Svarīga informācija par drošību ar Apple Watch
BRĪDINĀJUMS. Šo drošības norādījumu neievērošana var novest pie ugunsgrēka, elektrošoka, traumas, kā arī Apple Watch vai cita īpašuma bojājumiem. Izlasiet visu tālāk sniegto drošības informāciju, pirms sākat lietot Apple Watch.
Ikdienas lietošana: lietojiet Apple Watch pulksteni uzmanīgi. Apple Watch ietvari ir veidoti no dažādiem materiāliem, kas norādīti tālāk.
Alumīnija Apple Watch ietvars — 7000. sērijas alumīnijs, Ion-X stikls (rūdīts stikls), aizmugure no kompozītmateriāla (plastikāta)
Nerūsējošā tērauda Apple Watch ietvars — nerūsējošais tērauds, safīra kristāls, aizmugure no keramikas materiāla
Titāna Apple Watch ietvars — titāns, safīra kristāls, aizmugure no keramikas materiāla
Keramiskais Apple Watch ietvars — keramikas materiāls, safīra kristāls, aizmugure no keramikas materiāla
Apple Watch pulkstenis ietver jutīgus elektroniskos komponentus, un to var sabojāt nometot, dedzinot, caurdurot vai saspiežot. No keramiskiem materiāliem veidotie Apple Watch ietvari var ieplīst vai ieplaisāt, ja tie tiek nomesti vai pakļauti stipram triecienam. Nelietojiet bojātu Apple Watch pulksteni, piemēram, pulksteni, kam ir ieplaisājis ekrāns vai ietvars, kurā acīmredzami ir iekļuvis ūdens vai kuram ir bojāta siksniņa, jo tas var izraisīt traumu. Izvairieties no būtiskas pakļaušanas putekļiem vai smiltīm.
Labošana: neveriet Apple Watch pulksteni vaļā un nemēģiniet labot Apple Watch pašrocīgi. Apple Watch Ultra modeļiem neskrūvējiet vaļā aizmugurējās skrūves. Atskrūvējot aizmugures skrūves vai izjaucot Apple Watch pulksteni, to var sabojāt, kā rezultātā pazemināsies ūdensnoturība, un tas var izraisīt traumu. Ja jūsu Apple Watch pulkstenis tiek sabojāts vai darbojas ar kļūdām, sazinieties ar Apple vai Apple pilnvaroto pakalpojumu sniedzēju. Papildinformāciju par apkopes saņemšanu sk. vietnē support.apple.com/watch/repair/service.
Akumulators: nemēģiniet nomainīt Apple Watch akumulatoru pats. Šādi varat sabojāt akumulatoru, un tas savukārt var izraisīt pārkaršanu un traumas. Apple Watch pulkstenī esošo litija jonu akumulatoru drīkst apkopt tikai Apple vai pilnvarots pakalpojumu sniedzējs. Uz akumulatora apkopes laiku jums, iespējams, tiks izsniegts cits Apple Watch pulkstenis (sākotnējās ierīces vietā). Akumulatori ir jāpārstrādā un no tiem ir jāatbrīvojas atsevišķi no mājsaimniecības atkritumiem. Nededziniet akumulatoru. Informāciju par akumulatoru nomaiņu un pārstrādi sk. vietnē apple.com/lv/batteries/service-and-recycling/.
Uzmanības novēršana: Apple Watch pulksteņa lietošana noteiktos apstākļos var novērst uzmanību un izraisīt bīstamu situāciju (piem., izvairieties no īsziņu lasīšanas, braucot pie automašīnas stūres). Ievērojiet likumus, kas aizliedz vai ierobežo mobilo ierīču lietošanu.
Navigācija: kartes, norādes un atrašanās vietai piesaistītās lietotnes ir atkarīgas no datu pakalpojumiem. Šie datu pakalpojumi var tikt mainīti, un tie var nebūt visur pieejami, kā rezultātā ar karti, norādēm un atrašanās vietu saistītā informācija var būt nepieejama, neprecīza vai nepilnīga. Dažām Maps funkcijām nepieciešami atrašanās vietas pakalpojumi. Salīdziniet Apple Watch pulkstenī sniegto informāciju ar apkārtni un sekojiet ceļazīmēm, lai novērstu jebkādas neatbilstības. Nelietojiet šos pakalpojumus, kad veicat darbības, kurām nepieciešama nedalīta uzmanība. Vienmēr sekojiet ceļazīmēm un ievērojiet likumus un noteikumus vietās, kur lietojat Apple Watch pulksteni, un vienmēr izmantojiet veselo saprātu.
