Az Apple-eszközök üzembe helyezési projekt sikerének meghatározása
A végbemenő változások mérése segít fenntartani az új tanulási környezetet. A legsikeresebb iskolák beazonosítják a várt változásokat, megállapítják, hogyan mérhetik meg a változásokat, erőforrásokat és időt szentelnek a mérésekhez és megtervezik, hogyan fogják megosztani az eredményeket a közösségükkel. Az iskola kezdeményezés előtt történő kiértékelése egy alapvonalat biztosíthat a jövőre nézve.
Milyennek szeretné látni az Apple technológiájával segített tanulást hat hónap, egy év, két év múlva? Mit figyel meg, amikor belép az osztályterembe?
Milyen változásokat szeretne látni? Gondolja végig például, hogyan lehet mérni a tanulók fejlődését abban, ahogy a technológia segítségével alkotnak és kommunikálnak, való életbeli helyzetekre alkalmazzák a tanultakat, bővítik a közös munkára való képességeiket, valamint építik a kritikus gondolkodásukat; vegye számításba továbbá a tudományos előremenetelt, az aktivizálást, a figyelmet, a záróvizsgákat, az ismeretmegtartást, az anyagi kiadásokat és egyéb tényezőket.
Milyen mérőszámokkal és módszerekkel fogja ezeket figyelemmel követni (például felmérések, meglévő tesztadatok, egyéb adatforrások)?
Célszerű felhasználni a már gyűjtött adatokat – például részvétel, tanulói teljesítmény vagy tanulói bejelentkezések –, hogy nyomon követhesse a változásokat a céloknak megfelelően. Alakítson ki új módokat a tanulásra, tanításra és iskolai környezetre vonatkozó elképzeléseinek mérésére.