Když dokončíte úvodní nastavení iMacu
Když máte úvodní nastavení iMacu za sebou, můžete se na něm začít zabydlovat. Pro začátek můžete například nastavit e‑mailové a kalendářové účty, upravit nastavení textu tak, aby se text a další položky na obrazovce zobrazovaly zvětšeně, nebo třeba umístit na plochu vlastní obrázek. Informace o tom, jak iMac bezproblémově používat s dalšími zařízeními Apple, najdete v tématech Používání více zařízení a Sdílení obsahu mezi zařízeními. Pokud vás zajímají aplikace, přečtěte si víc o aplikacích na iMacu a o tom, jak do něj nainstalovat nové aplikace z App Storu včetně těch, které jste si už dříve koupili pro iPhone nebo iPad. (Na Macu je k dispozici celá řada aplikací pro iPhone a iPad, ale ne všechny.)
Jestliže se s Macem teprve seznamujete, najdete užitečné rady v tématu Jste novým uživatelem Macu?. Pravděpodobně se vám budou hodit také informace z kapitoly Jak se tomu říká na Macu? v uživatelské příručce pro macOS a z článku podpory Apple Tipy pro používání Macu pro uživatele přecházející z Windows. Ať už s Macem začínáte, nebo si své znalosti prostředí macOS potřebujete jen osvěžit, můžete se dozvědět víc o prvních krocích na Macu a prozkoumat plochu a řádek nabídek, Finder, Dock, Ovládací centrum a další součásti systému.
Tip: Nahlédněte také do tipů pro Mac. Otevřete Finder, klikněte na položku Nápověda v řádku nabídek a vyberte volbu „Tipy pro váš Mac“.
Nakonec se můžete podrobně seznámit i se samotným iMacem. Další informace o USB‑C portech, zabudované kameře a dalších součástech najdete v tématu Prohlídka: iMac. Více o funkcích klávesnice se dozvíte v tématu Magic Keyboard a informace o provádění a přizpůsobení gest najdete v tématu Magic Mouse nebo Magic Trackpad. K iMacu můžete také připojit externí monitor nebo příslušenství.