Uzlāde: lādējiet Apple Watch pulksteni ar komplektācijā iekļauto Apple Watch magnētisko lādētāju un saderīgu Apple strāvas adapteri (nopērkams atsevišķi). Varat uzlādēt Apple Watch pulksteni arī ar trešo pušu lādētājiem un strāvas adapteriem, kas ir saderīgi ar USB 2.0 vai jaunāku standartu, un atbilst piemērojamiem valstu noteikumiem un starptautiskajiem un reģionālajiem drošības standartiem. Citi adapteri var neatbilst piemērojamiem drošības standartiem, un uzlāde ar šādiem adapteriem var izraisīt nāvi vai ievainojumus.
Bojātu kabeļu vai lādētāju izmantošana vai uzlāde mitrā vidē var izraisīt aizdegšanos, elektrošoku, traumu vai Apple Watch vai cita īpašuma bojājumu. Ja Apple Watch pulksteņa uzlādei izmantojat Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumus ar strāvas adapteri, pirms adaptera pievienošanas strāvas kontaktligzdai pārliecinieties, vai kabelis vai dokstacija ir pilnībā ievietota strāvas adapterī. Izmantošanas vai lādēšanas laikā ir svarīgi turēt Apple Watch pulksteni, Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumus un strāvas adapteri labi vēdinātā vietā.
Ilgstoša karstuma iedarbība: Apple Watch pulkstenis, Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumi un strāvas adapteris atbilst nepieciešamajiem virsmas temperatūras ierobežojumiem, kas noteikti piemērojamos valsts noteikumos un starptautiskajos un reģionālajos drošības standartos. Taču arī ierobežojumi nevar nodrošināt, ka pastāvīga saskare ar siltām virsmām ilgstošā laika periodā nenovedīs pie diskomforta vai traumas. Apple Watch, Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumi un strāvas adapteris uzsilst, ja ir pievienoti strāvas avotam. Apple Watch modeļiem ar mobilajiem datiem mobilo datu izmantošana var sasildīt ierīci. Izmantojiet veselo saprātu, lai izvairītos no situācijām, kad āda ilgstoši saskaras ar Apple Watch, Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumiem vai strāvas adapteri, kad tie ir pievienoti strāvas avotam. Piemēram, kamēr Apple Watch tiek uzlādēts vai Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumi vai strāvas adapteris ir pievienots strāvas avotam, neguliet uz tiem un nenovietojiet tos zem segas, spilvena vai ķermeņa. Pievērsiet tam īpašu uzmanību, ja atrodaties fiziskā stāvoklī, kurā ir samazināta jūsu ķermeņa spēja uztvert siltumu. Noņemiet Apple Watch pulksteni, ja tas šķiet nepatīkami silts.
Dzirdes zudums: klausoties skaņas lielā skaļumā, varat sabojāt savu dzirdi. Fona troksnis, kā arī ilgstoša dzirdes pakļaušana augstam skaļuma līmenim var radīt iespaidu, ka skaņas ir klusākas nekā patiesībā. Ieslēdziet audio atskaņošanu un pārbaudiet skaļumu, pirms ausīs ievietojat austiņas, kam ir izveidots Bluetooth savienojums. Plašāku informāciju par dzirdes zudumu meklējiet skaņai un dzirdei veltītajā tīmekļa vietnē.
BRĪDINĀJUMS. Lai nepieļautu dzirdes pasliktināšanos, neklausieties saturu ilglaicīgi lielā skaļumā.
Pakļaušana radiofrekvenču enerģijai: Apple Watch izmanto radiosignālus, lai pieslēgtos bezvadu tīkliem. Lai saņemtu informāciju par radiofrekvenču (RF) enerģiju, kas rodas no radiosignāliem, un darbībām, kuras ļauj mazināt tās iedarbību, atveriet lietotni Apple Watch savā iPhone tālrunī, pieskarieties My Watch, pēc tam pieskarieties General > About > Legal > RF Exposure vai apmeklējiet vietni apple.com/legal/rfexposure.
