Használja az AirPods Pro 2 Hallókészülék funkcióját
Az AirPods Pro 2 klinikai szintű Hallókészülék funkciót kínál azoknak, akiknél enyhe vagy mérsékelt halláscsökkenést állapítottak meg, továbbá használhatják a Médiaasszisztens funkciót is, amely javítja a zene- és videólejátszás, valamint a hívások tisztaságát.
A Hallókészülék és a Médiaasszisztens funkció beállításához a legfrissebb firmware-rel rendelkező AirPods Pro 2 eszközre van szükség, amelyet párosítani kell egy legalább 18.1-es verziójú iOS vagy iPadOS rendszerű iPhone vagy iPad készülékkel.
Ismerje meg, hogyan azonosíthatja az AirPods típusát
Azon országok és régiók listája, ahol elérhető a Hallókészülék funkció
A Hallókészülék funkció beállítása és használata
A Hallókészülék funkció működése azon Hallásvizsgálat eredményein alapszik, amelyet saját készülékén végzett, vagy egy hallást vizsgáló szakembertől kapott audiogramon, hogy az AirPods hangzása az Ön egyedi hallási igényeihez igazodjon. A Hallókészülék funkciót olyan 18 éves vagy ennél idősebb felhasználók számára szánták, akiknél enyhe vagy mérsékelt halláscsökkenést állapítottak meg.
A Hallókészülék funkció beállítása
Ellenőrizze, hogy az AirPods megfelelően fel van-e töltve.*
Amikor az AirPods a fülében van, és párosította iPhone vagy iPad készülékéhez, nyissa meg a Beállítások > AirPods lehetőséget.
Koppintson a Hallássegítés elemre.
Ha még nem végezte el a Hallásvizsgálatot, koppintson a Hallásvizsgálat elvégzése lehetőségre. Ha már elvégezte a Hallásvizsgálatot (vagy az orvosától kapott audiogram eredményeit szeretné használni), koppintson az Előző vizsgálati eredmény használata elemre.
Kövesse az utasításokat, majd tegye a következők valamelyikét:
Ha egy korábbi hallásvizsgálat eredménye alapján szeretné beállítani az AirPodsot az Ön egyedi hallási igényeinek megfelelően, koppintson a lista egyik eredményére, majd a Következő gombra.
Ha a hallást vizsgáló szakember által készített audiogram eredményét szeretné használni, de még nem adta hozzá a készülékhez, koppintson a Hallásvizsgálati teszteredmény hozzáadása elemre, majd kövesse az utasításokat. A vizsgálati eredményeket a hozzáadásuk után az Egészség alkalmazásban érheti el.
Koppintson a Hallókészülék beállítása, a Kezdés, a Következő, majd a Hallókészülék bekapcsolása elemre. A vizsgálat eredményeitől függően előfordulhat, hogy a rendszer a Hallókészülék helyett a Médiaasszisztens funkció bekapcsolására kéri. Tudjon meg többet a Médiaasszisztensről
Időbe telhet, amíg megszokja a Hallókészülék funkciót. Amíg hozzá nem szokik a használatához, a lehető legjobb élmény érdekében idővel és apránként módosítsa a Hallókészülék beállításait.
Az AirPods menti a Hallókészülék beállításait, így ha a párosított készülék nincs a közelben, a Hallókészülék a legújabb beállításokkal fog működni.
Az erősítés szintjének, a balansznak és az egyéb beállításoknak a módosítása az AirPods Pro beállításaiban
Az iPhone-on, az iPaden vagy a Macen (a macOS Sequoia 15.1 vagy újabb verzió szükséges hozzá) olyan beállításokat is módosíthat, mint az erősítés szintje (mennyire erősítse fel az AirPods a környező hangokat), a bal-jobb egyensúly, a hangszín és a Beszélgetés kiemelése funkció. Ha gyorsan szeretne hozzáférni a beállításokhoz, használja a Vezérlőközpontot ezek elvégzéséhez.
