Tähtis ohutusteave teie Maci kohta
HOIATUS: Käesolevate ohutusjuhiste eiramine võib põhjustada tulekahju, elektrilöögi või muid vigastusi või vigastada MacBook Prod, kaableid või teisi seadmeid. Lugege enne MacBook Pro kasutamist alltoodud ohutusteave läbi.
Seesmine aku Ärge üritage akut ise vahetada või eemaldada – võite akut vigastada, mis võib põhjustada selle ülekuumenemise ja vigastusi. Seesmist akut tohib vahetada ainult Apple või volitatud hooldusteenuse pakkuja ning vana aku tuleb töödelda ümber või käidelda olmejäätmetest eraldi. Järgige aku minemaviskamisel kohalikke keskkonnaseadusi ja -määruseid. Ärge jätke MacBook Prod küttekehade lähedusse (näiteks radiaatorite ja kaminate), kus temperatuur võib ületada 100 °C.
Lisateavet akude hooldamise ja ümbertöötlemise kohta leiate saidilt Akude hooldamine ja ümbertöötlemine.
Käsitsemine. Käsitsege MacBook Prod ettevaatlikult. See on valmistatud metallist, klaasist ja plastikust ning selles on tundlikke elektroonikakomponente. Paigutage MacBook Pro tugevale ja stabiilsele tööpinnale, mis võimaldab piisavat õhuventilatsiooni arvuti alt ning ümbert. Teie MacBook Pro võib saada viga, kui see kukub maha, seda põletatakse, augustatakse või purustatakse või kui see puutub kokku vedelikega, õlidega ja määretega. Ärge kasutage vigastatud MacBook Prod, näiteks mõranenud ekraaniga, sest see võib põhjustada vigastusi.
Käsitsege USB-C-liidese MagSafe 3-kaablit ettevaatlikult. See sisaldab tundlikke elektroonikakomponente. Laadige oma seadet tugeval ja stabiilsel tööpinnal, mis võimaldab piisavat õhuventilatsiooni arvuti alt ning ümbert. Teie USB-C-liidese MagSafe 3-kaabel võib saada viga, kui see kukub maha, seda põletatakse, augustatakse või purustatakse või kui see puutub kokku vedelikega, õlidega ja määretega. Ärge kasutage vigastatud/pragunenud USB-C-liidese MagSafe 3-kaablit.
Kokkupuude vedelikega. Hoidke oma MacBook Pro ja laadimiskaabel eemal vedelikest, näiteks jookidest, õlidest, määretest, kraanikaussidest, vannidest, duššidest jne. Kaitske MacBook Prod ja laadimiskaablit rõskuse, niiskuse ja niiskete tingimuste eest (näiteks vihm, lumi ja udu).
MacBook Pro laadimine. Laadige 14-tollist või 16-tollist MacBook Prod ainult kaasasoleva 67W USB-C Power Adapteri, 96W USB-C Power Adapteri või 140W USB-C Power Adapteri ja USB-C-liidese MagSafe 3-kaabli abil või kolmanda osapoole toiteadapteri ja kaabli abil, mis ühildub USB-C PD standardiga ning rahvusvaheliste ja kohalike määruste ning ohutusstandarditega. Laadige 13-tollist MacBook Prod kaasasoleva 61W USB-C Power Adapteri ja USB-C laadimiskaabli abil või kolmanda osapoole toiteadapteri ja kaabli abil, mis ühildub USB-C PD standardiga ning rahvusvaheliste ja kohalike määruste ning ohutusstandarditega.
Kõik toiteadapterid ei pruugi vastata nõutavatele ohutusstandarditele ning selliste adapteritega laadimine võib põhjustada surma või vigastuste ohu. Vigastatud toiteadapterite või kaablite kasutamine või niiskes keskkonnas laadimine võib põhjustada tulekahju, elektrilöögi, vigastusi või vigastada MacBook Prod või muud vara. Kui kasutate MacBook Pro laadimiseks kaasasolevat toiteadapterit, siis veenduge, et laadimiskaabel oleks sisestatud täielikult toiteadapterisse, enne kui ühendate toiteadapteri voolupesaga.