Radiofrekvenču traucējumi: ievērojiet zīmes un paziņojumus, kas aizliedz vai ierobežo elektronisko ierīču lietošanu. Lai gan Apple Watch pulksteņi un Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumi ir izstrādāti, pārbaudīti un ražoti tā, lai tie atbilstu radiofrekvenču emisiju regulējošajiem noteikumiem, šādas emisijas no Apple Watch pulksteņiem un Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumiem var negatīvi ietekmēt citu elektronisko iekārtu darbību, izraisot to darbības traucējumus. Atvienojiet Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumus un izslēdziet Apple Watch pulksteni vai izmantojiet lidmašīnas režīmu, ja to lietošana ir aizliegta, piemēram, ceļojot lidmašīnā vai ja to pieprasa atbildīgās iestādes.
Medicīnisko ierīču traucējumi: Apple Watch pulksteņi, dažas siksniņas un Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumi satur magnētus, kā arī komponentus un/vai radioaparātus, kas izstaro elektromagnētiskos laukus. Šie magnēti un elektromagnētiskie lauki var mijiedarboties ar medicīniskām ierīcēm.
Konkrētu informāciju par jūsu izmantoto medicīnisko ierīci lūdziet savam ārstam un medicīniskās ierīces ražotājam, kā arī noskaidrojiet, vai nepieciešams ieturēt drošu attālumu starp jūsu medicīnisko ierīci un Apple Watch pulksteni, dažām siksniņām un Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumiem. Lai novērstu iespējamos traucējumus, ražotāji bieži sniedz ieteikumus par drošu savu ierīču izmantošanu bezvadu vai magnētisko izstrādājumu tuvumā. Ja jums ir aizdomas, ka Apple Watch, dažas siksniņas un Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumi traucē jūsu medicīnas ierīcei, pārtrauciet lietot šos produktus
Medicīnas ierīcēs, piemēram, implantētos elektrokardiostimulatoros un defibrilatoros, var būt sensori, kas ciešā kontaktā reaģē uz magnētiem un radio. Lai izvairītos no iespējamas mijiedarbības ar šīm ierīcēm, glabājiet savu Apple Watch pulksteni, dažas siksniņas un Apple Watch magnētiskās uzlādes piederumus drošā attālumā no ierīces (vairāk nekā 15 cm; lai saņemtu īpašas vadlīnijas, konsultējieties ar savu ārstu un ierīces ražotāju).
Medicīniski neatbilstoša ierīce: Apple Watch nav medicīniska ierīce, un to nevar izmantot ārsta konsultācijas vietā. Tas nav izstrādāts un paredzēts, lai to izmantotu slimību vai citu stāvokļu diagnostikai, ārstēšanai, atvieglošanai, slimnieku aprūpei, kā arī jebkādu stāvokļu vai slimību novēršanai. Pirms pieņemat ar savu veselību saistītus lēmumus, konsultējieties ar savu veselības aprūpes speciālistu.
Īpaši medicīniski stāvokļi: pirms sākat vai maināt jebkuru sportošanas programmu ar Apple Watch palīdzību, konsultējieties ar ārstu. Sportošanas laikā ievērojiet uzmanību. Nekavējoties pārtrauciet sportošanu, ja jūtat sāpes, jums ir nelaba dūša, griežas galva, ir spēku izsīkums vai elpas trūkums. Sportojot jūs uzņematies visus saistītos izrietošos riskus, tostarp risku par jebkuru traumu, kas var tikt gūta šādu aktivitāšu rezultātā. Ja jums ir jebkurš īpašs medicīnisks stāvoklis, ko, jūsuprāt, Apple Watch varētu ietekmēt (piem., lēkmes, aptumšojumi, astenopija vai galvassāpes), pirms Apple Watch pulksteņa lietošanas konsultējieties ar savu ārstu.