Miután a fülébe helyezte az AirPodsot és csatlakozott a párosított eszközhöz:
Az iPhone-on vagy az iPaden lépjen a Beállítások > AirPods menüpontba, majd koppintson a Hallás egészsége részben a Hallássegítés elemre.
A Macen válassza ki az Apple menü > Rendszerbeállítások menüpontot, kattintson az AirPods elemre a bal oldali sávon, majd kattintson a Hallás egészsége elemre.
Koppintson vagy kattintson a Módosítások elemre.
Ha módosítani szeretné, hogy az AirPods mennyire erősítse fel a környező hangokat, húzza az Erősítés csúszkáját jobbra vagy balra. Az erősítést a Vezérlőközpontban is módosíthatja. A készüléken található hangerőszabályzó gombok nem módosítják a Hallókészülék erősítésének szintjét (de módosítják a készüléken lejátszott médiatartalom hangerejét).
Ha az erősítés szintjét az AirPods érintésvezérlőin való felfelé vagy lefelé legyintéssel szeretné növelni vagy csökkenteni, kapcsolja be a Legyintés az erősítés szabályozásához funkciót. Ez a funkció csak akkor működik, ha Átengedési módban van, és nem játszik le médiatartalmat a párosított eszközön.
A bal és a jobb oldali AirPods közötti egyensúly beállításához húzza balra vagy jobbra a Balansz csúszkát.
Ha szeretné, hogy az AirPods által felerősített hangzás élénkebb legyen, húzza jobbra a Hangszín csúszkát. A tompább, kevésbé élénk hangszínhez húzza a csúszkát balra.
Ha csökkenteni szeretné az AirPods által érzékelt környezeti hangokat, például a ventilátor vagy a forgalom zaját, húzza jobbra a Környezeti zajok csökkentése csúszkát. Zajosabb környezetben ez segíthet a beszédértésben.
Ha módosítja az AirPods Pro 2 beállításait, a beállítások a többi készülékre is érvényesek lesznek. Ha több pár AirPodsa van, mindegyik párt külön kell beállítani.
Az erősítési szintet beállítása a Vezérlőközpontban
Az iPhone, az iPad, a Mac és az Apple Watch készülékeken az AirPods erősítési szintjét a Vezérlőközpontban állíthatja be:
Az iPhone-on vagy az iPaden nyissa meg a Vezérlőközpontot, érintse meg és tartsa lenyomva a hangerőszabályzót, majd állítsa be az
. A két forráseszköz hangerejét külön-külön is beállíthatja. Hallgathat például zenét az iPhone-on, és közben továbbra is használhatja a Hallókészülék erősítését. A két forráseszköz hangerejét az Ön igényeinek megfelelően keverheti.Az Apple Watch készüléken nyissa meg a Vezérlőközpontot, koppintson
, majd húzza el a csúszkát.A Macen nyissa meg a
(vagy kattintson a menüsávon ), majd állítsa be . A Macen lejátszott médiatartalmak hangerejét a normál hangerőszabályzóval vagy a készüléken található hangerő-szabályozó gombokkal külön is beállíthatja.
Egyéb beállítások módosítása az iPhone vagy az iPad Vezérlőközpontjában
A Vezérlőközpontban egyéb beállításokat is módosíthat a Hallássegítés vezérlőivel, például a hangszínt, a környezeti zajok csökkentését és a Beszélgetés kiemelése funkciót. A Hallókészülék funkció beállításakor a rendszer automatikusan hozzáadja a Hallássegítés vezérlőit a Vezérlőközponthoz.
Nyissa meg a Vezérlőközpontot a készüléken.
Koppintson
, majd a Hallássegítés elemre, és módosítsa a Hallássegítés beállításait.
A Beszélgetés kiemelése funkció használata a Hallókészülékkel
A személyes beszélgetések érthetőségének javításához kapcsolja be a Beszélgetés kiemelése funkciót. A Beszélgetés kiemelése funkciót akkor a legelőnyösebb használni, ha négyszemközt beszélget, és a másik személy közvetlenül Ön előtt van.