Pikaajaline kuumuse mõju. Tavakasutuse käigus võivad MacBook Pro ja toideadapter minna kuumaks. MacBook Pro ja selle 61W USB-C Power Adapter, 67W USB-C Power Adapter, 96W USB-C Power Adapter või 140W USB-C Power Adapter vastavad nõutud pinnatemperatuuri piirangutele, mis on määratud kohalduvate riigipõhiste määrustega ja rahvusvaheliste ja kohalike ohutusstandarditega. Kuid isegi nende piirangute raames võib pikaajaline kokkupuude soojade pindadega põhjustada ebamugavustunnet või vigastusi.
Ülekuumenemise või kuumusega seotud vigastuste vältimiseks tagage alati MacBook Pro ja selle toideadapteri ümbruses piisav ventilatsioon ning olge nende käsitsemisel ettevaatlik. Kasutage tervet mõistust kohtades, kus nahk puutub pikaajaliselt kokku toiteallikaga ühendatud töötava seadmega või toiteadapteriga. Näiteks ärge magage seadmega või toiteadapteriga samas voodis, kui see on toiteallikaga ühendatud. Ärge asetage seadet või adapterit padja, teki või oma keha alla, kui see on ühendatud toiteallikaga. Ärge suruge kunagi midagi ventilatsiooniavadest sisse, sest see võib olla ohtlik ning põhjustada arvuti ülekuumenemist. Ärge asetage MacBook Pro kasutamisel kunagi midagi klaviatuuri peale. Kui MacBook Pro on teil süles ning muutub ebamugavalt soojaks, siis võtke see sealt ära ning asetage stabiilsele ja hästiventileeritud tööpinnale. Olge eriti ettevaatlik, kui teil on mõni terviseseisund, mis mõjutab keha võimet tuvastada kuumust.
61W USB-C Power Adapter, 67W USB-C Power Adapter, 96W USB-C PowerAdapter, või 140W USB-C Power Adapter. 61W USB-C Power Adapteri, 67W USB-C Power Adapteri, 96W USB-C PowerAdapteri või 140W USB-C Power Adapter ohutuks kasutamiseks ning kuumusega seotud vigastuste ohu vähendamiseks järgige alltoodud juhiseid.
Ühendage 61W USB-C Power Adapter, 67W USB-C Power Adapter, 96W USB-C PowerAdapter või 140W USB-C Power Adapter otse seinapistikupessa.
Kui kasutate toiteadapteri pikenduskaablit, siis asetage toiteadapter lauale, riiulile või põrandale hästiventileeritud kohta.
Ärge kasutage MacBook Prod või selle toiteadapterit niiskes kohas, näiteks kraanikausi, vanni või dušši läheduses, ning ärge ühendage või lahutage toiteadapterit märgade kätega. Järgmistes olukordades eemaldage toiteadapter vooluvõrgust ning lahutage kõik kaablid.
USB-C kaabel või toitejuhe on pragunenud või vigastatud.
61W USB-C Power Adapteri, 67W USB-C Power Adapteri, 96W USB-C PowerAdapteri või 140W USB-C Power Adapteri pistikuosa, klemmid või adapteri korpus on vigastatud.
MacBook Pro või 61W USB-C Power Adapter, 67W USB-C Power Adapter, 96W USB-C PowerAdapter või 140W USB-C Power Adapter on kukkunud maha.
MacBook Pro või 61W USB-C Power Adapter, 67W USB-C Power Adapter, 96W USB-C PowerAdapter või 140W USB-C Power Adapter on jäänud vihma kätte, selle peale on sattunud vedelikku või palju niiskust.
