A Mac Folytonosságkamerája
A Mac Folytonosságkamerája segítségével az iPhone-t kiegészítő kameraként használhatja a Machez.
Megjegyzés: A Folytonosságkamera webkameraként történő használatához iPhone XR vagy újabb modell szükséges. A Folytonosságkamera fotók megosztására történő használatához iOS 12 (vagy újabb) rendszerrel rendelkező iPhone vagy iPod touch, vagy iPadOS 13.1 (vagy újabb) rendszerrel rendelkező iPad szükséges. Győződjön meg arról, hogy az iMacen és az iOS- vagy iPadOS-eszközén be van kapcsolva a Wi-Fi és a Bluetooth funkció, és mindkét eszközön ugyanazzal az Apple ID-val van bejelentkezve.
Vezeték nélküli munka. A Folytonosságkamera beállítását követően a Mac automatikusan átkapcsol az iPhone kameraként történő használatára, ha az hatótávon belül van. Vezetékes kapcsolatot is használhat, ha azt jobban szereti. Tekintse meg a Külső kamera kiválasztása című részt a macOS felhasználói útmutatójában.
Az iPhone mikrofonjának használata. Az iPhone-t mikrofonként is használhatja a Machez. A FaceTime Videó menüje segítségével kiválaszthatja az iPhone-ját egy hívás alatt, vagy használja az app beállításait az iPhone mikrofonjára történő átváltáshoz a videohívások alatt.
Videoeffektek használata. Amikor az iPhone kameráját használja videohívásokhoz, különböző videoeffektek válnak elérhetővé (pl. Rivaldafény, Portré mód, Stúdiófény és Íróasztal nézet). A Rivaldafény úgy állítja be a kamerát, hogy Ön mindig elöl és középen maradjon mozgás közben, miközben a Stúdiófény elhalványítja a hátteret és megvilágítja az Ön arcát, a Portré mód pedig elmossa a hátteret, és Önt helyezi fókuszba. Íróasztal nézetben, amikor az iPhone-ját webkameraként használja az iMachez, az Íróasztala tartalmával együtt az arcát is megjelenítheti. A videoeffektek használatához kattintson a Vezérlőközpont elemre a menüsoron, majd jelölje ki a használni kívánt effektet. A Rivaldafény és az Íróasztal nézet használatához iPhone 11 vagy újabb, míg a Stúdiófény használatához iPhone 12 vagy újabb modell szükséges.
Kép vagy szkennelés beszúrása. Az iPhone, iPad vagy az iPod touch kamerájának használatával beszkennelhet dokumentumokat, vagy lefotózhat közeli tárgyakat. A kép azonnal megjelenik a Macen. Egy alkalmazásban például a Mailben, Jegyzetekben vagy az Üzenetekben válassza ki, hová szeretné elhelyezni a képet, majd válassza a Fájl (vagy Beszúrás) > Importálás iPhone-ról vagy iPadról lehetőséget, jelölje ki a „Fotó készítése” vagy „Dokumentumok szkennelése” lehetőséget, majd készítsen fotót vagy szkennelje be a képet az iOS- vagy iPadOS-eszközön. A fotó elkészítése előtt lehet, hogy ki kell választania az iOS- vagy iPadOS-eszközt. Koppintson a Használat vagy Szkennelés megtartása lehetőségre. Ha meg szeretné próbálni újra, koppintson az Újra elemre.
Egy alkalmazásban, például a Pagesben válassza ki, hova szeretné beszúrni a képet, majd a Control billentyűt lenyomva tartva kattintson a képre, válassza a „Kép importálása” lehetőséget, és készítse el a fotót. A fotó elkészítése előtt lehet, hogy ki kell választania az eszközt.
Megjegyzés: Szkenneljen az iOS- vagy iPadOS-eszközzel, húzza a keretet, amíg a kívánt terület jelenik meg e keretben, majd koppintson a Szkennelés megtartása, majd a Mentés elemre. A tartalom újraszkenneléséhez koppintson az Újra elemre.
A fotó vagy szkennelés megjelenik a dokumentum kívánt helyén.
További információk. Tekintse meg az iPhone használata webkameraként és a Fotók és szkennelések beillesztése a Macen található Folytonosságkamera segítségével című részt a macOS felhasználói útmutatójában.