Funkce zabezpečení MacBooku Pro
Na MacBoocích Pro s čipy Apple jsou k dispozici zabezpečovací funkce, které chrání obsah počítače a zabraňují načtení neautorizovaných aplikací při spuštění systému:
Zabezpečené spouštění: Podpora zabezpečeného spouštění se zapíná automaticky. Procesor díky své konstrukci ověřuje, zda software operačního systému zavedený při spuštění počítače je autorizovaným softwarem Apple.
Pokud se MacBook Pro nespustí, protože našel nedůvěryhodnou komponentu, zavede místo toho systém ze zabezpečeného zotavovacího oddílu a je‑li to možné, vyřeší problémy automaticky. Informace o nastavení voleb zabezpečení najdete v tématu Změna nastavení zabezpečení pro startovací disk Macu s čipem Apple v Uživatelské příručce pro macOS.
Bezpečné úložiště: Obsah úložné jednotky MacBooku Pro je pro zvýšení úrovně zabezpečení zašifrovaný pomocí hardwarových klíčů. V případě havárie se může stát, že data nebude možné obnovit. Proto je nutné zálohovat soubory do externího úložiště. Přečtěte si téma Použití režimu zotavení macOS na Macu s čipem Apple v uživatelské příručce pro macOS.
Pravidelné zálohování souborů můžete nastavit pomocí Time Machine nebo jiné zálohovací služby. Viz Zálohování souborů pomocí Time Machine na Macu v Uživatelské příručce pro macOS a článek podpory Apple Zálohování Macu pomocí Time Machine.
Integrita systému: Čip Apple ve vašem MacBooku Pro je zkonstruovaný tak, aby ověřoval, jestli se při spuštění systému zavádí software macOS ve verzi, kterou společnost Apple autorizovala, a po spuštění nadále na pozadí chránil potvrzené autorizace systému macOS. Tak se omezuje riziko napadení Macu malwarem nebo škodlivými webovými stránkami.
Ochrana dat: Kromě standardního šifrování úložné jednotky v MacBooku Pro můžou nezávislí vývojáři aplikací k lepší ochraně citlivých dat využívat také šifrování na úrovni souborů, aniž by to jakkoli ovlivnilo výkon systému.
Poznámka: Ve výjimečných případech, například při výpadku napájení v okamžiku, kdy se upgraduje systém macOS, může MacBook Pro přestat reagovat a může být nezbytné obnovit firmware na čipu. Viz Oživení nebo obnovení Macu s čipem Apple pomocí nástroje Apple Configurator v uživatelské příručce pro Apple Configurator 2.
Další informace. Přečtěte si Uživatelskou příručku pro Apple Platform Security.