Dôležité informácie o bezpečnosti týkajúce sa hodiniek Apple Watch
VÝSTRAHA: Nedodržanie nasledujúcich bezpečnostných pokynov môže viesť k vzniku požiaru, zásahu elektrickým prúdom, zranenia, prípadne k poškodeniu hodiniek Apple Watch alebo iného majetku. Pred používaním hodiniek Apple Watch si prečítajte všetky nižšie uvedené bezpečnostné informácie.
Zaobchádzanie S hodinkami Apple Watch zaobchádzajte opatrne. Kryt hodiniek Apple Watch je vyrobený z rôznych materiálov, ako napríklad:
Hliníkové puzdro Apple Watch – hliník série 7000, sklíčko Ion-X (tvrdené sklo), kompozitná zadná strana (plast)
Nerezové puzdro Apple Watch – nerezová oceľ, zafírové sklíčko, zadná strana z keramiky
Titánové puzdro Apple Watch – titán, zafírové sklíčko, zadná strana z keramiky
Keramické puzdro Apple Watch – keramika, zafírové sklíčko, zadná strana z keramiky
Hodinky Apple Watch obsahujú citlivé elektronické komponenty a v prípade pádu, spálenia hodiniek, prederavenia ich krytu alebo násilného stlačenia sa môžu poškodiť. Kryty Apple Watch z keramiky sa môžu pri páde alebo tvrdom náraze naštiepiť alebo prasknúť. Používanie poškodených hodiniek Apple Watch, napríklad s prasknutou obrazovkou alebo krytom, viditeľným vniknutím tekutiny alebo poškodeným remienkom, by mohlo mať za následok zranenie. Nevystavujte ich silne prašnému prostrediu ani piesku.
Oprava Neotvárajte hodinky Apple Watch a nepokúšajte sa ich sami opraviť. Rozoberaním hodiniek Apple Watch môže dôjsť k ich poškodeniu, strate vodotesnosti a zraneniu. Ak dôjde k poškodeniu alebo nesprávnemu fungovaniu hodiniek Apple Watch, kontaktujte spoločnosť Apple alebo autorizovaného poskytovateľa služieb spoločnosti Apple. Viac informácií o servise získate na stránke support.apple.com/sk-sk/watch/repair/service.
Batéria Nepokúšajte sa vymieňať batériu v hodinkách Apple Watch. Mohli by ste ju poškodiť, čo môže mať za následok prehriatie zariadenia a zranenie osôb. Servis lítiovo-iónovej batérie v hodinkách Apple Watch smie vykonávať výlučne spoločnosť Apple alebo autorizovaný poskytovateľ služieb spoločnosti Apple. Po objednaní servisu batérie sa môže stať, že dostanete náhradné hodinky Apple Watch (namiesto pôvodného zariadenia). Batérie je potrebné recyklovať alebo likvidovať oddelene od domového odpadu. Batériu sa nepokúšajte spáliť. Informácie o servise a recyklácii batérií nájdete na stránke apple.com/sk/batteries/service-and-recycling.
Rozptyľovanie Používanie hodiniek Apple Watch vás môže v niektorých situáciách rozptyľovať a zapríčiniť nebezpečné situácie (napríklad nečítajte textové správy počas vedenia vozidla). Dodržiavajte pravidlá, ktoré zakazujú alebo obmedzujú používanie mobilných zariadení.
Navigácia Mapy, pokyny a aplikácie využívajúce polohu závisia od dátových služieb. Tieto dátové služby sa môžu meniť a nemusia byť dostupné vo všetkých oblastiach, čo môže spôsobiť, že mapy, pokyny alebo informácie založené na polohe nemusia byť dostupné, presné ani úplné. Niektoré funkcie aplikácie Mapy vyžadujú lokalizačné služby. Informácie, ktoré poskytujú hodinky Apple Watch, porovnávajte so svojím okolím a v prípade rozdielov nasledujte dopravné značky. Nepoužívajte tieto služby pri vykonávaní aktivít, ktoré vyžadujú vašu plnú pozornosť. V oblastiach, v ktorých používate Apple Watch, vždy dodržiavajte dopravné značky, ako aj príslušné zákony a ustanovenia, a vždy sa riaďte zdravým úsudkom.