Kui kahtlustate, et MacBook Pro või 61W USB-C Power Adapter, 67W USB-C Power Adapter, 96W USB-C PowerAdapter või 140W USB-C Power Adapter vajavad hooldust või remonti.
Kui soovite puhastada MacBook Prod või 61W USB-C Power Adapterit, 67W USB-C Power Adapterit, 96W USB-C PowerAdapterit või 140W USB-C Power Adapterit (kasutage ainult soovitatud toimingut, mida on kirjeldatud lõigus Maci oluline käsitsemisteave).
MagSafe 3 toiteport sisaldab magnetit, mis võib kustutada krediitkaardile, iPodi või teise seadmesse salvestatud andmed. Andmete kaitsmiseks ärge asetage neid või teisi magneti suhtes tundlikke esemeid või seadmeid pordile lähemale kui 25 mm.
Kui toiteporti satub mustust, siis eemaldage see õrnalt kuiva vatitikuga.
61 W USB-C toideadapteri tehnilised andmed:
Sagedus: 50 kuni 60 Hz, ühefaasiline
Sisendpinge: 100 kuni 240 V
(USB-PD) väljundpinge: 20,3 V alalispinge / 3 A või 15 V alalispinge / 3 A või 9 V alalispinge / 3 A või 5 V alalispinge / 3 A
67W USB-C Power Adapteri tehnilised andmed:
Sagedus: 50 kuni 60 Hz, ühefaasiline
Sisendpinge: 100 kuni 240 V
(USB-PD) väljundpinge: 20,3 V alalispinge / 3.3 A või 15 V alalispinge / 3 A või 9 V alalispinge / 3 A või 5 V alalispinge / 3 A
96 W USB-C toideadapteri tehnilised andmed:
Sagedus: 50 kuni 60 Hz, ühefaasiline
Sisendpinge: 100 kuni 240 V
(USB-PD) väljundpinge: 20,5 V alalispinge / 4,7 A või 15 V alalispinge / 3 A või 9 V alalispinge / 3 A või 5,2 V alalispinge / 3 A
140W USB-C Power Adapteri tehnilised andmed:
Sagedus: 50 kuni 60 Hz, ühefaasiline
Sisendpinge: 100 kuni 240 V
(USB-PD) väljundpinge: 28 V alalispinge / 5 A või 20,5 V alalispinge / 5 A või 15 V alalispinge / 5 A või 9 V alalispinge / 3 A või 5,2 V alalispinge / 3 A
Kuulmiskahjustused. Kõrge helitugevusega heli kuulamine võib vigastada kõrvakuulmist. Taustamüra ning pidev kõrge helitugevusega heli kuulamine võivad tekitada tunde, et helid on vaiksemad kui tegelikkuses. Kasutage MacBook Proga ühilduvaid kuulareid või kõrvaklappe. Enne millegi kõrva asetamist lülitage heli taasesitus sisse ning kontrollige helitugevust. Vt. Heli ja kuulmine.
HOIATUS: Kuulmiskahjustuste vältimiseks ärge kuulake tugevat heli pika aja jooksul.
Parandamine. MacBook Pros ei ole kasutajapoolset hooldust vajavaid osi. Ärge avage ega võtke MacBook Prod koost lahti ega üritage parandada või vahetada selle osi. MacBook Pro koost lahtivõtmine võib seda või teid vigastada. Kui proovite avada MacBook Prod, siis riskite arvuti vigastamisega ning MacBook Pro piiratud garantii ei hõlma selliseid vigastusi.
Kui MacBook Pro vajab hooldust, saab viga, ei toimi korrektselt või sellesse satub vedelikke, siis võtke ühendust Apple'iga või Apple'i volitatud hoolduskeskusega, näiteks Apple Authorized Service Provideriga. Lisateavet hoolduse kohta leiate saidilt Maci hooldus ja parandamine.
