Uporaba ugrađene kamere na Macu
Mnoga računala Mac imaju ugrađenu FaceTime ili FaceTime HD kameru blizu gornjeg ruba zaslona. Kamera se automatski uključuje kad otvorite neku aplikaciju koja može koristiti kameru, kao što je FaceTime ili Photo Booth, ili kada koristite značajku, kao što je Obilježavanje ili pokazivač glavom. Zeleni indikator pored kamere svijetli kada je kamera uključena. Kamera (i zeleni indikator) isključuju se kada zatvorite ili izađete iz svih aplikacija ili značajki koje mogu koristiti kameru.
Upravljajte pristupom kameri
Možete odlučiti koje aplikacije imaju dopuštenje za uporabu kamere na vašem Macu. Pogledajte Upravljajte pristupom svojoj kameri.
Snimanje fotografije ili videozapisa
Fotografirajte ili snimite video sebe: Pogledajte Snimanje fotografije ili videozapisa u aplikaciji Photo Booth.
Fotografirajte ili snimite video svog zaslona: Pogledajte Izrada slika zaslona ili snimki zaslona.
Poboljšajte kvalitetu slike
Očistite kameru: Mekanom tkaninom koja ne ispušta vlakna obrišite kameru.
Podesite osvjetljenje: Provjerite jeste li dobro osvijetljeni sprijeda, bez puno svjetla. Primjerice, s prozorima ispred vas.
Poboljšajte Wi-Fi vezu: Primaknite se Wi-Fi routeru i provjerite da nema predmeta koji mu ometaju signal, kao što su zidovi.
Promijenite postavke aplikacije: Određene aplikacije mogu dozvoliti da podesite kvalitetu kamere. Provjerite postavke aplikacije i prema potrebi ih podesite.
Koristite iPhone kao web kameru: Spojite se na podržani iPhone i koristite njegovu kameru umjesto ugrađene kamere na Macu. Pogledajte Korištenje iPhonea kao web kamere na Macu.
Rješavanje problema s kamerom
Pogledajte članak Apple podrške Ako ugrađena kamera ne radi na Mac računalu.
Želite li saznati više o upotrebi kamere s određenim aplikacijama, pogledajte članak Upute za uporabu FaceTimea, Upute za uporabu Poruka i Upute za uporabu aplikacije Photo Booth.