Az íróasztal és menüsor a Macjén
Az első dolog, amit a Mac Studión látni fog, az íróasztal. A menüsor a képernyő tetején fut végig, míg a Dock alul látható.
Tipp: Nem látja a mutatót a képernyőn? Az ideiglenes nagyításához mozgassa az egeret gyors ütemben előre-hátra.
Íróasztal. Az íróasztalon végzi a munkát, legyen szó az appok megnyitásáról és használatáról, fájlokkal történő munkavégzésről, a Mac Studio vagy a Spotlighttal végzett webes keresésről stb. Az íróasztali kép módosításához nyissa meg a Rendszerbeállítások menüt, kattintson az oldalsáv Háttérkép elemére, majd válasszon egy lehetőséget. Fájlokat is tárolhat az íróasztalon, illetve a paklik segítségével rendszerezetten tárolhatja őket. Az íróasztallal kapcsolatos további tudnivalókért, lásd: A Macen található íróasztal használatának alapjai.
Menüsor. A menüsor a képernyő tetején fut végig. A bal oldalon található menükkel parancsokat választhat és feladatokat hajthat végre appokban. A menüelemek aszerint változnak, hogy melyik appot használja. A jobb oldalon lévő ikonok segítségével csatlakozhat Wi-Fi-hálózathoz, megtekintheti a Wi-Fi-kapcsolat állapotát , megnyithatja a Vezérlőközpontot , kereséseket végezhet a Spotlighttal stb.
Tipp: Módosíthatja a menüsoron megjelenő ikonokat. Lásd: A Mac Vezérlőközpontja.
Apple menü . Az Apple menü gyakran használt parancsokat tartalmaz, és mindig a képernyő bal felső sarkában található. A megnyitásához kattintson az Apple ikonra .
Appmenü. Egyszerre több nyitott appal és ablakkal is rendelkezhet. Az aktív app neve félkövéren szedve jelenik meg az Apple menü jobb oldalán, amelyet az adott app egyedi menüi követnek. Ha megnyit egy másik appot, vagy rákattint egy másik app nyitott ablakára, az app menüje módosul az adott appra a menüsáv menüelemeivel együtt. Ha egy parancsot keres a menüben, de nem találja azt, ellenőrizze az app menüjét, hogy a kívánt app aktív-e.
Súgó menü. A menüsoron keresztül mindig segítséget kaphat a Mac Studióhoz. Ha segítségre van szüksége, nyissa meg a Dock területén található Finder appot, kattintson a Súgó menüre, és válassza ki A macOS súgója lehetőséget a macOS felhasználói útmutatójának megnyitásához. Egy másik lehetőségként írjon be egy kifejezést a keresőmezőbe, és válasszon a gépelés közben megjelenő javaslatok közül. Ha egy adott apphoz van szüksége segítségre, nyissa meg az appot, és kattintson a menüsor Segítség elemére. Lásd: A macOS használati útmutatójának használata.
Tipp: Hozzáadhat widgeteket a widgetgalériából az íróasztalához, valamint az iPhone-widgeteket is áthelyezheti oda anélkül, hogy telepítenie kellene a kapcsolódó appot. További információ: Ablakok kezelése a Macen.
Rendszerezheti munkáját a paklikkal. Az íróasztalon található paklik segítségével csoportokba rendezheti a fájljait (fajta, dátum vagy címkék alapján) és tisztán tarthatja az íróasztalát. Ha meg szeretné tekinteni a pakliban lévő elemeket, a paklira kattintva kibonthatja a tartalmát, vagy mozgassa a mutatót egy pakli fölé a fájlok bélyegképeinek megtekintéséhez. Paklik íróasztalon történő létrehozásához kattintson az íróasztalára, majd válassza a Nézet > Paklik használata menüpontot. Ha meg szeretné tekinteni a paklik csoportosítási beállításait, válassza a Nézet > Rendrakás ezzel: lehetőséget, majd válasszon ki egy beállítást. Ezután minden újonnan az íróasztalhoz adott fájl automatikusan a megfelelő pakliba kerül. Ha többet szeretne megtudni, tekintse meg az Íróasztal paklik használata a Macen című részt a macOS felhasználói útmutatójában.
További információk. Lásd: A Mac Finder appja és A Mac Dock területe.