Apple chipes Mac – Apple diagnosztika az önkiszolgáló javításhoz
Annak érdekében, hogy sikerüljön elkülöníteni a hiba forrását egy Macen, amelyen hibaelhárítást végez, előfordulhat, hogy használnia kell az Apple diagnosztika önkiszolgáló javítási tesztcsomagjait. Egy diagnosztikai csomag több diagnosztikai tesztből áll. A tesztcsomagok futtatása segíthet a problémák azonosításában, annak megállapításában, hogy szükség van-e egy alkatrész cseréjére, illetve annak leellenőrzésében, hogy a javítás sikeres volt-e.
A tesztcsomagok eléréséhez szüksége lesz egy másodlagos eszközre, amely webböngészővel és internet-hozzáféréssel rendelkezik. Ez a második eszköz diagnosztikai konzolként szolgál, amelyen meg kell majd adnia a tesztelt eszköz sorozatszámát.
Ki kell választania az ajánlott diagnosztikai tesztcsomagot, és amikor a tesztek lefutottak, az eredmények megjelennek majd a diagnosztikai konzolon. Vizsgálja át az eredményeket, hogy meg tudja állapítani a szervizelt eszköz problémájának kiváltó okát.
Hogyan lehet Apple-diagnosztikát futtatni önkiszolgáló javításhoz egy Macen?
Követelmények
Ha „Apple diagnosztika az önkiszolgáló javításhoz” segítségével szeretne tesztelni egy Macet, a következőkre lesz szüksége:
Egy tesztelni kívánt Mac
Megjegyzés: Ennek Apple chipes Macnek kell lennie, amelybe tud kapcsolni, és amelyen el lehet indítani a macOS-t. Az „Apple diagnosztika az önkiszolgáló javításhoz” nem támogatja az Intel-chipes Maceket.
Fontos: A tesztelt Macen legalább macOS Sonoma 14.1-nek kell lennie az „Apple diagnosztika az önkiszolgáló javításhoz” futtatásához. A macOS bétaverziói nem támogatottak. A Mac frissítésével kapcsolatos tudnivalókat A macOS frissítése Macen című súgócikkben találja. Mielőtt követné az utasításokat, győződjön meg arról, hogy a Mac frissült. A következő támogatási cikkek segítenek beazonosítani, milyen Macet tesztel:
Ha a tesztelt Mac nem kapcsol be vagy nem indul el, tekintse át az áramellátással és a rendszerindítással kapcsolatos problémák elhárításával foglalkozó megfelelő szakaszt:
Egy másodlagos eszköz, például egy iPhone, iPad, PC vagy egy másik Mac az „Apple diagnosztika az önkiszolgáló javításhoz” webhelyének és diagnosztikai konzoljának eléréséhez. A másodlagos eszköz diagnosztikai konzolján lehet elindítani és vezérelni a tesztelni kívánt Mac diagnosztikai munkamenetét. A diagnosztikai konzolt a következő másodlagos eszközök támogatják:
iOS 13 vagy újabb rendszerű iPhone vagy iPadOS 13 vagy újabb rendszerű iPad Safarival
macOS Catalina 10.15 vagy újabb rendszerű Mac Safarival
Egy PC, amelyen van Chrome 55 vagy újabb, Firefox 59 vagy újabb, illetve Microsoft Edge 12 vagy újabb böngésző
Wi-Fi-s vagy vezetékes internetkapcsolat a tesztelendő Macen
Wi-Fi-, mobilhálózati vagy vezetékes internetkapcsolat a másodlagos eszközön
A tesztelni kívánt Mac előkészítése
Ha telepíteni tudja a macOS legújabb frissítéseit, tegye meg, mielőtt folytatná a további lépésekkel.
Kapcsolja ki a tesztelendő Macet.
Húzza ki az összes külső eszközt, kivéve a billentyűzetet, az egeret és a kijelzőt (ha van).
Győződjön meg arról, hogy a Mac szilárd, sík, stabil, jól szellőző felületen áll.
Asztali Macek esetén csatlakoztassa a hálózati tápkábelt a számítógéphez. Mac laptopok esetén csatlakoztassa a számítógép hálózati adapterét és töltőkábelét a számítógéphez.
Az „Apple diagnosztika az önkiszolgáló javításhoz” megnyitása a másodlagos eszközön
A másodlagos eszközön lépjen a https://getsupport.apple.com/self-service-diagnostics oldalra egy böngészőben.
Kattintson vagy koppintson a Folytatás elemre az „Apple diagnosztika az önkiszolgáló javításhoz” oldalon.
Válassza ki a „Mac” lehetőséget.
Belépés diagnosztikai módba a tesztelni kívánt Macen
Ha vezetékes Ethernet-kapcsolattal csatlakoztatja a tesztelni kívánt Macet az internethez, a számítógép bekapcsolása előtt csatlakoztassa az Ethernet-kábelt a Machez. Ha Wi-Fi-t használ, az 5. lépésben fog majd csatlakozni, miután a számítógép diagnosztikai módba váltott.
A számítógép bekapcsolásához nyomja meg és tartsa lenyomva a bekapcsológombot a tesztelni kívánt Macen. A Touch ID-vel felszerelt laptopokon nyomja meg és tartsa lenyomva a Touch ID-t.
Amikor folyamatosan nyomva tartja a bekapcsológombot, a Mac bekapcsol, és betölti a rendszerindítási lehetőségeket. Amikor megjelenik az „Indítási lehetőségek betöltése...” üzenet, engedje el a bekapcsológombot.
