Funkcijas Screen Time iestatīšana ģimenes loceklim, izmantojot iPhone tālruni
Funkcija Screen Time ļauj jums redzēt, kā ģimenes locekļi izmanto savas ierīces, lai varat pārvaldīt ar ierīcēm pavadīto laiku. Ja esat iestatījis funkciju Screen Time ģimenes loceklim viņa ierīcē vai esat iestatījis Family Sharing grupu, varat savam ģimenes loceklim iestatīt funkciju Screen Time, izmantojot Family Sharing grupu savā ierīcē. Sk. Vecāku kontroles funkciju iestatīšana funkcijai Family Sharing iPhone tālrunī un Apple atbalsta rakstu Family Sharing and Apple ID for your child.
Atslodzes laika un lietotņu ierobežojumu iestatīšana ģimenes locekļa ierīcē
Sava ģimenes locekļa ierīcē dodieties uz Settings > Screen Time.
Pieskarieties Turn On Screen Time, pieskarieties Continue, pēc tam pieskarieties “This is My Child’s iPhone”.
Lai ieplānotu savas ģimenes loceklim atslodzes laiku (laiku prom no ekrāna), ievadiet sākuma un beigu laiku, pēc tam pieskarieties Set Downtime.
Lai iestatītu ierobežojumus sava ģimenes locekļa lietotņu kategorijām, kuras vēlaties pārvaldīt (piem., Games vai Social Networking), atlasiet kategorijas.
Lai redzētu visas kategorijas, pieskarieties Show All Categories.
Pieskarieties Set, ievadiet laika daudzumu, pēc tam pieskarieties Set App Limit.
Pieskarieties Continue, pēc tam ievadiet Screen Time piekļuves kodu, kas paredzēts jūsu ģimenes locekļa Screen Time iestatījumu pārvaldībai.
Piezīme. Jūs varat arī ieslēgt atslodzes laiku pēc pieprasījuma ģimenes locekļiem tieši viņu ierīcēs vai savā ierīcē, izmantojot funkciju Family Sharing (ja esat iestatījis Family Sharing).
Sakaru ierobežojumu iestatīšana ģimenes locekļa ierīcē
Jūs varat sava ģimenes locekļa ierīcē bloķēt ienākošos un izejošos sakarus, tostarp tālruņa zvanus, FaceTime zvanus un ziņas no noteiktiem kontaktiem gan pastāvīgi, gan noteiktos laika periodos.
Ja vēl sava ģimenes locekļa ierīcē neesat ieslēdzis opciju Contacts pakalpojumā iCloud, dodieties uz Settings > [bērna vārds] > iCloud, pēc tam ieslēdziet iestatījumu Contacts.
Piezīme. Varat pārvaldīt sava ģimenes locekļa sakarus tikai tad, ja viņš izmanto iCloud opciju Contacts.
Sava ģimenes locekļa ierīcē dodieties uz Settings > Screen Time.
Ja jūsu tālrunī funkcija Screen Time vēl nav ieslēgta, pieskarieties Turn On Screen Time, pieskarieties Continue, pēc tam pieskarieties “This is My Child’s iPhone”.
Pieskarieties Communication Limits, pēc tam veiciet jebkuru no tālāk aprakstītajām darbībām.
Ierobežojiet sakarus, kad vien tas nepieciešams. Pieskarieties During Screen Time, tad atlasiet Contacts Only, Contacts & Groups with at Least One Contact vai Everyone.
Ierobežojiet sakarus atslodzes laikā. Pieskarieties During Downtime Tur jau ir iestatīta opcija, kuru atlasījāt sadaļā During Screen Time Varat mainīt šo iestatījumu uz Specific Contacts.
Atlasiet Specific Contacts, tad pieskarieties Choose From My Contacts vai Add New Contact, lai atlasītu cilvēkus, ar kuriem vēlaties atļaut sakarus atslodzes laikā.
Pārvaldiet sava bērna kontaktus. Ja izmantojat funkciju Family Sharing, varat skatīt, rediģēt, pievienot un dzēst sava bērna kontaktus. Pieskarieties Manage [bērna vārds] Contacts.
Ja jūsu bērnam jau ir ieslēgta kontaktu opcija pakalpojumā iCloud, viņš savā ierīcē saņem paziņojumu ar lūgumu apstiprināt pieprasījumu pārvaldīt viņa kontaktus. Ja viņam nav kontaktu, viņš nesaņem paziņojumu un jūs pats varat nekavējoties pievienot kontaktus.
Kad pārvaldāt sava bērna kontaktus, zem Manage [bērna vārds] Contacts tiek parādīts, cik kontaktu ir bērnam. Pieskarieties rindai, lai skatītu un rediģētu kontaktus.
Atļaujiet kontaktu rediģēšanu. Pieskarieties Allow Contact Editing, lai izslēgtu šo opciju un neļautu bērnam rediģēt savus kontaktus.
Jebkurā laikā izslēdzot kontaktu rediģēšanu un ierobežojot sakarus (tādējādi atļaujot sazināties tikai ar reģistrētajiem kontaktiem), varēsit viegli kontrolēt, ar ko jūsu bērns sazinās un kad šāda saziņa var notikt.
Ja jūsu ģimenes loceklim mēģinās piezvanīt (izmantojot tālruni vai FaceTime) vai nosūtīt ziņu kāds, kurš pašlaik jūsu Communication Limit iestatījumos ir bloķēts, šie sakari netiks atļauti.
