Siri na Macu
Na MacBooku Pro můžete mluvit se Siri a provádět různé úlohy pomocí hlasových příkazů. Můžete tak například hledat soubory, plánovat schůzky, měnit předvolby, získávat odpovědi na své otázky, odesílat zprávy, telefonovat a přidávat položky do kalendáře. Siri vám může vyhledávat trasy („How do I get home from here?“), zjišťovat informace („How high is Mount Whitney?“), provádět základní úlohy („Create a new list called Groceries“) a mnoho dalšího.
Poznámka: Siri může být dostupná jen ve vybraných jazycích a oblastech a její funkce se mohou v různých oblastech lišit.
Zapnutí Siri. Klikněte na ikonu Siri v řádku nabídek nebo v Docku a po zobrazení výzvy klikněte na Zapnout. Pokud jste Siri zapnuli během úvodního nastavení, otevře se po kliknutí na ikonu okno Siri. Také můžete kliknout na ikonu Předvolby systému v Docku, pak na Siri a potom na volbu Zapnout Požadavky na Siri. V podokně můžete nastavit i další předvolby, například změnit jazyk nebo určit, zda se má Siri zobrazovat v řádku nabídek.
Je‑li váš MacBook Pro vybaven Touch Barem (modely z poloviny roku 2018 nebo novější), uvidíte na panelu předvoleb Siri další volby, například volbu „Reagovat na frázi ‚Hey Siri‘“ nebo volbu „Povolit Siri při uzamčení“.
Poznámka: Chcete‑li Siri používat, musí být váš MacBook Pro připojený k internetu.
Komunikace se Siri. Klikněte na ikonu Siri v řádku nabídek nebo v Docku a začněte mluvit. Také můžete stisknout a podržet klávesu Cmd a mezerník a začít k Siri mluvit.
Hey Siri. Vlastníte‑li MacBook Pro s Touch Barem (model z poloviny roku 2018 nebo novější), můžete jednoduše říci „Hey Siri“ a pak už zadávat požadavky, na které bude Siri reagovat. Chcete‑li tuto funkci zapnout, klikněte v Předvolbách systému na panelu Siri na volbu „Reagovat na frázi ‚Hey Siri‘“ a potom na výzvu vyslovte několik příkazů pro Siri. Siri můžete otevřít také klepnutím na tlačítko Siri na Control Stripu.
Funkce „Hey Siri“ nereaguje, když je MacBook Pro zavřený. Pokud je počítač zavřený a připojený k externímu monitoru, můžete Siri aktivovat z ikony v řádku nabídek nebo v Docku.
Tip: Chcete-li se seznámit s dalšími možnostmi využití Siri, položte kdykoli dotaz „What can you do?“ nebo klikněte na tlačítko Nápověda .
Poslech automaticky vybírané hudby. Řekněte jen „Play some music“ a Siri udělá, co je třeba. Můžete říct například i „Play the top song from March 1991.“
Hledání a otvírání souborů: Siri můžete přímo v jejím okně požádat, aby vám našla určité soubory a otevřela je. Soubory můžete identifikovat jménem nebo popisem. Řekněte například: „Show me files Ursula sent“ nebo „Open the spreadsheet I created last night“.
Přetahování. Obrázky a místa z okna Siri můžete přetahovat do e‑mailů, textových zpráv i dokumentů. Kromě toho máte možnost kopírovat a vkládat text.
Připnutí výsledků. Výsledky, které Siri vrátí při hledání sportovních událostí, v Připomínkách, Hodinách, Akciích, Poznámkách, Finderu a v obecných informačních zdrojích (např. na Wikipedii), můžete uložit do zobrazení dnešního dne v Oznámeních. Kliknutím na znaménko plus v pravém horním rohu výsledku Siri připnete tento výsledek k zobrazení dnešního dne. Když ho budete chtít později zobrazit, klikněte na ikonu Oznamovacího centra a potom na volbu Dnes. Pokud tímto způsobem sledujete například sportovní skóre, výsledky se průběžně aktualizují.
Změna hlasu: Klikněte na ikonu Předvolby systému v Docku, potom na Siri a pak vyberte požadovanou volbu z nabídky Hlas Siri.
Návrhy možných dotazů a požadavků na Siri najdete v celé této příručce – vypadají takto:
Požádejte Siri. Řekněte například:
„Open the Keynote presentation I was working on last night“
„What time is it in Paris?“
Další informace. Viz článek podpory Apple Jak používat Siri na Macu.