A Mac gépen lévő adatok titkosítása a FileVaulttal
A FileVault szolgáltatást a Mac számítógépen található adatok titkosításához használhatja. A FileVault titkosítja a Mac gépen található adatokat, hogy az arra nem jogosult felhasználók, alkalmazások vagy segédprogramok ne érhessék el azokat. További információ a FileVault szolgáltatással kapcsolatban: Hogyan működik a FileVault-titkosítás?.
A FileVault beállításához rendszergazdának kell lennie. A FileVault szolgáltatás bekapcsolásakor ki kell választania az indítólemez zárolásának feloldási módját, arra az esetre, ha elfelejtené a jelszavát: iCloud-fiókja és jelszava segítségével, vagy az Ön számára létrehozott helyreállítási kulccsal. Ha a helyreállítási kulcsot választja, a kulcs másolatát ne a titkosított indítólemezén tárolja. Amennyiben leírja a kulcsot, ügyeljen arra, hogy a betűket és számokat pontosan ugyanúgy írja le, majd olyan helyre tegye, ahol biztonságban van, és amelyre emlékszik – de ne hagyja a Mac gépe közelében, ahol mások megtalálhatják. Amennyiben a Mac gép egy vállalathoz vagy egy oktatási intézményhez tartozik, az Ön intézménye is tud biztosítani helyreállítási kulcsot a titkosítás feloldásához.
FIGYELMEZTETÉS: Ne felejtse el a helyreállítási kulcsát. Ha bekapcsolja a FileVault szolgáltatást, majd elfelejti a bejelentkezési jelszavát, és nem tudja visszaállítani azt, továbbá a helyreállítási kulcsát is elfelejti, nem fog tudni bejelentkezni, és a fájljai és beállításai örökre elvesznek.
A FileVault titkosítása egyes, nagymértékben particionált lemezkonfigurációkkal, például RAID lemezkészletekkel nem használható.
Fontos: Miután bekapcsolta a FileVault szolgáltatást, és a titkosítás megkezdődik, a kezdeti titkosítás befejezéséig nem kapcsolhatja ki a FileVaultot. A titkosítás a számítógépén tárolt adatok mennyiségétől függően hosszabb időt is igénybe vehet, azonban a művelet közben a megszokott módon tovább használhatja a számítógépet. Miután a titkosítási folyamat befejeződött, kikapcsolhatja a FileVaultot.
Válassza az Apple menü > Rendszerbeállítások elemet, kattintson a Biztonság és adatvédelem lehetőségre, majd a FileVault fülre.
Kattintson a lakat ikonra a lakat zárolásának feloldásához, majd adjon meg egy rendszergazdai felhasználónevet és jelszót.
Kattintson a FileVault bekapcsolása lehetőségre.
Válassza ki, hogyan kívánja feloldani a lemez zárolását és alaphelyzetbe állítani a bejelentkezési jelszavát, ha elfelejtené azt:
Az iCloud-fiók használata: Kattintson „A lemez feloldásának engedélyezése az iCloud-fiók számára” lehetőségre.
Helyreállítási kulcs létrehozása: Kattintson a „Helyreállítási kulcs létrehozása és az iCloud-fiók használatának mellőzése” lehetőségre. Írja le a helyreállítási kulcsot, és tartsa biztonságos helyen.
Kattintson a Folytatás gombra.
Ha a Mac gépén több felhasználó található, kattintson a Felhasználó engedélyezése lehetőségre, írja be a bejelentkezési jelszót minden felhasználónak (vagy kérje meg a felhasználókat, hogy írja be), akit be szeretne jelentkeztetni a Mac indítása után, végól kattintson az OK gombra.
Ha nem engedélyezi, hogy egy felhasználó a gép indítását követően bejelentkezzen, egy rendszergazdának kell bejelentkeznie a felhasználó előtt.
Kattintson a Folytatás gombra.
A titkosítás elindítása után az adatok titkosítása némi időt vehet igénybe a tárolt adatok mennyiségétől függően. A Mac gépet az adatok titkosítása közben továbbra is a szokásos módon használhatja.
Megjegyzés: Ha megjelenik egy figyelmeztető üzenet arról, hogy a titkosítás szünetel, akkor elképzelhető, hogy a Mac gépe olyan hibát észlelt, ami miatt a titkosítást nem lehet sikeresen befejezni. Ha például a hordozható számítógépének tápkábele nincs bedugva a konnektorba, előfordulhat, hogy a titkosítási folyamat szünetelni fog, amíg a tápkábelt csatlakoztatja.