Új funkciók a MacBook Pro gépen
A macOS Monterey új eszközök segítségével segít összehozni a családtagjaival, kollégáival és barátaival, valamint hatékonyabban dolgozni minden eszközén.
A macOS Monterey az alábbi új kommunikációs és csatlakozási funkciókkal rendelkezik:
FaceTime: Létrehozhat linkeket későbbi FaceTime-hívások beállításához, csoporttal történő megosztásához vagy Naptár eseményhez történő hozzáadásához. Az új Rácsnézet segítségével könnyen megtekinthető, ki beszél. Mostantól, a link segítségével nem Apple-eszközökkel rendelkező személyeket is meghívhat a FaceTime-hívásokba a weben keresztül. Az új Beszédhang izolálása és Széles spektrum módokkal a mikrofonja kizárólag azokat a hangokat rögzíti, amelyeket Ön is szeretné. A Portré móddal magán tarthatja a fókuszt és elmoshatja a hátteret (elérhető az Apple-chippel rendelkező Mac gépeken). Lásd: FaceTime.
SharePlay: Indítson el egy FaceTime-hívást, majd ossza meg az élményeit (pl. filmnézés, zenehallgatás vagy a képernyő megosztása Keynote-bemutatón történő együttműködés céljából). A SharePlay funkciót használhatja az Apple TV appal, a Zenével és minden olyan egyéb appal, amelynek megoszthatja a képernyőjét. Lásd: Élmények megosztása a SharePlayjel és FaceTime.
Univerzális vezérlés: Egyetlen billentyűzet, egér vagy trackpad segítségével dolgozhat legfeljebb három eszköz között (ehhez macOS 12.3 vagy újabb rendszer szükséges). A mutató zökkenőmentesen mozog az eszközök között, miközben tartalmat húz át a Mac gépe és egy másik Mac gép vagy iPad között. Az Univerzális vezérlés használatához macOS 12.3 vagy újabb rendszerrel működő Mac gép, illetve iPadOS 15.4 vagy újabb rendszerrel működő iPad szükséges. Lásd: Univerzális vezérlés.
Üzenetek: Egyszerre több fotót is megtekinthet kollázsokba vagy paklikba rendezve, amelyeken át is tud lapozni. Rögzíthet fontos tartalmakat, hogy azok prioritást élvezzenek a keresésekben, a Megosztva Önnel részen és a beszélgetés részletekben. Lásd: Üzenetek.
Önnel megosztva: Az Üzenetek alkalmazásban fogadott tartalmak automatikusan az új Megosztva Önnel részen jelennek meg a megfelelő appban, hogy az Ön számára kényelmes időben tudja kiélvezni azokat. A tartalom kizárólag akkor jelenik meg a Megosztva Önnel részen, ha a küldő barátja fel van véve a kontaktjai közé. A Megosztva Önnel szakasz a Fotók, a Safari, a News, a Podcastok és a TV appban található meg.
Küldés Macre AirPlayjel: Mostantól videókat nézhet, zenéket hallgathat stb. a Mac gépén, miközben azokat lejátssza a többi eszközén. Lásd: Az AirPlay használata a Mac gépen.
Az alábbi javításokkal növelheti a hatékonyságát:
Safari: A Safari a böngésző újragondolásával biztosít lebilincselőbb és személyesebb élményeket minden eszközén. Az új, egyesített lapsávval mostantól még több hely jut a webhelyek böngészésére. Könnyedén váltogathat a következő nagy utazása utáni nyomozás, az ajándéklehetőségek felfedezése és a fontos kutatási munkák között a Lapcsoportok segítségével. Az új lapsor, a bővítmények és a kezdőoldal elérhető a Mac gépen, iPhone-on és iPaden, így ugyanazt a Safarit láthatja, akárhol is böngészik. A további funkciók között megtalálható a feljavított Intelligens követésmegelőzés és Az e-mail-cím elrejtése is. Lásd: Safari.
