Tartalmak megosztása eszközök között
Tartalmakat számos módon oszthat meg Apple-eszközök között. Az AirDroppal megoszthat fájlokat, fotókat, jelszavakat és még sok mást, vagy átmásolhatja azokat az eszközök között az Univerzális vágólappal.
Fájlok és egyéb elemek megosztása AirDroppal
Az AirDrop segítségével egyszerűen oszthat meg fájlokat a közeli Macekkel, iPhone-okkal, iPadekkel és iPod touchokkal. Az eszközökön nem szükséges ugyanazt az Apple ID-t használni.
Az AirDrop bekapcsolása. Kattintson a Vezérlőközpont ikonjára a menüsoron, majd kattintson az AirDrop lehetőségre. Ha szabályozni szeretné, hogy ki küldhet Önnek tartalmakat az AirDropon keresztül, jelölje be a „Csak kontaktok” vagy a „Mindenki” lehetőséget.
Fájl küldése a Finderből. A Control billentyűt lenyomva tartva kattintson a küldendő elemre, válassza a Megosztás > AirDrop lehetőséget, majd válassza ki azt az eszközt, ahová el szeretné küldeni az elemet. Vagy kattintson a Finder ikonra a Dock területén, majd kattintson az AirDrop elemre a bal oldali oldalsávon (vagy válassza az Ugrás > AirDrop menüpontot). Ha az ablakban megjelenik annak a személynek a neve, akinek fájlt szeretne küldeni, húzza át a fájlt a nevükre az asztalról vagy egy másik Finder ablakból. Amikor fájlt küld valakinek, a címzett fél eldöntheti, hogy fogadja-e a fájlt.
Fájlok küldése appból. Appok, például a Pages vagy a Megtekintő használata közben kattintson a Megosztás gombra , és válassza az AirDrop elemet, majd válassza ki az eszközt, amelynek el szeretné küldeni az elemet.
Tipp: Ha nem jelenik meg a címzett az AirDrop ablakában, győződjön meg arról, hogy mindkét eszközön be van kapcsolva az AirDrop és a Bluetooth funkció, továbbá az eszközök legfeljebb 9 méter távolságra vannak egymástól. Ha a fogadó fél régebbi Macet használ, kattintson a „Nem találja a keresett személyt?” lehetőségre.
Elemek fogadása az AirDroppal. Amikor valaki az AirDroppal küld egy elemet a Macre, eldöntheti, hogy elfogadja és menti-e. Az AirDrop értesítés megjelenését követően kattintson az Elfogadás elemre, ha szeretné fogadni a fájlt, majd válassza ki, hogy a Letöltések mappába vagy egy appba szeretné lementeni, mint pl. a Fotók. Ha több eszközön is ugyanazzal az iCloud-fiókkal van bejelentkezve, könnyedén átküldhet elemeket (például egy fotót az iPhone-ról) az egyik eszközről a másikra, amelyek automatikusan mentve lesznek.
További információk. Lásd a Fájlok küldése a közelben lévő készülékekre a Macen az AirDrop használatával című témakört a macOS felhasználói útmutatójában és az alábbi Apple-támogatási cikket: Az AirDrop használata a Macen.
A Handoff használata a Macen
A Handoff funkcióval ott folytathatja a műveleteket az egyik eszközén, ahol egy másik eszközön abbahagyta. Elindíthat egy FaceTime-hívást az iPhone-ján, majd átadhatja a hívást a MacBook Prójának, amikor visszaér az asztalához. Vagy elkezdheti létrehozni a prezentációt MacBook Próján, majd folytathatja a munkát az iPadjén. Megtekinthet egy üzenetet az Apple Watchán, majd válaszolhat rá a MacBook Prón. A Handoff a FaceTime, a Safari, a Mail, a Naptár, a Kontaktok, a Térképek, az Üzenetek, a Jegyzetek, az Emlékeztetők, a Keynote, a Numbers és a Pages appokkal használható.
Feladatok átadása eszközök között. A legtöbb tevékenység esetében, ha a MacBook Prója és egyéb eszközei egymás közelében vannak, a Dock területén egy ikon jelenik meg, amikor egy tevékenységet átadhat egyik eszközéről a másiknak. Kattintson az ikonra tevékenységek eszközök között történő átadásához.