Sprādzienbīstamas vides un citi atmosfēriskie apstākļi: Apple Watch pulksteņa uzlāde vai lietošana jebkurā vietā, kur ir sprādzienbīstama atmosfēra, piemēram, degvielas uzpildes vietā, vai vietā, kur gaiss satur ķimikālijas vai mazas vielu daļiņas (piem., graudus, putekļus vai metāla pulveri), var būt bīstama. Pakļaujot Apple Watch pulksteni videi, kurā ir augsta rūpniecisko ķimikāliju koncentrācija, tostarp vietām, kur izgaro tādas sašķidrinātas gāzes kā hēlijs, var sabojāt Apple Watch pulksteni vai traucēt tā darbību. Ievērojiet visas zīmes un norādījumus.
Darbības ar augstu riska pakāpi: Apple Watch pulkstenis nav paredzēts darbībām, kur ierīces kļūme var izraisīt nāvi, traumu vai būtisku apkārtējās vides kaitējumu.
BRĪDINĀJUMS. Svarīgu informāciju par drošību, izmantojot Apple Watch pulksteni zemūdens aktivitātēm sk. Zemūdens temperatūras, ilguma un dziļuma mērīšana Apple Watch pulkstenī.
Nosmakšanas risks: dažas Apple Watch siksniņas var maziem bērniem radīt nosmakšanas risku. Turiet siksniņas bērniem nesasniedzamā vietā.
Ādas jutība: daži cilvēki var reaģēt uz noteiktiem materiāliem, kas izmantoti rotaslietās, pulksteņos un citās valkājamās lietās, kuras ilgstoši saskaras ar viņu ādu. To var izraisīt alerģijas, vides faktori, ilgstoša pakļaušana tādiem kairinātājiem kā ziepes vai sviedri un citi faktori. Pastāv lielāka iespēja, ka jutīsit kairinājumu no kādas valkājamas lietas gadījumā, ja jums ir alerģijas vai cita veida paaugstināta jutība. Ja jums ir jutīga āda, ievērojiet īpašu piesardzību, kad valkājat Apple Watch pulksteni. Pastāv lielāka iespēja, ka jutīsit Apple Watch izraisītu kairinājumu, ja valkāsit pulksteni pārāk cieši. Periodiski noņemiet Apple Watch no rokas, lai ļautu ādai elpot. Raugieties, lai Apple Watch pulkstenis un siksniņa būtu tīra un sausa un tādējādi samazinātu ādas kairinājuma iespēju. Ja jums rodas apsārtums, uztūkums, nieze vai jebkāda cita veida kairinājums vai diskomforts zem Apple Watch pulksteņa vai ap to, noņemiet Apple Watch no rokas un, pirms atsākat valkāšanu, konsultējieties ar savu ārstu. Turpmāka lietošana arī pēc simptomu pazušanas var izraisīt atjaunotu vai palielinātu kairinājumu.
Apple Watch modeļi ar nerūsējošā tērauda vai alumīnija ietvaru, dažu Apple Watch siksniņu daļas, kas veidotas no nerūsējošā tērauda, Hermès siksniņu metāliskās daļas un pulkstenī un siksniņās ietvertie magnēti satur nedaudz niķeļa. Niķeļa iedarbība no šiem materiāliem ir maz ticama, taču klientiem ar zināmu alerģiju uz niķeli jāuzmanās to nēsāšanas laikā, līdz klienti ir droši, ka viņiem nav alerģiskas reakcijas.
Apple Watch ietvars un Apple Watch siksniņas satur nelielu daudzumu akrilāta un metakrilāta piemaisījumu. Akrilāts un metakrilāts ir atrodams daudzos patēriņa izstrādājumos, kas nonāk saskarē ar ādu, piemēram, adhesīvajos pārsējos. Dažiem cilvēkiem uz tiem ir reakcija, vai arī reakcija var rasties laika gaitā. Apple Watch pulkstenis un tā siksniņas ir izstrādātas tā, lai akrilātu un metakrilātu saturošās daļas nebūtu tiešā saskarē ar ādu.
Apple Watch pulkstenī un Apple Watch siksniņās izmantotie materiāli atbilst rotaslietu standartiem, ko noteikusi ASV Patērētāju produktu drošības komisija, spēkā esošajām Eiropas regulām un citiem starptautiskiem standartiem.
Klientiem Austrālijā, sk. Tiešsaistes drošības resursu tīmekļa vietnē.