Fókusz és Értesítési központ: Ha éppen dolgozik, vacsorázik vagy csak nem szeretné, hogy megzavarják, a Fókusz automatikusan kiszűri az értesítéseit, hogy csak az Ön által megadottak jelenjenek meg. Lásd: A Mac gép Értesítési központja.
Gyorsjegyzet és Jegyzetek: A Jegyzetek app mostantól támogatja a címkéket (pl. #kutatás) – a jegyzetek rendszerezésének és keresésének elősegítéséhez – és az említéseket (@felhasználónév), hogy felhívhassa az együttműködők figyelmét a megosztott jegyzetet ért módosításokra. Az új Tevékenység nézetben megtekintheti a megosztott jegyzet utolsó megtekintése óta eszközölt frissítések összefoglalóját. A Gyorsjegyzet segítségével mostantól bárhol létrehozhat jegyzeteket a Mac gépen: appokban, weblapokon vagy akár az íróasztalon is. Lásd: Jegyzetek.
Tekintse meg az alábbi intelligencia és automatizálási funkciókat:
Fotók, Vizuális definiálás és Élő szöveg: Továbbfejlesztésre került a személyek azonosítása és elnevezése, megtalálható az Emlékek szerkesztésére és lejátszására szolgáló új funkciók, valamint a fotók második Fotók könyvtárból történő importálásának lehetősége. Gyorsan megtekintheti az Üzenetek appban Önnel megosztott fotókat, és válaszolhat rájuk a Fotók appból. A Vizuális definiálással többet tudhat meg a fotón található objektumokról, míg az Élő szöveg segítségével műveleteket végezhet a szövegekkel. Lásd: Fotók.
Parancsikonok: Gyorsan elvégezhet feladatokat egy vagy több app vagy művelet segítségével. Létrehozhat saját parancsokat, vagy választhat a Galériában elérhető parancsok válogatott listájából, valamint szinkronizálhatja a parancsait az összes eszköze között. Parancsokat futtathat a hangjával, a Dockból, a Menüsorból, a Finderből stb. Lásd: Parancsok.
A macOS Monterey továbbá az alábbi új funkciókat és fejlesztéseket biztosítja a már meglévő funkciókhoz, a hatékonyság és a kreativitás növelése céljából:
Térképek: Az új dizájn segít Önnek megtalálni, és gyorsabban elnavigálni a keresett elemhez. Az interaktív 3D földgömb segítségével felfedezheti a természeti képződményeket és városi élményeket gyűjthet (jellegzetes helyekkel, emelkedéssel stb.) az Apple-chippel rendelkező Mac gépeken. Kiszűrheti az aktuálisan nyitva tartó elemeket és elmentheti a kedvenc helyeit és tömegközlekedési járatait későbbi használat céljából. A közeli tömegközlekedési információk és új vezetési térképek segítenek megtervezni az útvonalat és gyorsabban eljutni a céljába. Lásd: Térképek.
Apple ID: Hozzáadhat Memojit az Apple ID-fiókjához. Kapcsolat és PIN-kód beállítása segíthet Önnek visszaálítani a fiókját, ha kizárja magát onnan, és megjelölhet valakit a digitális hagyatéka kezelésére, a halála esetén. Lásd: Apple ID a Mac gépen.
iCloud+: Ez a prémium előfizetési szolgáltatás még több iCloud-tárhelyet biztosít a fotói és fájljai számára, és lehetővé teszi további funkciók (pl. Privát átjátszó (béta), Az e-mail-cím elrejtése és HomeKit biztonságos videó) használatát. Az iCloud+ elérhetősége országonként vagy régiónként eltérő lehet. Lásd: Az iCloudban tárolt tartalom elérése a Mac gépen.
Kisegítő lehetőségek: A VoiceOver frissítései a következők: Korrektúrával hozzáadható képleírások, PDF-aláírás leírások, továbbfejlesztett teljes billentyűzet-elérés, egyéni egérmutatók és új Memoji elérhetőség, hogy jobban tükrözhesse a megjelenését. Lásd: Kisegítő lehetőségek a Mac gépen.