Az iPhone-on vagy az iPaden lépjen a Beállítások > AirPods menüpontba, koppintson a Hallás egészsége menü Hallássegítés elemére, koppintson a Módosítások elemre, majd kapcsolja be a Beszélgetés kiemelése funkciót.
Macen válassza ki az Apple menü > Rendszerbeállítások menüpontot, kattintson az AirPods elemre a bal oldali sávon, majd kattintson a Hallás egészsége menüpontra. Kattintson a Hallókészülék alatti Módosítások elemre, majd kapcsolja be a Beszélgetés kiemelése funkciót.
Az iPhone-on vagy az iPaden a Beszélgetés kiemelése funkciót a Vezérlőközpontban is be- vagy kikapcsolhatja.
A Hallókészülék Zajkezelési módjai
A Hallókészülék funkció csak akkor erősíti fel a környezeti hangokat, ha Átengedési módban van. A Médiaasszisztens minden zajkezelési módban módosítja a beállításokat, hogy javítsa a zenehallgatás, a videók és a hívások tisztaságát.
A Médiaasszisztens beállítása és használata
A Médiaasszisztens a hallásvizsgálat eredményei alapján megállapított hangbeállításokat a zenehallgatáskor, a videónézéskor és a hívásokkor is alkalmazhatja.
Miután a fülébe helyezte az AirPodsot és csatlakozott a párosított eszközhöz:
Az iPhone-on vagy az iPaden lépjen a Beállítások > AirPods menüpontba, majd koppintson a Hallás egészsége menü Hallássegítés elemére.
Macen válassza ki az Apple menü > Rendszerbeállítások menüpontot, kattintson az AirPods elemre a bal oldali sávon, majd kattintson a Hallás egészsége menüpontra.
Koppintson vagy kattintson a Módosítások elemre, majd kapcsolja be a Médiaasszisztens funkciót.
Ha szeretné alkalmazni a vizsgálat eredményei alapján megállapított hangbeállításokat a készüléken lejátszott zenékre és videókra, kapcsolja be A zene- és videólejátszás módosítása funkciót.
Ha a hangbeállításokat a telefonhívásokra és a FaceTime-hívásokra is alkalmazni szeretné, kapcsolja be A hívások és a FaceTime módosítása funkciót.
A telefonhívások, a zenék és a videók hangerejének beállítása a készüléken, amikor a Hallókészülék aktív:
A készüléken található fizikai hangerőgombok használata
Az iPhone-on vagy az iPaden nyissa meg a Vezérlőközpontot, érintse meg és tartsa lenyomva a hangerőszabályzót, majd állítsa be
. Ha a Hallókészülék is be van kapcsolva, a Hallókészülék külön is beállíthatja.Macen nyissa meg a
, majd húzza balra vagy jobbra a Hang alatti hangerőszabályzót.
A legtöbb médiaalkalmazás – például az Apple Music vagy a Podcasts – saját hangerőszabályzóval is rendelkezik, ezért ha valamilyen hangerővel kapcsolatos probléma merül fel az AirPods zene- vagy videólejátszásakor, illetve egyéb médiatartalmaknál, ellenőrizze a beállításokat az alkalmazásokban.
* A Hallókészülék megfelelő működéséhez az AirPodsot fel kell tölteni. Ha az akkumulátor töltöttsége alacsony, az egyik vagy mindkét AirPodsban hangjelzést fog hallani, és a rendszer értesítést is küld. Először akkor hangzik el a hangjelzés, amikor 10 százalékos szintre süllyed az akkumulátor töltöttsége, másodszor pedig közvetlenül azelőtt, hogy az AirPods kikapcsolódna. A cikk bemutatja, hogyan tölthető az AirPods és a töltőtok, és hogyan növelhető meg az AirPods akkumulátorának üzemideje