Nabíjanie Apple Watch nabíjajte pomocou priloženého magnetického nabíjacieho kábla Apple Watch alebo pomocou magnetického nabíjacieho stojana Apple Watch (predáva sa samostatne) a napájacieho adaptéra. Môžete tiež používať napájacie adaptéry s výkonom 5 W od iných výrobcov, ktoré sú označené logom MFi. Hodinky Apple Watch, magnetický nabíjací kábel Apple Watch, magnetický nabíjací stojan Apple Watch a napájací adaptér je počas nabíjania potrebné nechať na mieste s dobrou ventiláciou. Používanie magnetického nabíjacieho kábla Apple Watch alebo magnetického nabíjacieho stojana Apple Watch, ktoré sú poškodené, používanie nabíjacích riešení tretích strán, ktoré nemajú logo MFi, alebo nabíjanie Apple Watch vo vlhkom prostredí, môže spôsobiť požiar, elektrický šok, zranenie alebo poškodenie Apple Watch či iného majetku.
Dlhodobé vystavenie vyšším teplotám Hodinky Apple Watch, magnetický nabíjací kábel Apple Watch, magnetický nabíjací stojan Apple Watch a napájací adaptér vyhovujú príslušným normám a limitom povrchovej teploty. Napriek tomu môže dlhodobý kontakt s horúcimi povrchmi, aj keď neprekračujú tieto limity, spôsobiť zranenie. Hodinky Apple Watch, magnetický nabíjací kábel Apple Watch, magnetický nabíjací stojan Apple Watch a napájací adaptér sa po pripojení k zdroju napájania zohrievajú. Používanie mobilného pripojenia na hodinkách Apple Watch Series 3 (GPS + Cellular), Apple Watch Series 4 (GPS + Cellular) alebo Apple Watch Series 5 (GPS + Cellular) môže mať za následok zahriatie zariadenia. Používajte svoj zdravý úsudok a vyhýbajte sa situáciám, v ktorých by mohla byť vaša pokožka na dlhší čas v kontakte s magnetickým nabíjacím káblom Apple Watch, magnetickým nabíjacím stojanom Apple Watch alebo napájacím adaptérom po ich pripojení do elektrickej siete. Napríklad počas nabíjania hodiniek Apple Watch alebo po pripojení magnetického nabíjacieho kábla Apple Watch, magnetického nabíjacieho stojana Apple Watch alebo napájacieho adaptéra do elektrickej siete na nich nespite ani ich neklaďte pod paplón, pod vankúš ani na svoje telo. Buďte obzvlášť opatrní v prípade, ak trpíte zdravotnými problémami, ktoré ovplyvňujú schopnosť vášho tela vnímať teplo. Ak začnú byť hodinky Apple Watch nepríjemne teplé, zložte si ich z ruky.
Poškodenie sluchu Počúvanie zvuku s vysokou úrovňou hlasitosti môže mať za následok poškodenie sluchu. Zvuk istej úrovne sa pri dlhšom počúvaní môže javiť tichší, ako je v skutočnosti. Podobný vplyv na vnímanie hlasitosti zvuku môže mať aj hluk na pozadí. Pred používaním slúchadiel s pripojením Bluetooth najskôr zapnite prehrávanie zvuku a skontrolujte jeho hlasitosť. Viac informácií o strate sluchu nájdete na webe o zvuku a sluchu.
VÝSTRAHA: Ak chcete predísť poškodeniu sluchu, nepočúvajte zvuk s vysokou úrovňou hlasitosti dlhšiu dobu.
