Під’єднання й використання інших накопичувачів на Mac
Зовнішні жорсткі диски, флеш-накопичувачі, USB-накопичувачі та флеш-карти пам’яті є прикладами накопичувачів, які можна під’єднувати до комп’ютера Mac. Для цього можна використовувати кабелі Thunderbolt, USB або USB-C, а також бездротове з’єднання за допомогою технології Bluetooth®.
До накопичувачів (наприклад, зовнішні жорсткі диски) також можна отримати доступ через локальну мережу. Крім того, у слот для карт SDXC на комп’ютері Mac можна вставляти карти флеш-пам’яті своєї камери або іншого пристрою. Якщо на комп’ютері Mac немає слота для карт, доступ до даних, збережених на карті флеш-пам’яті, можна отримати, скориставшись під’єднаним карткочитачем.
Під’єднавши накопичувач, можна переносити файли з комп’ютера Mac на накопичувач і навпаки.
Якщо Mac має рознім USB-C, перегляньте розділ Використання кабелів USB-C.
Під’єднання накопичувача
Під’єднайте пристрій до Mac за допомогою кабелю з комплекту пристрою.
Якщо рознім кабелю несумісний з жодним портом комп’ютера Mac, можете скористатись адаптером. Перегляньте документацію, що постачається з пристроєм.
За допомогою Finder перегляньте під’єднаний пристрій.
Перенесення файлів на зовнішній накопичувач або перенесення збережених на ньому файлів
Переконайтеся, що комп’ютер Mac з’єднано з зовнішнім накопичувачем (наприклад, за допомогою USB-кабелю або через мережу).
Натисніть іконку Finder у Dock, щоб відкрити вікно Finder, і виконайте одну з наведених нижче дій для перенесення файлів.
Перенесення файлів на накопичувач. Виберіть один чи кілька файлів на робочому столі або в папці, а потім перетягніть їх на накопичувач, який відображається в розділі «Місця» на бічній панелі Finder.
Перенесення файлів, збережених на накопичувачі. Виберіть потрібний накопичувач у розділі «Місця» на бічній панелі Finder, а тоді перетягніть потрібні файли в папку на Mac.
Отримання привілеїв на перегляд файлів, збережених на накопичувачі, або роботу з ними
Якщо ви є адміністратором комп’ютера Mac, виконайте одну з дій нижче:
Пройдіть аутентифікацію як користувач із правами адміністратора. Залежно від того, як ви намагаєтесь отримати доступ до файлу, вам може знадобитися ввести свій пароль адміністратора.
Змініть параметри «Спільний доступ і привілеї» для файлу. Інструкції див. у розділі Налаштування надання спільного доступу до файлів.
Якщо ви не є адміністратором комп’ютера Mac, зверніться до адміністратора для отримання доступу до потрібних файлів.
Виймання накопичувача
На комп’ютері Mac виконайте одну з наведених нижче дій:
Виберіть диск і натисніть Файл > Вийняти.
На бічній панелі Finder клацніть поруч із назвою потрібного елемента.
Порада. Можна швидко вийняти диски з під’єднаних оптичних дисководів за допомогою меню «Вийняти» в смузі меню. Виберіть меню Apple > Системні параметри, після чого клацніть «CD та DVD» на бічній панелі (імовірно, потрібно буде прокрутити вікно вниз). Увімкніть опцію «Показувати меню виймання в смузі меню».
Примітка. Якщо до комп’ютера Mac не під’єднано оптичний дисковод, параметри «CD та DVD» недоступні.
На робочому столі перетягніть у Смітник елемент, який потрібно від’єднати.
Якщо не вдається вийняти накопичувач, можливо, інша програма чи користувач використовують один або кілька файлів, збережених на накопичувачі. Перегляньте розділи Не вдається вийняти диск на Mac через використання програмою і Не вдається вийняти диск через використання іншим користувачем.
Стирання зовнішнього накопичувача
Переконайтеся, що комп’ютер Mac під’єднано до зовнішнього накопичувача за допомогою кабелю.
Виконайте одну з наведених нижче дій:
Клацніть іконку Finder на панелі Dock, щоб відкрити вікно Finder, а потім, утримуючи Control, клацніть зовнішній накопичувач на бічній панелі Finder.
На робочому столі клацніть зовнішній накопичувач, утримуючи Control.
Оберіть «Стерти диск».
Додатково можна ввести нову назву для зовнішнього накопичувача.
Оберіть формат файлової системи і клацніть «Стерти».
Додаткову інформацію про доступні формати дивіться в статті Формати файлової системи в Дисковій утиліті.