати вказівником, переміщувати вікна, відкривати й закривати документи або виконувати інші дії. Якщо ви спостерігаєте за комп’ютером з OS X v10.9 або новішої версії, клацніть і утримуйте певний елемент, щоб виділити його. У режимі керування можна керувати спільним екраном.
Адаптивна якість. Використовуйте цей параметр, якщо ваш комп’ютер Mac підключено до повільнішої мережі. Адаптивна якість регулюється залежно від швидкості мережі.
Повна якість. Використовуйте цей параметр, якщо ваш комп’ютер Mac підключено до швидшої мережі й вам потрібна повна роздільність.
Показати/Сховати панель інструментів. Покажіть або приховайте панель інструментів, на якій відображаються кнопки корегування масштабу, спільного доступу до буфера обміну та інші опції.
Настроїти панель інструментів. Перетягніть кнопки на панель інструментів або з неї.
Увійти в повноекранний режим. Вікно спільного перегляду екрана розгорнеться на весь екран. Щоб відобразити панель інструментів і меню, перемістіть вказівник угору екрана.
Дисплеї. Якщо комп’ютер Mac, на якому дозволено спільне використання екрана, має кілька дисплеїв, можна вибрати дисплей для перегляду.
Використання буфера обміну спільно з іншим комп’ютером Mac
Під час спільного використання екрана з іншим комп’ютером інформацію між комп’ютерами можна передавати за допомогою буферів обміну. Зокрема можна виконувати наведені нижче дії.
Копіюйте текст і зображення з документів на комп’ютері Mac і вставляйте в документи на інших комп’ютерах.
Вибирайте та перетягуйте текст і зображення з одного комп’ютера Mac до іншого.
Копіюйте посилання зі свого веб-браузера та вставляйте їх у веб-браузер на іншому комп’ютері Mac.
Копіюйте текст із документа на одному комп’ютері та розміщуйте його на робочому столі іншого Mac для створення уривка.
Розпочніть сеанс спільного використання екрана комп’ютера Mac у мережі.
Виберіть «Редагування» > «Використовувати спільний буфер обміну».
Також можна використовувати універсальний буфер обміну, щоб копіювати текст, зображення, фотографії та відео на одному пристрої Apple, а вставляти вміст на іншому пристрої Apple.
Надсилання файлів під час спільного використання екрана іншого комп’ютера
Під час спільного використання екрана з іншим комп’ютером ви можете передавати файли між цими двома комп’ютерами.
Розпочніть сеанс спільного використання екрана комп’ютера Mac у мережі.
Виберіть потрібний файл або папку, потім перетягніть і відпустіть файли у вікні спільного доступу.