A számítógép nevének és hálózati címének megkeresése a Mac gépen
Ha mások is meg akarják keresni a Mac gépét a hálózaton, szükségük lesz a számítógép nevére vagy a hálózati címére. A Mac gép számos azonosítóval rendelkezik, amelyeket a felhasználók kereshetnek a hálózaton: számítógépnév, helyi állomásnév (vagy helyi hálózati név) és hálózati cím.
A Megosztási beállítások megnyitása
A számítógép nevének megkeresése
Amikor a számítógépe képernyőjét vagy fájljait megosztja, a hálózathoz csatlakozó felhasználók a számítógépnév alapján találhatják meg a Mac gépét.
A Mac gépen válassza az Apple menü > Rendszerbeállítások lehetőséget, majd kattintson a Megosztás elemre.
A Megosztási beállítások megnyitása
A Mac számítógép neve a Megosztási beállítások ablak tetején jelenik meg.
A számítógép helyi állomásnevének megkeresése
A számítógép helyi állomásneve (helyi hálózati neve) megjelenik a helyi hálózaton, hogy a hálózaton lévő más számítógépek csatlakozhassanak a Mac számítógéphez. A Mac gépet azonosítja a Bonjour-kompatibilis app és szolgáltatás számára is.
A Mac gépen válassza az Apple menü > Rendszerbeállítások lehetőséget, majd kattintson a Megosztás elemre.
A Megosztási beállítások megnyitása
A számítógép helyi állomásneve a számítógép neve alatt jelenik meg a Megosztási beállítások ablak tetején.
A helyi hálózati név a számítógép neve a .local kiegészítéssel, és a szóközök helyén kötőjelek (-) szerepelnek a névben. Például, ha a számítógép neve Saját számítógépem, a helyi hálózati neve Saját-számítógépem.local lesz. A helyi hálózati nevek nem tesznek különbséget a kis- és nagybetűk között, tehát a saját-számítógépem.local név megegyezik a Saját-számítógépem.local névvel.
A számítógép hálózati címének megkeresése
Ha megosztja a számítógép képernyőjét, engedélyezi a távoli bejelentkezéseket, kezelést vagy a fájlok megosztását, lehet hogy a többi felhasználónak a számítógépnév helyett a számítógép hálózati címet kell fejben tartaniuk a szolgáltatásokhoz való hozzáférés érdekében.
A Mac gépen válassza az Apple menü > Rendszerbeállítások lehetőséget, majd kattintson a Megosztás elemre.
A bal oldali listában válasszon ki egy bekapcsolt szolgáltatást.
A szolgáltatás hálózati címe a jobb oldalon jelenik meg. Például:
A Képernyőmegosztás kiválasztását követően a hálózati cím hasonlít a következőhöz: vnc://10.212.167.33 vagy vnc://name.example.com.
a Fájlmegosztás kiválasztását követően a hálózati cím hasonlít a következőhöz: smb://10.212.167.33 or smb://name.example.com.
A Távoli bejelentkezés kiválasztását követően a hálózati cím hasonlít a következőhöz: username@10.212.167.33 vagy username@name.example.com.
A Távoli felügyelet kiválasztását követően a hálózati cím hasonlít a következőhöz: 10.212.167.33 vagy smb://name.example.com.
A számítógép hálózati címét a számítógép által használt tartománynévrendszer (DNS) kiszolgáló határozza meg. Ha nem használ DNS-szolgáltatást, a rendszer a számítógép nevéből határozza meg hálózati címet.