Amikor megjelenik az indítási beállítások képernyője, a diagnosztikai módba való belépéshez nyomja le és tartsa lenyomva a Command (⌘)-D billentyűt a Mac billentyűzetén.
Ha Wi-Fi-n keresztül szeretné csatlakoztatni a tesztelt Macet az internethez, válassza ki a hálózatot a diagnosztikai mód képernyőjének jobb felső sarkában található Wi-Fi menüből.
Megjegyzés: A Wi-Fi menü megjelenése néhány másodpercet vehet igénybe. Ez nem rendellenes viselkedés.
Válassza ki a nyelvet, majd kattintson az „OK” gombra a diagnosztikai mód képernyőjén.
Bejelentkezés és diagnosztikai munkamenet elindítása
A másodlagos eszközön megnyitott „Apple diagnosztika az önkiszolgáló javításhoz” oldalon adja meg a tesztelni kívánt Mac sorozatszámát a megfelelő mezőben. A sorozatszám a tesztelés alatt álló Mac diagnosztikai képernyőjének bal alsó sarkában található.
Kattintson vagy koppintson a „Munkamenet indítása” elemre a másodlagos eszközön megnyitott „Apple diagnosztika az önkiszolgáló javításhoz” oldalon. Ha a Mac nem jelentkezik be a diagnosztikai munkamenetbe, kattintson vagy koppintson az „Újrapróbálkozás” elemre.
A tesztelni kívánt Macen kattintson az „Elfogadom” gombra a diagnosztikai képernyőn.
Megjegyzés: Ha a tesztelni kívánt Macen nem a macOS 14.1-es vagy újabb verziója fut, akkor nem tud csatlakozni a diagnosztikai munkamenethez, és megjelenik egy üzenet, amely arra kéri, hogy frissítse a Macet.
Miután sikeresen beléptette a tesztelni kívánt Macet, kiválaszthat a másodlagos eszközön egy diagnosztikai tesztcsomagot a Mac teszteléséhez. Kövesse az utasításokat, és tekintse meg a diagnosztikai tesztek eredményeit a másodlagos eszközön.
Rendelkezésre álló diagnosztikai tesztcsomagok
Diagnosztikai csomag | Laptopok | Moduláris asztali számítógépek | iMacek |
---|---|---|---|
Mac Resource Inspector (Mac erőforrás-vizsgáló, MRI) | Igen | Igen | Igen |
Display Anomalies (Kijelzővel kapcsolatos rendellenességek) | Igen | Nem | Igen |
Keyboard (Billentyűzet) | Igen | Nem | Nem |
Trackpad | Igen | Nem | Nem |
Touch ID | Igen | Nem | Nem |
Audio (Hang) | Igen | Igen1 | Igen |
Mac Resource Inspector (Mac erőforrás-vizsgáló, MRI)
Ez a diagnosztikai csomag egy gyors kiértékelési eszköz, amely ellenőrzi, hogy megvannak-e a szükséges hardverösszetevők, és többféle rövid tesztet végez a hardver működésének ellenőrzése érdekében.
Display Anomalies (Kijelzővel kapcsolatos rendellenességek)
Ez az interaktív diagnosztikai csomag egymás után jelenít meg színeket és mintákat, amelyek segítenek a képpont-anomáliák és az üveg alá szorult törmelék azonosításában.
Keyboard (Billentyűzet)
Ez az interaktív diagnosztikai csomag annak ellenőrzésére kéri meg a felhasználót, hogy a billentyűzet minden billentyűje megfelelően reagál-e a megnyomásakor, látható-e a billentyűzet háttérvilágítása, és a Caps Lock billentyű jelzőfénye működik-e.
Trackpad
Ez az interaktív diagnosztikai csomag annak ellenőrzésére kéri meg a felhasználót, hogy a trackpad minden területe reagál-e az érintésre.
Touch ID
Ez az interaktív diagnosztikai csomag egy sor automatizált tesztet futtat, amelyekkel ellenőrizni lehet, hogy van-e Touch ID. Ezután arra utasítja a felhasználót, hogy tegye az ujját a Touch ID-érzékelőre a funkció ellenőrzése érdekében.
Audio (Hang)
Laptopok és iMacek: Ez az interaktív diagnosztikai csomag a belső hangszórókon keresztül egy sor akkordot játszik le, és a beépített mikrofonokon keresztül ugyanazokra a hangokra figyel, így ellenőrizni lehet a hangszóró és a mikrofon működését.
1Moduláris asztali Macek: Ez az interaktív diagnosztikai csomag a belső hangszórón keresztül egy sor akkordot játszik le, és megkéri a felhasználót annak megállapítására, hogy a hangok hallhatók-e, és nem szólnak-e torzan. Ezzel ellenőrizni lehet a hangszóró működését.
Figyelem: Az Audio (Hang) diagnosztikai csomag hangos teszthangokat játszik le a hangszórókon keresztül. Mielőtt elkezdené futtatni a tesztcsomagot, gondolja át, nem fogja-e zavarni vele a környezetét. A legjobb eredmény elérése érdekében ne zajos környezetben futtassa a tesztcsomagot.
Megjegyzés: Az Audio (Hang) diagnosztikai csomagban foglalt tesztek végrehajtásához és a fülhallgató-csatlakozó ellenőrzéséhez szükség van egy fejhallgatóra.