Použití integrovaných bezpečnostních funkcí a ochrany soukromí na iPodu touch
iPod touch je navržený tak, aby chránil vaše data a soukromí. Integrované bezpečnostní funkce pomáhají zabránit v přístupu k vašim datům v iPodu touch a na iCloudu každému kromě vás. Zabudovaná ochrana soukromí minimalizuje množství údajů, které o vás mají ostatní k dispozici, a umožňuje vám určit, které informace se budou sdílet a kde.
Chcete‑li využít všechny výhody integrovaných bezpečnostních funkcí a ochrany soukromí na iPodu touch, dodržujte tyto zásady:
Nastavte si silný přístupový kód
Nastavení přístupového kódu pro odemykání iPodu touch je vůbec nejdůležitější věc, kterou můžete pro ochranu svého zařízení udělat. Viz Nastavení přístupového kódu na iPodu touch.
Zapněte si službu Najít iPod touch
Funkce Najít vám pomůže zjistit polohu vašeho iPodu touch v případě ztráty nebo krádeže a zabrání komukoli jinému v jeho aktivaci a používání. Viz Přidání iPodu touch do služby Najít.
Udržujte své Apple ID v bezpečí
Apple ID vám zajišťuje přístup k datům na iCloudu a k informacím o vašich účtech ve službách jako App Store nebo Apple Music. Informace o tom, jak své Apple ID bezpečně ochránit, najdete v tématu Udržování vašeho Apple ID na iPodu touch v bezpečí.
Používejte funkci Přihlášení přes Apple, kdykoli je k dispozici
Pro snazší zřizování účtů nabízejí mnohé aplikace a webové stránky službu Přihlášení přes Apple. Tato služba omezuje množství sdílených údajů o vás, umožňuje pohodlně využít vaše stávající Apple ID a přináší zabezpečení spojené s dvoufaktorovým ověřováním. Viz Přihlášení přes Apple na iPodu touch.
Tam, kde nelze použít přihlášení přes Apple, nechte iPod touch vytvořit silné heslo
Abyste mohli používat silná hesla, ale nemuseli si je pamatovat, iPod touch je při registraci na webových stránkách služeb nebo v aplikacích vytvoří za vás. Viz Automatické vyplňování silných hesel na iPodu touch.
Použití vestavěného autentizátoru pro dvoufaktorové ověřování
Pro webové stránky a aplikace, které nabízejí dvoufaktorové ověřování, můžete na iPodu touch získat automaticky generované ověřovací kódy a nemusíte se spoléhat na SMS zprávy nebo další aplikace, které kódy poskytují. Viz Automatické vyplňování ověřovacích kódů na iPodu touch.
Udržujte si kontrolu nad daty aplikací a informacemi o poloze, které sdílíte
Podle potřeby můžete zkontrolovat a upravit údaje, které poskytujete aplikacím, polohové údaje, které sdílíte a způsob, jakým pro vás společnost Apple vybírá reklamy v App Storu a v aplikacích Apple News a Akcie.
Přezkoumání postupů na ochranu osobních údajů v aplikacích
Než si stáhnete aplikaci, přečtěte si její zásady ochrany soukromí. U každé aplikace v App Storu je na produktové stránce uvedený souhrn jejích zásad ochrany soukromí tak, jak ho nahlásil vývojář, včetně přehledu údajů, které aplikace shromažďuje. Viz Získávání aplikací v App Storu na iPodu touch. Pro aplikace, které jste si stáhli, máte k dispozici zprávu o soukromí v aplikacích, z níž se dozvíte, jak tyto aplikace využívají oprávnění, která jste jim udělili, a jakou síťovou aktivitu vyvíjejí (vyžaduje iOS 15.2 nebo novější). Viz Kontrola využívání oprávnění, která jste udělili aplikacím.
Ochrana vaší aktivity v aplikaci Mail
Zapnutím funkce Ochrana soukromí v aplikaci Mail ztížíte odesílatelům sledování vaší aktivity v Mailu. Viz Použití ochrany soukromí v aplikaci Mail na iPodu touch.
Skrytí osobní e-mailové adresy
S předplatným iCloud+ můžete pomocí funkce Skrýt můj e‑mail generovat jedinečné náhodné e‑mailové adresy přesměrované na váš osobní e‑mailový účet. Díky tomu nemusíte uvádět svou skutečnou e‑mailovou adresu při vyplňování formulářů nebo přihlašování k odběru bulletinů na webu (viz Použití funkce Skrýt můj e‑mail v Safari na iPodu touch) a při posílání e‑mailů (vyžaduje iOS 15.2 nebo novější; viz Použití funkce Skrýt můj e‑mail v aplikaci Mail na iPodu touch).
Seznamte se hlouběji s problematikou soukromí vašeho surfování v Safari a posilte svou ochranu před škodlivými webovými stránkami
Safari pomáhá bránit trackerům ve sledování vašeho pohybu mezi webovými stránkami. Na každé webové stránce, kterou navštívíte, můžete nahlédnout do zprávy o soukromí se souhrnem trackerů, které na této stránce našla inteligentní prevence sledování a zabránila jim v činnosti. Také si můžete projít a upravit položky nastavení Safari, které zajišťují skrytí vašich aktivit na webu před ostatními uživateli téhož zařízení, a posílit svou ochranu před škodlivými webovými stránkami. Viz Anonymní surfování v Safari na iPodu touch.
Řízení sledování aplikací
Všechny aplikace, které vás chtějí sledovat v aplikacích a na webových stránkách vlastněných jinými společnostmi za účelem cílení reklam nebo sdílení vašich dat s datovými makléři, od vás nejprve musí dostat povolení. Poté, co aplikaci takové povolení udělíte nebo zamítnete, můžete oprávnění kdykoli později změnit, a máte také možnost zakázat všem aplikacím, aby vás o povolení žádaly.
Soukromější používání internetu se službou Soukromý přenos přes iCloud
Když si předplatíte iCloud+, můžete používat službu Soukromý přenos přes iCloud (v betaverzi), která brání webovým stránkám a poskytovatelům sítí v sestavení vašeho podrobného profilu. Když je služba Soukromý přenos přes iCloud zapnutá, přenosy z iPodu touch jsou šifrované a procházejí přes dvě samostatné internetové přenosové služby. Webové stránky díky tomu nevidí vaši IP adresu ani polohu a poskytovatelé sítí nemůžou shromažďovat údaje o vašich webových aktivitách. Žádná webová stránka ani poskytovatel sítě se současně nedozví, kdo jste a které webové stránky navštěvujete. Viz Zapnutí služby Soukromý přenos přes iCloud na iPodu touch.
Chcete‑li k těmto doporučeným postupům získat osobní podporu, navštivte webové stránky podpory Apple (k dispozici jen v některých zemích a oblastech).
Další informace o tom, jak společnost Apple chrání vaše osobní údaje, najdete na webové stránce Privacy (Soukromí).