A FaceTime esetében nem jelenik meg az átadás ikonja a Dock területén. Ehelyett, egy hívás iPhone-ról vagy iPadről MacBook Próra történő átadásához kattintson a Mac menüsorának elemére, kattintson az Átváltás lehetőségre, majd kattintson a Csatlakozás opcióra a Mac FaceTime-ablakában. Egy FaceTime-hívás MacBook Próról iPhone-ra vagy iPadre történő átadásához koppintson az iPhone vagy iPad bal felső sarkában található elemre, koppintson az Átváltás, majd koppintson újra az Átváltás lehetőségre.
A Handoff bekapcsolása a MacBook Prón. Nyissa meg a Rendszerbeállítások menüt, kattintson az oldalsáv Általános elemére, kattintson az Airdrop és Handoff opcióra, majd válassza a „Handoff engedélyezése a Mac és az Ön iCloud-eszközei közt” lehetőséget.
A Handoff bekapcsolása iOS- vagy iPadOS-eszközéhez. Válassza a Beállítások > Általános > Handoff elemet, majd koppintással kapcsolja be a Handoff funkciót. Ha nem látja ezt a lehetőséget, akkor az eszköze nem teszi lehetővé a Handoff használatát.
A Handoff bekapcsolása az Apple Watchon. Az iPhone-on lévő Apple Watch appban válassza a Beállítások > Általános menüpontot, majd koppintson a Handoff engedélyezése elemre.
További információk. Tekintse meg a Folytatás onnan, ahol abbahagyta a Handoff használatával című témakört a macOS használati útmutatójában.
Másolás és beillesztés az eszközök között
Kimásolhat bármilyen tartalmat egy adott eszközön, majd rövid időn belül beillesztheti azt egy közelben lévő másik eszközön. A vágólap tartalmát Wi-Fi-kapcsolaton keresztül továbbítja a rendszer, és minden olyan Mac, iPhone, iPad és iPod touch számára elérhetővé teszi, amelyeken ugyanazzal az Apple ID-val van bejelentkezve, és amelyeken a Handoff, a Wi-Fi és a Bluetooth funkció be van kapcsolva.
Fájlok másolása és beillesztése. Egyszerűen és gyorsan áthelyezhet fájlokat egy adott Macről egy másikra az Univerzális vágólap használatával. Kimásolhat egy fájlt a MacBook Prón, és beillesztheti azt egy közeli Finder-ablakba, Mail-üzenetbe vagy bármely olyan appba, amely lehetővé teszi a másolást és beillesztést. Mindkét számítógépre ugyanazzal az Apple ID-val kell bejelentkeznie.
További információk. Lásd a Másolás és beillesztés az eszközök között a Macen című fejezetet a macOS felhasználói útmutatójában.
Fotók készítése a Macen az iPhone-nal
A Mac Folytonosságkamerája segítségével az iPhone-t kiegészítő kameraként használhatja a Machez. Az iPhone kamerája segítségével fotókat készíthet, amelyeket később beilleszthet dokumentumokba vagy elmenthet a Macen.
Kép vagy szkennelés beszúrása. Az iPhone, iPad vagy az iPod touch kamerájának használatával beszkennelhet dokumentumokat, vagy lefotózhat közeli tárgyakat. A kép azonnal megjelenik a Macen. Egy appban például a Mailben, Jegyzetekben vagy az Üzenetekben válassza ki, hová szeretné elhelyezni a képet, majd válassza a Fájl (vagy Beszúrás) > Importálás iPhone-ról vagy iPadről lehetőséget, válassza a Fotó készítése vagy Dokumentumok szkennelése lehetőséget, majd készítsen fotót vagy szkennelje be a képet az iOS- vagy iPadOS-eszközön. Koppintson a Használat vagy Szkennelés megtartása lehetőségre. Ha meg szeretné próbálni újra, koppintson az Újra elemre.
Egy appban, például a Pagesben válassza ki, hova szeretné beszúrni a képet, majd a Control billentyűt lenyomva tartva kattintson a képre, válassza a „Kép importálása” lehetőséget, és készítse el a fotót. A fotó elkészítése előtt lehet, hogy ki kell választania az eszközt.
Megjegyzés: Szkenneljen az iOS- vagy iPadOS-eszközzel, húzza a keretet, amíg a kívánt terület jelenik meg e keretben, majd koppintson a Szkennelés megtartása, majd a Mentés elemre. A tartalom újraszkenneléséhez koppintson az Újra elemre.
A fotó vagy szkennelés megjelenik a dokumentum kívánt helyén.
További információk. Tekintse meg az iPhone használata webkameraként és a Fotók és szkennelések beillesztése a Macen található Folytonossági kamera segítségével című részt a macOS felhasználói útmutatójában.