Navigeerimine. Rakendus Maps, juhised ja asukohapõhised rakendused sõltuvad andmeteenustest. Nimetatud andmeteenused võivad muutuda ning need ei pruugi olla kõikides piirkondades saadaval, mis võib põhjustada kaartide, juhiste või asukohapõhise teabe puudumise, ebatäpsuse või lünklikkuse. Võrrelge pakutavat asukohapõhist teavet ümbruskonnaga ning erinevuste korral lähtuge liiklusmärkidest. Ärge kasutage neid teenuseid selliste tegevuste ajal, mis võtavad teie kogu tähelepanu. Järgige navigeerimise kasutamisel alati liiklusmärke ning vastavas piirkonnas kehtivaid seadusi ja eeskirju ning kasutage oma tervet mõistust.
Raadiosageduslik energia. MacBook Pro kasutab juhtmeta võrkudega ühenduse loomiseks raadiosignaale. Lisateavet raadiosignaalide raadiosagedusliku energia (RF) kohta ning meetmed selle mõju vähendamiseks leiate saidilt Raadiosageduslik energia.
Meditsiiniseadmete häired. MacBook Pro sisaldab magneteid ning ka osi ja raadioseadmeid, mis väljastavad elektromagnetkiirgust. Need magnetid ja elektromagnetväljad võivad segada meditsiiniseadmete tööd. Enda meditsiiniseadme kohta kehtiva info hankimiseks, kas meditsiiniseadme ja MacBook Pro vahel on vajalik hoida turvalist distantsi, võtke ühendust oma arstiga ja meditsiiniseadme tootjaga. Sageli annavad tootjad soovitusi oma seadmete ohutu kasutamise kohta raadio- ja magnetseadmete läheduses, et vältida võimalikke häireid. Kui kahtlustate, et MacBook Pro segab teie meditsiiniseadet, siis lõpetage MacBook Pro kasutamine. Sellised meditsiiniseadmed nagu südamerütmurid ja defibrillaatorid võivad sisaldada andureid, mis reageerivad läheduses olevatele magnetitele ja raadiosignaalidele. Nende seadmetega seotud häirete vältimiseks hoidke MacBook Prod seadmest ohutus kauguses (üle 15 cm), kuid konsulteerige täpsemate juhiste saamiseks oma arstiga või seadme tootjaga.
Meditsiinilised olukorrad. Kui teil peaks tekkima mõni meditsiiniline olukord, mis võib olla MacBook Proga seotud (näiteks haigushoog, teadvusekaotus, silmade väsimus või peavalu), siis konsulteerige enne MacBook Pro kasutamist arstiga.
Korduvad liigutused. Kui teostate korduvaid tegevusi, näiteks MacBook Pro abil trükkimine või mängimine, siis võite tunda ebamugavust oma kätes, käsivartes, õlgades, kaelas või muudes kehaosades. Kui tunnete ebamugavust, siis lõpetage MacBook Pro kasutamine ja konsulteerige arstiga.
Lämbumisoht. Osad MacBook Pro tarvikud võivad olla väikelastele ohtlikud ja tekitada lämbumisohu. Hoidke sellised tarvikud väikelastest eemal.
Oluliste tagajärgedega tegevused. MacBook Pro ei ole mõeldud kasutamiseks kohtades, kus seadme tõrked võivad põhjustada surma, vigastusi või keskkonnakahjusid.
Plahvatusohtlikud ja muud tundlikud keskkonnad. MacBook Pro kasutamine potentsiaalselt plahvatusohtlikus keskkonnas võib olla ohtlik, eriti näiteks kohas kus õhk sisaldab tuleohtlikke kemikaale, gaase või peenosi (nt. tolmu, metallipulbrit või viljatolmu). MacBook Pro viimine keskkonda, kus on kõrge tööstuskemikaalide kontsentratsioon, k.a aurustuvad veeldatud gaasid, nt heelium, võivad Mac minit vigastada või kahjustada selle funktsionaalsust. Järgige kõiki silte ja toodud juhiseid.