Vystavenie rádiofrekvenčnému žiareniu Hodinky Apple Watch používajú na pripájanie k bezdrôtovým sieťam rádiové signály. Informácie o rádiofrekvenčnom žiarení (RF) a spôsoboch minimalizácie vystavovania sa rádiofrekvenčnému žiareniu nájdete po otvorení apky Apple Watch na iPhone, v ktorej klepnite na Moje hodinky a potom na Všeobecné > Informácie > Právne informácie > RF žiarenie, prípadne navštívte stránku apple.com/legal/rfexposure.
Rádiofrekvenčné rušenie Venujte pozornosť značkám a upozorneniam, ktoré zakazujú alebo obmedzujú používanie elektronických zariadení. Hoci boli hodinky Apple Watch, magnetický nabíjací kábel Apple Watch a magnetický nabíjací stojan Apple Watch navrhnuté, testované a vyrobené tak, aby spĺňali ustanovenia o rádiofrekvenčných emisiách, takéto emisie z hodiniek Apple Watch, magnetického nabíjacieho kábla Apple Watch a magnetického nabíjacieho stojana Apple Watch môžu negatívne ovplyvňovať prevádzku iných elektronických zariadení a spôsobiť ich nesprávne fungovanie. Pokiaľ je ich používanie zakázané, odpojte magnetický nabíjací kábel Apple Watch a magnetický nabíjací stojan Apple Watch a vypnite hodinky Apple Watch alebo použite režim lietadlo – napríklad pri cestovaní v lietadle alebo pokiaľ vás na to vyzvú oprávnené osoby.
Rušenie zdravotníckych prístrojov Hodinky Apple Watch obsahujú komponenty a vysielače, ktoré vysielajú elektromagnetické polia. Hodinky Apple Watch, niektoré remienky, magnetický nabíjací kábel Apple Watch a magnetický nabíjací stojan Apple Watch obsahujú magnety. Tieto elektromagnetické polia a magnety môžu spôsobovať rušenie zdravotníckych prístrojov, napríklad stimulátorov a defibrilátorov. Informácie o vašom zdravotníckom zariadení a o tom, či by ste mali dodržiavať určitú bezpečnú vzdialenosť medzi zdravotníckym prístrojom a hodinkami Apple Watch, ich remienkom, magnetickým nabíjacím káblom Apple Watch a magnetickým nabíjacím stojanom Apple Watch, vám poskytne váš lekár a výrobca zdravotníckeho prístroja. Ak máte podozrenie, že hodinky Apple Watch, ich remienky, magnetický nabíjací kábel Apple Watch a magnetický nabíjací stojan Apple Watch majú vplyv na váš zdravotnícky prístroj, prestaňte ich používať.
Nejde o zdravotný prístroj Apple Watch nie sú zdravotný prístroj a nesmú sa používať ako náhrada profesionálneho lekárskeho posudku. Neboli navrhnuté za účelom diagnostiky chorôb alebo zdravotného stavu ani na liečenie, zmierňovanie alebo prevenciu zdravotných stavov alebo chorôb. Pred akýmikoľvek rozhodnutiami týkajúcimi sa vášho zdravia sa obráťte na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.
Zdravotné problémy Pred začatím alebo úpravou akéhokoľvek cvičebného programu pomocou hodiniek Apple Watch sa obráťte na svojho lekára. Počas cvičenia buďte opatrní a dávajte pozor. Ak pocítite bolesť alebo mdlobu, závrat, silné vyčerpanie alebo vám dochádza dych, okamžite prestaňte cvičiť. Počas cvičenia na seba beriete zodpovednosť za všetky riziká, ktorý s ním môžu byť spojené, vrátane prípadných zranení v dôsledku takýchto aktivít. Ak máte akékoľvek zdravotné problémy, na ktoré by mohli mať hodinky Apple Watch vplyv, ako sú napríklad závraty, strata vedomia, bolesti očí alebo hlavy, konzultujte ich pred používaním hodiniek Apple Watch so svojim lekárom.
