Kép hozzáadása a Mac Pages appjában
Bármelyik oldalon elhelyezhet fotókat, grafikákat és SVG-képeket, illetve lecserélheti a médiahelyőrzőket saját képeire. Beszúrhat képeket a fotókönyvtárból, áthúzhatja azokat egy weboldalról vagy a Finderből, vagy készíthet fotót egy közeli iPhone-nal vagy iPaddel.
Tipp: M1 vagy újabb chippel rendelkező Mac esetén az Image Playground Apple Intelligence-szel történő használatával leírások és javasolt elképzelések segítségével hozhat létre mókás és eredeti képeket. Könnyedén módosíthatja a kép stílusát, illetve beállíthatja, hogy az egyezzen az oldalakon található szöveggel. Jelölje ki a kívánt szöveget vagy képet, a Control billentyűt lenyomva tartva kattintson a kijelölésre, majd kattintson a Hozzáadás Playgroundhoz lehetőségre. Az Apple Intelligence-szel kapcsolatos további tudnivalókért, lásd: Mac felhasználói útmutató.
Kép hozzáadása vagy cseréje
Nyissa meg a Pages appot a Macen.
Nyisson meg egy dokumentumot, majd tegye a következők bármelyikét:
Húzzon át egy képet a számítógépéről vagy egy weboldalról a médiahelyőrzőre vagy az oldal tetszőleges pontjára.
Kattintson a gombra a médiahelyőrző jobb alsó sarkában, navigáljon a használni kívánt képhez, majd kattintson rá duplán.
Kattintson az eszközsor menügombjára, válassza ki a Fotók vagy videók lehetőséget navigáljon a használni kívánt képhez, majd kattintson rá.
Kattintással jelölje ki a képet, amelyet le szeretne cserélni, majd a Formátum oldalsávon kattintson a Kép lapra. Kattintson a Csere gombra, navigáljon a használni kívánt képhez, majd kattintson rá duplán. Az új kép megőrzi az eredeti kép méretét.
Ha nem tudja lecserélni az oldalon lévő képet, előfordulhat, hogy a kép zárolva vagy csoportosítva van, vagy az is lehet, hogy egy szakaszelrendezés-objektum.
Médiahelyőrző létrehozása
A dokumentumhoz médiahelyőrzőket adhat hozzá (amelyekhez képet, videót vagy hangfájlt társíthat). A médiahelyőrzők segítségével egyszerűen beilleszthet később egy médiatartalmat anélkül, hogy az oldal többi eleméhez hozzá kellene nyúlnia.
Nyissa meg a Pages appot a Macen.
Nyisson meg egy dokumentumot, adjon hozzá egy képet a dokumentumhoz, majd formázza aszerint, hogy a dokumentumban lévő képeket hogyan szeretné megjeleníteni.
Hozzáadhat maszkot, szegélyt, elforgathatja a képet, módosíthatja a méretét és más műveleteket is végezhet.
Kattintással jelölje ki a képet, majd válassza a Formátum > Speciális > Meghatározás médiahelyőrzőként lehetőséget (a képernyő tetején található Formátum menüből).
Fotó vagy szkennelés készítése iPhone-nal vagy iPaddel, és hozzáadása dokumentumhoz
Ha a közelben található iPhone-ja vagy iPadje, akkor segítségével készíthet fotót vagy szkennelést, és a Macen beszúrhatja közvetlenül a képet a dokumentumba.
Megjegyzés: Ha meg szeretne győződni arról, hogy a Mac, az iPhone, vagy az iPad támogatja azt a funkciót, tekintse meg a Folytonosság rendszerkövetelményei című Apple-támogatási cikket.
Nyissa meg a Pages appot a Macen.
Nyisson meg egy dokumentumot, majd ugorjon arra az oldalra, ahová hozzá szeretné adni a fotót vagy a szkennelést.
Kattintson az eszközsor menügombjára, és válassza a Fotó készítése vagy Dokumentumok szkennelése lehetőséget az eszköz neve alatt.
Az iPhone-on vagy az iPaden tegye a következők valamelyikét:
Fotó készítése: Koppintson a gombra, majd a Fotó használata lehetőségre (illetve az újbóli fényképezéshez a Felvétel újra gombra).
Dokumentum automatikus szkennelése: Helyezze el a dokumentumot a kamera látóterében az oldal automatikus beolvasásához, körbevágásához és a perspektíva kiigazításához. A beolvasott dokumentum beszúrásához koppintson a Mentés lehetőségre.
Oldal kézi szkennelése: Koppintson a gombra, majd húzza el a keretet a szkennelni kívánt terület beállításához. Koppintson a Szkennelés megőrzése, majd a Mentés lehetőségre.
Húzza a képet az áthelyezéshez, illetve húzza valamelyik kijelölőfogantyút a dokumentumon belüli átméretezéshez.
Megjegyzés: Több elem beolvasása esetén a dokumentumban csak az első jelenik meg.
Ha nem tudja lecserélni egy képet vagy más objektumot
Ha nem tudja lecserélni a sablonon lévő objektumot, előfordulhat, hogy az objektum zárolva van, vagy az is lehet, hogy egy szakaszelrendezés-objektum. Ahhoz, hogy az objektum szerkeszthető legyen, tegye a következőket:
Jelölje ki az objektumot; a Formátum oldalsávon kattintson az Elrendezés lapra; majd kattintson a Feloldás elemre.
Jelölje ki az objektumot, majd válassza az Elrendezés > Szakaszelrendezések > Elrendezésobjektumok kijelölhetővé tétele lehetőséget (a képernyő tetején található Elrendezés menüből).
Képleírás hozzáadása
A dokumentumban lévő képek közül bármelyikhez hozzáadhat leírást. A képleírásokat a kisegítő technológiák (pl. a VoiceOver) fel tudják olvasni, ha valaki ilyen technológia segítségével éri el a dokumentumot. A képleírások sehol nem láthatók a dokumentumban.
Nyissa meg a Pages appot a Macen.
Nyisson meg egy dokumentumot, kattintson a képre a kijelöléséhez, majd kattintson a Kép lapra a Formátum oldalsávon.
Kattintson a Leírás szövegmezőre, majd írja be a szöveget.
Ha a dokumentumot PDF-formátumban exportálja ki, a képleírások ezt követően is olvashatók maradnak a kisegítő technológiák számára. Lásd: Exportálás Word, PDF vagy más fájlformátumba.
Ha képgalériában lévő képekhez szeretne leírást megadni, tekintse meg a következő témakört: Képgaléria hozzáadása. Képfeliratok képekhez történő hozzáadásával kapcsolatos információkért, lásd: Képfelirat készítése képhez vagy más objektumhoz.
Több kép egy időben történő szerkesztéséhez tartsa lenyomva a Shift billentyűt miközben a képekre kattint.
Tipp: Az SVG-képeket továbbá szétválaszthatja alakzatokká, majd külön-külön is szerkesztheti azokat. További információkért, lásd: Alakzatok egyesítése vagy szétválasztása.