Tähtis ohutusteave Apple Watchi kohta
Kokkupuude vedelikega Apple Watch on pritsmete ja vee suhtes kaitstud, kuid mitte täielikult veekindel. Võite näiteks kanda ja kasutada Apple Watchi treeningul (kokkupuude higiga ei põhjusta probleeme), vihmas ja käte pesemisel. Kui kellale satub vett, siis pühkige see maha mitteabrasiivse kiuvaba riidelapiga. Proovige minimeerida Apple Watchi kokkupuudet lõhnaõlidega, seebiga, lahustitega, pesuvahenditega, hapetega, happeliste toitudega, seebise veega, putukatõrjevahenditega, kreemidega, päikesekreemiga, õliga või juuksevärvidega. Apple Watchi kokkupuutel nendega järgige allpool lõigus “Puhastamine ja hooldamine” toodud juhiseid.
Mudelitel Apple Watch Series 3, Apple Watch Series 4, Apple Watch Series 5, Apple Watch SE, Apple Watch Series 6 ja Apple Watch Series 7 on veekindluse reiting kuni 50 meetri sügavuseni ISO-standardi 22810:2010 alusel. See tähendab, et neid võib kasutada madala vee tegevusteks nagu ujumine basseinis või meres. Kuid mudeleid Apple Watch Series 3, Apple Watch Series 4, Apple Watch Series 5, Apple Watch SE, Apple Watch Series 6 ja Apple Watch Series 7 ei tohiks kasutada sukeldumisel, veesuusatamisel või muudel tegevustel, mis hõlmavad suuri veekiirusi või sukeldumist sügavamale.
Mudelile Apple Watch Series 7 on antud ka tolmukindluse reiting IP6X.
Veekindlus pole püsiv omadus ning tavakasutuse käigus võib see väheneda. Apple Watchi veekindlust ei saa kontrollida ega seda uuesti tihendada. Apple Watchi veekindlust võivad mõjutada järgmised toimingud ning neid tuleks vältida.
Apple Watchi maha kukutamine või muul viisil põrutamine.
Apple Watchi kokkupuude seebiga või seebise veega, näiteks kui olete duši all või vannis.
Apple Watchi kokkupuude lõhnaõlidega, lahustitega, pesuvahenditega, hapetega, happeliste toitudega, putukatõrjevahenditega, kreemidega, päikesekreemiga, õliga või juuksevärvidega.
Apple Watchi kokkupuude kiirelt voolava/liikuva veega, näiteks veesuusatamisel.
Apple Watchi kandmine saunas või aurusaunas.
Kõik rihmad ei ole sobilikud vees kasutamiseks. Näiteks roostevabast terasest ja nahkrihmad ei ole veekindlad ning need ei tohi vedelikega kokku puutuda.
Puhastamine ja hooldamine Hoidke oma Apple Watch puhas ja kuiv. Puhastage ja kuivatage Apple Watch, rihm ja oma nahk pärast treeningut või palju higistamist. Kui Apple Watch või rihm on puutunud kokku veega, siis kuivatage need täielikult. Puhastage Apple Watchi kohe, kui see puutub kokku millegagi, mis seda määrib või vigastab, näiteks mustuse või liivaga, meigi, tindi, seebi, pesuvahendiga, hapetega või happeliste toitudega, või muude vedelikega kui magevesi, k.a need, mis võivad põhjustada nahaärritusi, nagu higi, merevesi, seebine vesi, basseinivesi, lõhnaõlid, putukatõrjevahendid, kreemid, päikesekreem, õli, liimi eemaldusvahend, juuksevärv või lahustid. Apple Watchi ja rihma värvid võivad aja jooksul tuhmuda.
Pärast mudeliga Apple Watch Series 3, Apple Watch Series 4, Apple Watch Series 5, Apple Watch SE, Apple Watch Series 6 või Apple Watch Series 7 ujumist loputage seda õrnalt sooja kraaniveega.
Apple Watchi puhastamine:
Lülitage Apple Watch välja: vajutage ja hoidke küljenuppu all, seejärel lohistage liugur Power Off paremale.
Vajutage rihma vabastamise nupud alla ja eemaldage rihm. Vt. Apple Watchi rihmade eemaldamine, vahetamine ja kinnitamine.
Puhastage Apple Apple Watchi mitteabrasiivse ja kiuvaba riidelapiga. Vajadusel võite seda ka õrnalt mageveega niisutada.
Kuivatage Apple Apple Watch mitteabrasiivse ja kiuvaba riidelapiga.
Apple Watchi vigastamise vältimiseks järgige järgmisi juhiseid.
Ärge puhastage Apple Watchi laadimise ajal.
Ärge kuivatage Apple Watchi või rihmasid välise soojusallikaga (näiteks juuksekuivatiga).
Ärge kasutage Apple Watchi puhastamiseks puhastustooteid, ultrahelipuhastajaid ega suruõhku.