App Store és Játékok: Az új több résztvevős barátválasztó segítségével könnyedén meghívhatja a legújabb Üzenetek-barátait és -csoportjait Game Center-kompatibilis játékokkal történő játszásra. Az App Store-ból letöltött játékok mostantól automatikusan megjelennek a Launchpad új Játékok mappájában, így mindig könnyedén elérheti azokat, akár játékvezérlővel is. Lásd: App Store.
Könyvek: Felfedezheti a korábban kizárólag csak iOS rendszeren elérhető funkciókat (pl. Olvasási cél, Olvasnivaló és Most olvasott). Gyorsabban megtalálhat könyveket a gépelés kezdetekor azonnal megjelenő keresési eredmények segítségével. Kiélvezheti a személyre szabott könyv, hangoskönyv és műfajgyűjtemény-ajánlásokat a keresési eredmények között, valamint közvetlenül a Keresés sávról is vásárolhat. Lásd: Könyvek.
Finder fejlesztések: A feljavított „ugrás a mappába” ablak új kinézettel és továbbfejlesztett automatikus kitöltés motorral segít Önnek gyorsabban megtalálni a keresett fájlokat vagy mappákat. Parancsokat futtathat a menüsorról és a Gyorsműveletek menüből. Az oldalsávon található új együttműködés mappa tartalmazza a megosztott dokumentumait és megjeleníti a megosztással kapcsolatos metaadatokat. A Mac gépről a másodlagos kijelzőre átmozgatott ablakokat a rendszer automatikusan átméretezi, hogy illeszkedjenek az új kijelzőhöz. Lásd: A Mac gép Finder alkalmazása.
Lokátor: Megoszthatja a helyzetét a családjával és a barátaival. A Különválási jelzések segítségével értesítéseket kérhet az iPhone-jára, iPadjére vagy iPod touchára, ha hátrahagyja az Apple-chippel rendelkező Mac gépét. Lásd: Lokátor.
Helló képernyővédő és íróasztali kép: A Helló képernyővédő friss animáció segítségével 34 nyelven jeleníti meg a képernyőn a „hello” szót az eredeti Mac gép által inspirált betűtípus használatával. Használhat továbbá világos, sötét vagy dinamikus beállításokkal rendelkező, több színben elérhető Helló íróasztali képet is. Ezeket a Rendszerbeállítások Íróasztal és képernyővédő paneljén állíthatja be.
Jelszavak: A Rendszerbeállítások új Jelszavak paneljén rákereshet és kezelheti az appokban és a webhelyeken elmentett jelszavait. Importálhatja az egyéb jelszókezelőkben található jelszavakat, majd az appokba és a Safariban történő bejelentkezéskor használja az Automatikus kitöltés funkciót.
Emlékeztetők: Címkék és Egyéni intelligens listák segítségével rendszerezheti és szűrheti az emlékeztetőket. A további javítások között megtalálható az emlékeztető törlés, a továbbfejlesztett természetes nyelv és a kibővített javaslatok. Lásd: Emlékeztetők.
Osztott nézet/Ablakkezelés: Az Osztott nézet és a teljes képernyős mód új beállításaival hatékonyan kezelhet több megnyitott ablakot. Osztott nézetben egy ablak bal felső sarkában található zöld gomb segítségével válthat az appok között, illetve teljes képernyőre válthat (Osztott nézetben mindkét app tejes képernyőre vált át). Továbbá, teljes képernyős nézetben folyamatosan láthatóvá teheti a menüsort, ha azt szeretné. Lásd: Ablakkezelés a Mac gépen.
Fordítás: Szövegeket fordíthat le a Safariban, a Mailben, a Pagesben a Megtekintőben és egyéb appokban. Lecserélheti a kijelölt szöveget a fordítással, válthat a nyelvek között stb. Az Élő szöveg segítségével akár a fotókon kijelölt szövegeket is lefordíthatja. A fordító rendszerszinten és egyes harmadik felek által készített appokban érhető el. Nem minden nyelv érhető el. Tekintse meg a Fordítás a Mac gépen részt a macOS felhasználói útmutatójában.