Assistive Accessi seadistamine iPadis
Assistive Access on iPadOS-i eriomane funktsioon, mis teeb kognitiivse puudega inimestel iPadi iseseisva kasutamise lihtsamaks. Põhirakendused ja -kogemused on Assistive Accessis optimeeritud – ekraanil kuvatavad üksused on suuremad, funktsioonid on rohkem fookuses ning liikumine ja võimalike toimingute mõistmine on tehtud lihtsamaks.
Enne alustamist
Assistive Accessi võib olla kõige lihtsam seadistada tugiisiku (pereliikme või hooldaja) abistamisel, kes tunneb iPadi kasutajat kõige paremini ning oskab valida tema vajadustele sobilikke rakendusi ja funktsioone. Usaldusväärne tugiisik võib vajada ka juurdepääsu kasutaja kontoteabele, nt tema Apple ID-le ja paroolile või seadme pääsukoodile.
Kui Assistive Accessiga kasutatav iPad on uus, siis tuleb enne Assistive Accessi seadistust see seadistada. Vt. Apple'i toe artiklit iPhone’i või iPadi seadistamine.
Kui iPad on juba seadistatud, siis kontrollige, et see oleks värskendatud versioonile iPadOS 17 või uuemale. Vt. iPadi kasutusjuhendi lõiku iPadOS-i värskendamine
Samm 1: Assistive Accessi seadistuse käivitamine
Valige Settings > Accessibility > Assistive Access, pudutage Set Up Assistive Access, seejärel puudutage Continue.
Samm 2: Apple ID kinnitamine
Kui logite iPadi sisse Apple ID-ga, siis kontrollige, et kuvatav Apple ID kuuluks Assistive Accessi kasutajale.
Kui kuvatav Apple ID on vale, siis puudutage Change Apple ID. Logige kuvatavast Apple ID-st välja, seejärel logige sisse Assistive Accessi kasutajale kuuluva Apple ID-ga. Kui tal pole Apple ID-d, siis saate selle talle luua.
Vaadake, kuidas luua uut Apple ID-d.
Kui väljusite Assistive Accessist, et teha Apple ID-ga seotud toiminguid, siis minge jätkamiseks tagasi jaotisse Settings > Accessibility > Assistive Access.
Samm 3: rakenduste paigutuse valimine
Valige Home Screen-kuva rakenduste ning Assistive Accessi jaoks disainitud rakenduste üksuste paigutus.
Rows: ekraanil kuvatavad üksused on korrastatud lihtsasti loetavasse loendisse.
Grid: ekraanil kuvatavad üksused on suureamd ja korrastatud piltidest ja ikoonidest koosnevasse ruudustikku.
Samm 4: rakenduste valimine ja kohandamine
Saate lisada Assistive Accessis saadaolevad rakendused ning kohandada neid vastavalt vajadusele. Saate lisada spetsiaalselt Assistive Accessi jaoks optimeeritud rakendusi ning enamikku teisi iPadOS-i rakendusi nende algsel kujul.
Rakenduse lisamiseks puudutage , seejärel valige rakenduse valikud.
Vaadake, kuidas kohandada Assistive Accessi jaoks optimeeritud rakendusi ning lisada teisi rakendusi:
Saate alati rakendusi hiljem lisada, eemaldada ja kohandada.
Tähtis: Osad funktsioonid, nt rakenduste load ja privaatsusteave, toimivad Assistive Accessis erinevalt. Vt. Assistive Accessi erinevuste mõistmine.
Samm 5: seadme pääsukoodi kinnitamine
Veenduge, et Assistive Accessi kasutaja teaks seadme pääsukoodi, kui see on määratud. Seadme pääsukood on numbritest koosnev kood, mida kasutatakse iPadi avamiseks.
Saate samuti seadistada Face ID või Touch ID (sõltuvalt iPadi mudelist), nii et iPadi kasutaja saab avada seadme oma näoga või sõrmega.
Seadme pääsukoodi, Face ID või Touch ID muutmiseks puudutage Change Security Settings.
Vaadake, kuidas seadistada Face ID iPadis
Vaadake, kuidas seadistada Touch ID iPadis
Kui väljusite Assistive Accessist, et muuta turvaseadeid, siis minge jätkamiseks tagasi jaotisse Settings > Accessibility > Assistive Access.
Samm 6: Assistive Accessi pääsukoodi seadistamine
Seadistage Assistive Accessi pääsukood, mida kasutatakse Assistive Accessi käivitamiseks ja sellest väljumiseks.
Pärast Assistive Accessi pääsukoodi seadistamist sisestage oma Apple ID ja parool, et saaksite pääsukoodi unustamise korral Assistive Accessist väljuda ning selle lähtestada. Kui teil pole Apple ID-d, siis võite jätta selle sammu vahele.
Samm 7: Assistive Accessist väljumise juhised
Mis tahes ajal Assistive Accessist väljumiseks kolmikklõpsake Kodunuppu (Kodunupuga iPadi mudelites) või ülanuppu (teistes iPadi mudelites), seejärel sisestage Assistive Accessi pääsukood.
Samm 8: Assistive Accessi kasutamise alustamine
Assistive Accessi kohe käivitamiseks puudutage Start Using Assistive Access, seejärel sisestage Assistive Accessi pääsukood.
Assistive Accessi hiljem käivitamiseks valige Settings > Accessibility > Assistive Access, puudutage Start Assistive Access, seejärel sisestage Assistive Accessi pääsukood.
Mida järgmisena?
Vaadake, kuidas kasutada Assistive Accessi jaoks disainitud rakendusi, nt Calls, Camera, Messages ja Music.
Saate alati minna tagasi ning kohandada rakendusi ning muuta teisi süsteemiseadeid. Vt. Assistive Accessi seadete muutmine.