Výbušnosť a iné atmosférické podmienky Nabíjanie alebo používanie hodiniek Apple Watch v oblastiach s potenciálne výbušným prostredím, kde sa v ovzduší nachádzajú vysoké koncentrácie horľavých chemikálií, výparov alebo častíc (ako je zrno, prach alebo kovové častice), môže byť nebezpečné. Vystavenie hodiniek Apple Watch prostrediam s vysokou koncentráciou priemyselných chemikálií vrátane odparovaným skvapalneným plynom v blízkosti , ako je napríklad hélium, môže poškodiť alebo narušiť funkčnosť hodiniek Apple Watch. Dodržiavajte inštrukcie a príkazy.
Rizikové aktivity Hodinky Apple Watch neboli navrhnuté na používanie na miestach, kde by ich zlyhanie mohlo viesť k smrti, zraneniu osôb alebo závažnému poškodeniu životného prostredia.
Riziko udusenia Niektoré remienky hodiniek Apple Watch môže predstavovať riziko udusenia pre malé deti. Uchovávajte takéto remienky mimo dosahu malých detí.
Citlivosť pokožky U niektorých ľudí sa môžu vyskytnúť nežiaduce reakcie na niektoré materiály používané v šperkoch. Môže to byť zapríčinené alergiami, vplyvom prostredia či dlhodobým vystavením dráždivým látkam, ako je napríklad mydlo, pot alebo iné príčiny. Pravdepodobnosť podráždenia pokožky pri používaní zariadení na nosenie je vyššia v prípade, že máte alergie alebo iný typ precitlivenosti. Ak ste si vedomí, že vaša pokožka je citlivá na prítomnosť nejakej látky, pri používaní hodiniek Apple Watch buďte veľmi obozretní. Hodinky Apple Watch môžu spôsobiť väčšie podráždenie v prípade, že ich nosíte príliš natesno. Pravidelne si odopínajte hodinky Apple Watch, aby mohla vaša pokožka dýchať. Možnosti podráždenia pokožky môžete znížiť, ak budete udržiavať hodinky Apple Watch a remienok vždy čisté a suché. Ak si všimnete začervenanie, svrbenie, opuch alebo akékoľvek iné podráždenie či nepríjemný pocit na pokožke v okolí hodiniek Apple Watch alebo pod nimi, odopnite si ich a pred ich ďalším používaním sa poraďte s lekárom. Ďalšie používanie, a to aj v prípade, že tieto príznaky ustúpia, môže spôsobiť obnovenie podráždenia pokožky či dokonca zhoršenie tohto stavu.
Modely Apple Watch s puzdrom z nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka; časti niektorých remienkov Apple Watch z nehrdzavejúcej ocele, kovové časti remienkov Hermès a magnety v hodinkách a remienkoch obsahujú istý podiel niklu. Pri nosení týchto materiálov je pravdepodobnosť kontaktu s niklom nízka, ale zákazníci, ktorí sú si vedomí alergie na nikel, by si mali počas ich nosenia všímať prípadné príznaky, až kým si nebudú istí, že nemajú žiadne alergické reakcie.
Hodinky Apple Watch a remienky Apple Watch obsahujú stopové množstvá akrylátov a metakrylátov. Akryláty a metakryláty sa nachádzajú v mnohých spotrebných výrobkoch, ktoré prichádzajú do kontaktu s pokožkou, ako sú napríklad samolepiace náplasti. Niektoré osoby môžu byť citlivé na tieto zložky, prípadne sa u nich môže časom rozvinúť citlivosť na ne. Apple Watch a remienky hodiniek sú navrhnuté tak, aby časti, ktoré obsahujú akryláty a metakryláty, neboli v priamom kontakte s pokožkou.
Materiály použité v hodinkách Apple Watch a v remienkoch hodiniek Apple Watch spĺňajú normy pre šperky, ktoré boli stanovené Komisiou pre bezpečnosť spotrebiteľských produktov v USA, príslušnými európskymi smernicami a ďalšími medzinárodnými normami.