Uporaba slušnih pripomočkov v iPhonu
Z iPhonom lahko uporabite slušne pripomočke ali obdelovalnike zvoka Made for iPhone (MFi) ter prilagodite njihove nastavitve.
Seznanitev slušnega pripomočka z iPhonom
Če vaši slušni pripomočki niso prikazani v Settings > General > Accessibility > MFi Hearing Devices, jih morate seznaniti z iPhonom.
Odprite vhod za baterije na vsakem slušnem pripomočku.
V iPhonu nato pojdite v Settings > Bluetooth in preverite, ali je Bluetooth vklopljen.
Pojdite v Settings > General > Accessibility > MFi Hearing Devices.
Zaprite vhod za baterije na vsakem slušnem pripomočku.
Ko se njihova imena pojavijo na seznamu naprav (to lahko traja kakšno minuto), tapnite imena in odgovorite na zahteve za seznanitev.
Seznanjanje lahko traja tudi 60 sekund. Pri tem ne pretakajte zvoka ali kako drugače uporabljajte slušnih pripomočkov, dokler seznanjanje ni končano. Ko je seznanjanje končano, slišite vrsto piskov in ton, poleg slušnih pripomočkov na seznamu pripomočkov pa se pojavi kljukica.
Seznanjanje vaših pripomočkov je potrebno izvesti samo enkrat (in pri tem vam lahko pomaga vaš avdiolog). Nato se bodo vaši slušni pripomočki samodejno povezali z iPhonom, kadar koli jih boste vklopili.
Prilagajanje nastavitev in ogled stanja vaših slušnih pripomočkov
V Settings: pojdite v Settings > General > Accessibility > MFi Hearing Devices.
Uporabite bližnjice do pripomočkov za osebe s posebnimi potrebami: Glejte razdelek Uporaba bližnjic do pripomočkov za osebe s posebnimi potrebami v iPhonu.
Z zaklenjenega zaslona: pojdite v Settings > General > Accessibility > MFi Hearing Devices in nato vklopite možnost »Control on Lock Screen«. Na zaklenjenem zaslonu lahko storite naslednje:
preverite stanje baterije,
prilagodite glasnost mikrofona v okolju in izravnavo,
izberete, kateri slušni pripomočki (levo, desno ali oboje) naj prejemajo zvok pretoka,
upravljate poslušanje v živo,
izberete, ali se zvoki klicev in predstavnostnih vsebin preusmerijo v slušni pripomoček,
izberete, ali slušni pripomoček predvaja opozorilne tone. (Te funkcije ne podpirajo vsi slušni pripomočki.)
Uporaba slušnih pripomočkov z več napravami iOS
Če slušne pripomočke seznanite z več kot eno napravo iOS (na primer iPhone in iPod touch), se povezava z vašimi slušnimi pripomočki samodejno preklopi z ene naprave na drugo, kadar vaše dejavnosti proizvajajo zvok na drugi napravi ali kadar sprejmete klic na iPhonu. Spremenjene nastavitve v enem slušnem pripomočku se samodejno pošljejo v druge naprave iOS.
V storitev iCloud se prijavite z istim računom Apple ID v vseh napravah.
Povežite vse naprave z istim omrežjem Wi-Fi.
Vklop združljivosti s slušnimi pripomočki
Združljivost s slušnimi pripomočki lahko pri nekaterih modelih slušnih pripomočkov zmanjša motnje in izboljša kakovost zvoka.
Pojdite v Settings > General > Accessibility.
Vklopite združljivost s slušnimi pripomočki.
Pravilnik FCC o združljivosti s slušnimi pripomočki zahteva, da se določeni telefoni preizkusijo in ocenijo v skladu s standardi združljivosti s slušnimi pripomočki C63.19 ameriškega državnega inštituta za standarde (ANSI).
Standard ANSI za združljivost s slušnimi pripomočki vsebuje dve vrsti ocen:
M: za zmanjšane motnje radijskih frekvenc za akustično združljivost s slušnimi pripomočki, ki ne delujejo v načinu tuljave.
T: za induktivno združljivost s slušnimi pripomočki, ki delujejo v načinu tuljave.
Te ocene so podane na lestvici od ena do štiri, kjer štiri pomeni največjo združljivost. Telefon je v skladu z zahtevami FCC združljiv s slušnimi pripomočki, če prejme oceno M3 ali M4 za akustično združljivost in T3 ali T4 za induktivno združljivost.
Ocene o združljivosti iPhona s slušnimi pripomočki najdete v članku podpore Apple About Hearing Aid Compatibility (HAC) requirements for iPhone.
Ocene o združljivosti s slušnimi pripomočki ne zagotavljajo učinkovitega delovanja določenega slušnega pripomočka z določenim telefonom. Nekateri slušni pripomočki lahko dobro delujejo s telefoni, ki ne izpolnjujejo zahtev FCC za združljivost s slušnimi pripomočki. Če želite zagotoviti pravilno delovanje slušnega pripomočka s telefonom, ju preizkusite skupaj pred nakupom.
Preizkus in ocena za uporabo s slušnimi pripomočki tega telefona je bila narejena za nekatere brezžične tehnologije v telefonu. Vseeno se lahko v tej napravi uporabljajo nekatere nove brezžične tehnologije, ki še niso bile preizkušene za uporabo s slušnimi pripomočki. Pomembno je, da različne funkcije tega telefona preizkusite temeljito in na različnih lokacijah, s svojim slušnim pripomočkom ali polževim vsadkom, da preverite, ali slišite kakšen moteč zvok. Za informacije o združljivosti s slušnimi pripomočki se obrnite na svojega ponudnika storitev ali proizvajalca tega telefona. V zvezi z vprašanji glede vračanja in zamenjave se obrnite na svojega ponudnika storitev ali prodajalca telefona.