Prihlásenie alebo odhlásenie vo FaceTime na Macu
Ak chcete uskutočňovať a prijímať FaceTime hovory a telefónne hovory na svojom Macu, musíte byť prihlásení do FaceTime so svojim Apple ID. Pozrite si tému Požiadavky na FaceTime.
Ak chcete zastaviť uskutočňovanie a prijímanie hovorov cez FaceTime, odhláste sa z apky FaceTime alebo ju vypnite.
Prihláste sa do FaceTime
Svoj Mac môžete použiť na uskutočňovanie a prijímanie hovorov, keď ste prihlásení do apky FaceTime. Musíte sa prihlásiť pri prvom otvorení apky, alebo ak ste sa odhlásili.
V aplikácii FaceTime na Macu zadajte svoje Apple ID a heslo.
Ak ste zabudli svoje Apple ID alebo heslo, alebo ak si potrebujete vytvoriť Apple ID, prejdite na webovú stránku účtu Apple ID.
Prihláste sa kliknutím na Ďalej.
Po prihlásení môžete vybrať zvonenie, zapnúť funkcie, ako napríklad Live Photos, a prispôsobiť si ďalšie nastavenia. Pozrite si tému Zmena nastavení.
Ukončenie prijímania hovorov v apke FaceTime
Ak už viac nechcete prijímať hovory cez FaceTime na svojom Macu, môžete sa odhlásiť. Nebudete môcť uskutočňovať hovory, prijímať hovory, meniť nastavenia FaceTime ani zobrazovať predchádzajúce hovory, kým sa opäť neprihlásite do apky FaceTime.
Vypnutie apky FaceTime na každom z vašich Apple zariadení vypne aj hovory a skryje vašu históriu hovorov, no zostanete prihlásení, aby ste mali prístup k nastaveniam a mohli ste FaceTime opäť zapnúť jediným kliknutím. Ak vám niekto zavolá, nezobrazí sa vám žiadne hlásenie o danom hovore a volajúcemu sa to javí, ako keby ste neboli k dispozícii.
V aplikácii FaceTime na Macu vykonajte jeden z týchto krokov:
Odhlásenie sa z FaceTime: Vyberte FaceTime > Nastavenia, kliknite na Všeobecné a potom kliknite na Odhlásiť sa.
Vypnutie FaceTime: Vyberte FaceTime > Vypnúť FaceTime. Ak chcete FaceTime opäť zapnúť, kliknite na Zapnúť.
Tip: Ak chcete, aby vás nerušili hlásenia, môžete namiesto toho zmeniť alebo vypnúť hlásenia. Môžete tiež zablokovať jednotlivých volajúcich, ak od nich nechcete prijímať hovory.