Siri na Macu
Na MacBooku Pro sa môžete rozprávať so Siri a vykonávať rôzne úlohy pomocou hlasových príkazov. Môžete napríklad vyhľadať súbory, naplánovať stretnutia, meniť nastavenia, získať odpovede na otázky, odosielať správy, telefonovať a pridávať položky do svojho kalendára. Siri vám môže zobraziť trasu („How do I get home from here?“ [Ako sa dostanem domov?]), poskytnúť informácie („How high is Mount Whitney?“ [Aký vysoký je Mount Whitney?]), vykonať základné úlohy („Create a new grocery list“ [Vytvoriť nákupný zoznam]) a pomôcť s mnohými ďalšími vecami.
Na MacBooku Pro je Siri k dispozícii vždy, keď poviete „Hey Siri“ a vyslovíte svoju požiadavku (kryt MacBooku Pro musí byť otvorený). Pomocou hlasu môžete spustiť prehrávanie hudby, dohodnúť si stretnutie, otvoriť súbor a vykonávať ďalšie úlohy. Možnosť Čakať na frázu „Hey Siri“ môžete aktivovať v paneli Siri v Systémových nastaveniach.
Poznámka: Siri nemusí byť k dispozícii vo všetkých jazykoch alebo oblastiach a funkcie sa môžu líšiť podľa oblasti.
Zapnite Siri. Kliknite na ikonu Siri v lište a po zobrazení výzvy kliknite na Povoliť. Ak povolíte Siri počas nastavenia, kliknutím na ikonu sa Siri otvorí. Prípadne kliknite na Siri v Systémových nastaveniach a potom vyberte Zapnúť Opýtať sa Siri. V paneli Siri môžete nastaviť ďalšie nastavenia, napríklad jazyk alebo či sa má Siri zobrazovať v lište.
Poznámka: Ak chcete používať Siri, váš MacBook Pro musí byť pripojený k internetu.
Hovorte so Siri. Kliknite na Siri v lište a začnite hovoriť. Siri môžete otvoriť aj klepnutím na tlačidlo Siri na Control Stripe. Môžete tiež stlačiť a podržať kláves Command a medzerník a začať sa rozprávať so Siri.
Hey Siri. Na MacBooku Pro môžete jednoducho povedať „Hey Siri“ a získať odpovede na svoje požiadavky. Ak chcete aktivovať túto funkciu, na paneli Siri v Systémových nastaveniach kliknite na Čakať na vyslovenie „Hey Siri“ a po zobrazení výzvy vyslovte pokyny pre Siri.
Pre vaše pohodlie Siri nebude reagovať na frázu „Hey Siri“, keď je kryt MacBooku Pro zatvorený. Ak je kryt zatvorený a máte pripojený externý displej, môžete aktivovať Siri pomocou ikony v lište.
Tip: Informácie o ďalších spôsoboch používania Siri získate tak, že sa v ľubovoľnom okamihu opýtate „What can you do?“ [Čo dokážeš urobiť?] alebo kliknete na tlačidlo Pomocníka .
Prehrajte si trošku hudby. Stačí povedať „Play some music“ [Pusti hudbu] a Siri urobí všetko ostatné. Siri môžete dokonca povedať „Play the top song from March 1991“ [Pusti mi najhranejšiu skladbu z marca 1991].
Nájdite a otvorte súbory. Požiadajte Siri, aby našla súbory a otvorila ich priamo z okna Siri. Požiadavku môžete sformulovať podľa názvu súboru alebo podľa popisu. Povedzte napríklad „Show me files Ursula sent“ [Ukáž mi súbory, ktoré poslala Uršula] alebo „Open the spreadsheet I created last night“ [Otvor tabuľku, ktorú som vytvoril včera večer].
Presúvajte položky myšou. Potiahnite a pustite obrázky a miesta z okna Siri do emailu, textovej správy alebo dokumentu. Môžete tiež kopírovať a vkladať text.
Pripnite výsledok. Uložte si výsledky, ktoré vám Siri poskytne o športových podujatiach, z aplikácií Pripomienky, Hodiny, Akcie, Poznámky, Finder a všeobecné znalosti (napríklad z Wikipédie) do zobrazenia Dnes v Hláseniach. Kliknite na znamienko plus v pravom hornom rohu výsledkov Siri a pripnite daný výsledok do zobrazenia Dnes. Ak si ich chcete pozrieť neskôr, kliknite na ikonu Centra hlásení a potom kliknite na Dnes. Ak si pozeráte napríklad športové výsledky, budú sa priebežne aktualizovať.
Zmeňte hlas. Kliknite na Siri v Systémových nastaveniach a potom vyberte požadovanú možnosť z menu Hlas Siri.
V tejto príručke nájdete návrhy vecí, ktoré sa môžete opýtať Siri. Budú vyzerať napríklad takto:
Opýtať sa Siri Povedzte napríklad toto:
„Open the Keynote presentation I was working on last night.“ (Otvor prezentáciu Keynote, na ktorej som pracoval minulú noc.)
„What time is it in Paris?“
Viac informácií. Prečítajte si článok podpory Apple Ako používať Siri na Macu.