Apple Watchi esikülg on valmistatud Ion-X klaasist (tugevdatud klaas) või safiirkristallist ning mõlemad on kaetud sõrmejälgede tekkimise vastase (õli hülgava) kattekihiga. See kattekiht kulub tavakasutuse käigus aja jooksul. Puhastustooted ja abrasiivmaterjalid võivad seda kattekihti veelgi kiiremini kulutada ja klaasi või safiirkristalli kriimustada.
Nuppude, Digital Crowni, liideste ja portide kasutamine Ärge kunagi rakendage Apple Watchi nupule või Digital Crownile liigset jõudu või suruge pistikut jõuga porti, sest see võib põhjustada vigastusi, mida seadme garantii ei kata. Kui pistik ja port ei liitu kergesti, siis nad tõenäoliselt ei sobi. Veenduge, et ees ei oleks takistusi, et pistik sobib pordiga ning et olete pistiku pordi suhtes õigesti paigutanud.
Teatud kasutusmustrid võivad põhjustada kaablite narmastumist või katki kulumist. Laadimissõlme sisestatud kaabel (nagu iga teine metalli sisaldav kaabel) võib muutuda hapraks, kui seda painutatakse korduvalt samast kohast. Proovige hoida kaablit kaardus, mitte teravate nurkade all. Kontrollige kaablit regulaarselt, et sellel poleks sõlmi, murdekohti, kulumiskohti või muid vigastusi. Kui peaksite avastama selliseid vigastusi, siis ärge seda kaablit enam kasutage.
Magnetic Fast Charger to USB-C Cable-kaabel, Magnetic Charging Cable-kaabel, MagSafe Duo Charger ja Magnetic Charging Dock-dokk Magnetic Fast Charger to USB-C Cable-kaabel, Apple Watch Magnetic Charging Cable-kaabel, MagSafe Duo Charger ja Apple Watch Magnetic Charging Dock-dokk võivad muuta kasutamise jooksul värvi seoses mustusega, mis puutub kokku magnetpinnaga. See on ootuspärane. Magnetilise laadimispinna puhastamine võib vähendada või takistada selliseid värvimuutusi ning aitab vältida laadija ja Apple Watchi vigastamist. Laadimispinna puhastamiseks eemaldage laadija nii Apple Watchi kui ka toiteadapteri küljest ning pühkige üle niisutatud ja mitteabrasiivse riidelapiga. Enne laadimise jätkamist kuivatage mitteabrasiivse ja kiuvaba riidelapiga. Ärge kasutage laadimispinna puhastamiseks puhastustooteid.
Töötemperatuur Apple Watch on mõeldud kasutamiseks temperatuurivahemikus 0 kuni 35 °C (32 kuni 95 °F) ja säilitamiseks temperatuurivahemikus -20 kuni 45 °C (-4 kuni 113 °F). Nendest temperatuurivahemikest väljas kasutamisel või säilitamisel võib Apple Watch saada viga või aku eluiga väheneda. Vältige Apple Watchi jätmist kohta, kus temperatuur või niiskustase võivad liiga kiiresti muutuda. Kui Apple Watchi seesmine temperatuur ületab tavalise töötemperatuuri (näiteks pikaks ajaks päikese kätte jäetud kuumas autos), siis võib seade oma temperatuuri reguleerimiseks teha järgmist.
Laadimine võib aeglustuda või peatuda.
Ekraan võib muutuda tuhmiks.
Kuvada võidakse temperatuurihoiatuse kuva.
Andmeedastus võidakse osaliselt peatada või jätkuda viidetega.
Osad rakendused võivad sulguda.
Mudelites Apple Watch Series 3 (GPS + Cellular), Apple Watch Series 4 (GPS + Cellular), Apple Watch Series 5 (GPS + Cellular), Apple Watch SE (GPS + Cellular), Apple Watch Series 6 (GPS + Cellular) või Apple Watch Series 7 (GPS + Cellular) võib mobiilside katkeda ning te ei pruugi saada teha või võtta kõnesid vastu. Pärast Apple Watchi jahtumist tavaline mobiilsidefunktsioon taastub. Kuid saate siiski teha hädaabikõnesid.
Tähtis: Apple Watchi ei pruugi olla võimalik kasutada, kui ekraanil kuvatakse temperatuurihoiatuse kuva. Kui Apple Watch ei suuda reguleerida seesmist temperatuuri, lülitub see kuni jahtumiseni režiimile Power Reserve. Liigutage Apple Watch jahedamasse asukohta või eemale päikese käest ja oodake paar minutit enne kui proovite Apple Watchi uuesti kasutada. Lisateavet leiate Apple'i toe artiklist Apple Watchi hoidmine nõutavas temperatuurivahemikus.
Magnetid Hoidke võtmekaardid ja krediitkaardid eemal Apple Watchist, rihmadest, Apple Watch Magnetic Fast Charger to USB-C Cable-kaablist, Apple Watch Magnetic Charging Cable-kaablist, MagSafe Duo Chargerist ja Apple Watch Magnetic Charging Dock-dokist.
Laadige see juhend alla: Apple Books