MacBook Pro tutvustus
Märge: See juhend kehtib hetkel müüdavate MacBook Pro mudelite kohta. Kui te ei ole kindel, milline mudel teil on, või kui soovite saada lisateavet teiste mudelite kohta, siis vaadake Apple'i toe artiklit MacBook Pro mudeli tuvastamine.
Kõik funktsioonid ei ole saadaval kõikides MacBook Pro mudelites.
Thunderbolt 4 (USB-C) pordid (MacBook Pro M3 Pro või M3 Max protsessoriga): kasutage ühte kolmest Thunderbolt 4 (USB-C) pordist andmete edastamiseks Thunderbolti kiirusel (kuni 40 Gbit/s), ühendage ekraan või projektor, ühendage USB 4 seadmeid jm. Saate samuti laadida seadmeid, nt iPhone'i või laetavat puuteplaati või klaviatuuri ning ka laadida oma MacBook Prod USB-C laadimiskaabli abil.
Thunderbolt / USB 4 pordid (MacBook Pro M3 protsessoriga): kasutage ühte kahest Thunderbolt / USB 4 pordist andmete edastamiseks Thunderbolti kiirusel (kuni 40 Gbit/s), ühendage ekraan või projektor, ühendage USB 4 seadmeid jm. Saate samuti laadida seadmeid, nt iPhone'i või laetavat puuteplaati või klaviatuuri ning ka laadida oma MacBook Prod USB-C laadimiskaabli abil.
Vihje: Infot selle kohta, mitu ekraani saate MacBook Proga ühendada, leiate lõigust Välise ekraani kasutamine MacBook Proga.
MagSafe 3-port: MacBook Pro aku laadimiseks ühendage USB-C liidese MagSafe 3-kaabel kaasasoleva toiteadapteriga. Kui akut laetakse, siis indikaatortuli põleb oranžilt ning kui aku on täis laetud, siis roheliselt. Laadige akut kiirelt – kuni 50 protsendini ligikaudu 30 minutiga – 14-tollisel mudelil 96 W USB-C Power Adapteriga ning 16-tollisel mudelil 140 W USB-C Power Adapteriga.
3,5 mm kõrvaklappide pesa: ühendage siia oma lemmikmuusika või -filmide kuulamiseks stereokõrvaklapid või välised kõlarid. MacBook Pro toetab kõrge impedantsiga kõrvaklappe ilma kõrvaklappide lisavõimendita.
SDXC-kaardipesa: edastage suure mälumahuga SD 4.0 kaartide abil fotosid, videoid ja andmeid oma MacBook Prosse ning vastupidi.
HDMI-port: ühendage MacBook Pro televiisoriga või välise ekraaniga. Vt. Välise ekraani kasutamine MacBook Proga.
1080p FaceTime HD-kaamera: tehke FaceTime'i videokõnesid või jäädvustage pilte ja videoid. Kaamerasüsteem pakub kõrge kvaliteediga videot ja paremaid tulemusi vähese valguse korral. Kaamera kõrval olev roheline indikaator põleb ning see annab teada, et kaamera on lülitatud sisse. Vt. macOS-i kasutusjuhendi lõike FaceTime ja Maci kaamera kasutamine.
Stuudiokvaliteediga mikrofonid: kolm kõrge signaal-müra suhtega ning suunatundliku süsteemiga mikrofoni pakuvad telefonikõnede ja videokonverentside jaoks üliselget heli ning samuti kõrgekvaliteetset audilugude, podcastide ja häälmärkmete helisalvestust.
Kõlarid: kuue kõlariga Hi-Fi-helisüsteem koosneb kahest paarist mehaanilist liikumist tühistavast topelt-bassielemendist ning kahest kõrgsageduselemendist. Nautige jõulist ning kõrge kvaliteediga heli, sh. Spatial Audiot Dolby Atmosega videote ja lugude puhul.
Touch ID (toitenupp): vajutage MacBook Pro sisselülitamiseks (või lihtsalt tõstke kaas üles või vajutage mis tahes klahvi). Metallist rõngas juhib teie sõrme Touch ID andurile, mis analüüsib teie sõrmejälge. Kui käivitate või taaskäivitate arvuti, siis peate sisselogimiseks sisestama oma parooli. Lisateavet Touch ID kasutamise kohta leiate lõigust MacBook Pro Magic Keyboard.
Force Touchi puuteplaat: juhtige oma MacBook Prod liigutustega. Kogu puuteplaadi pind toimib nupuna, nii et saate klõpsata lihtsalt mis tahes kohta. Lisateabe saamiseks liigutuste kasutamise kohta vt. MacBook Pro puuteplaat.