Ja jūsu ģimenes loceklis mēģinās piezvanīt vai nosūtīt ziņu kādam, kurš pašlaik jūsu Communication Limit iestatījumos ir bloķēts, adresāta vārds vai numurs tiks rādīts sarkanā krāsā, un sakari netiks atļauti. Ja ierobežojums attiecas tikai uz atslodzes laiku, ģimenes loceklis saņem Time Limit ziņojumu, un viņš vai viņa varēs atsākt sakarus ar kontaktu, kad būs beidziet atslodzes laiks.
Lai ļautu ģimenes loceklim sazināties ar kontaktiem, kuri Communication Limit iestatījumos ir bloķēti, mainiet iestatījumus, sekojot norādījumiem iepriekš.
Saziņas drošības ieslēgšana vai izslēgšana ģimenes locekļa ierīcē
Ja sadaļā Screen Time ir ieslēgta saziņas drošība, kailumu fotoattēlos var noteikt lietotnē Messages, pirms fotoattēli ir nosūtīti jūsu bērnam vai bērns tos ir nosūtījis, un tiek nodrošināti resursi, kas palīdzēs bērnam tikt galā ar situāciju (iOS 15.2 vai jaunāka versija; nav pieejams visās valstīs vai reģionos). Šī funkcija uzņēmumam Apple nenodrošina piekļuvi fotoattēliem. Skatiet Apple atbalsta rakstu Par saziņas drošību lietotnē Messages.
Sava ģimenes locekļa ierīcē dodieties uz Settings > Screen Time.
Ja jūsu tālrunī funkcija Screen Time vēl nav ieslēgta, pieskarieties Turn On Screen Time, pieskarieties Continue, pēc tam pieskarieties “This is My Child’s iPhone”.
Pieskarieties pie Communication Safety, tad ieslēdziet Check for Sensitive Photos.
Ģimenes locekļa ierīcē pastāvīgi atļauto lietotņu izvēle
Varat iestatīt, kuras lietotnes jūsu ģimenes loceklis drīkst izmantot jebkurā laikā.
Sava ģimenes locekļa ierīcē dodieties uz Settings > Screen Time.
Ja jūsu tālrunī funkcija Screen Time vēl nav ieslēgta, pieskarieties Turn On Screen Time, pieskarieties Continue, pēc tam pieskarieties “This is My Child’s iPhone”.
Pieskarieties Always Allowed, pēc tam blakus lietotnes nosaukumam pieskarieties vai , lai pievienotu lietotni sarakstam vai noņemtu no tā.
Piezīme. Ja ģimenes loceklim ir nepieciešamas veselības vai pieejamības lietotnes, nodrošiniet, ka tās ir iekļautas sarakstā Allowed Apps. Ja lietotne Messages nebūs vienmēr atļauta, jūsu ģimenes loceklim var nebūt atļauts sūtīt vai saņemt īsziņas (tostarp īsziņas, ko sūta ārkārtas dienestiem un kontaktiem) atslodzes laikā vai pēc lietotnes ierobežojuma iztērēšanas.
Satura un konfidencialiatātes ierobežojumu iestatīšana ģimenes locekļa ierīcē
Varat vieglāk panākt, ka saturs jūsu ģimenes locekļa ierīcē atbilst noteiktam vecumam, ierobežojot necenzētu tekstu vērtējumus sadaļā Content & Privacy Restrictions.
Sava ģimenes locekļa ierīcē dodieties uz Settings > Screen Time.
Ja jūsu tālrunī funkcija Screen Time vēl nav ieslēgta, pieskarieties Turn On Screen Time, pieskarieties Continue, pēc tam pieskarieties “This is My Child’s iPhone”.
Pieskarieties Content & Privacy Restrictions, pēc tam ieslēdziet opciju Content & Privacy Restrictions.
Izvēlieties noteiktas satura un konfidencialitātes opcijas.
Piezīme. Lai pasargātu ģimenes locekļa dzirdi, ritiniet uz leju, pieskarieties Reduce Loud Sounds, tad atlasiet Don't Allow. (Tas novērš austiņu maksimālā skaļuma izmaiņas.) Sk. Liela austiņu skaļuma samazināšana sadaļā Settings.
Piezīme. Lai savam ģimenes loceklim (operētājsistēmā iOS 15.1 vai jaunākā versijā) ierobežotu funkciju SharePlay FaceTime zvanu laikā, atveriet Settings > Screen Time > Content & Privacy Restrictions > Allowed Apps, pēc tam izslēdziet SharePlay. Lai atļautu izmantot SharePlay, ieslēdziet to.
Pieskarieties augšējā kreisajā stūrī.
Vēlāka funkcijas Screen Time iestatījumu pievienošana vai maiņa ģimenes loceklim
Lai pievienotu vai mainītu funkcijas Screen Time iestatījumus ģimenes loceklim vēlāk, izpildiet rakstā Funkcijas Screen Time iestatīšana sev, izmantojot iPhone tālruni aprakstītās darbības.
Svarīgi. Ja esat iestatījis funkciju Screen Time sava ģimenes locekļa ierīcē (neizmantojot Family Sharing) un aizmirstat funkcijas Screen Time piekļuves kodu, varat izmantot savu Apple ID, lai to varētu atiestatīt. Taču, ja iestatāt funkciju Screen Time savam ģimenes loceklim savā ierīcē, izmantojot Family Sharing, un aizmirstat savu Screen Time piekļuves kodu, varat to atiestatīt savā ierīcē, izmantojot ierīces piekļuves kodu, Touch ID vai Face ID.