Sveikatos krizės, visuomenės senėjimas, didėjantys lūkesčiai dėl aukštos kokybės paslaugų ir technologinė pažanga kelia iššūkį sveikatos sistemų tvarumui ir atsparumui. Šie veiksniai rodo struktūrinių pakeitimų ir (arba) reformų poreikį, siekiant pagerinti visuomenės sveikatą ir sveikatos sistemų efektyvumą, atsparumą ir tvarumą, kartu užtikrinant vienodą prieigą prie kokybiškų paslaugų.
ES valstybės narės imasi reformų, siekdamos spręsti šias problemas ir įtvirtinti jų sprendimo būdus savo nacionalinėse sveikatos programose, politikoje ir strategijose. Komisija siūlo praktinę įgyvendinimo paramą sveikatos priežiūros institucijoms, kad jos galėtų įgyvendinti reformas ir keistis gerąja patirtimi su kitomis ES valstybėmis narėmis, taip papildydamos kitą prieinamą paramą.
Laikydamasi Europos Komisijos ir nacionalinių prioritetų, Komisija prisideda prie geresnės piliečių sveikatos apsaugos, kad valstybės narės galėtų užkirsti kelią būsimoms pandemijoms ir su jomis kovoti, taip pat didinti valstybių narių sveikatos sistemų atsparumą. Taigi tikslai tiek krizės metu, tiek esant įprastai padėčiai yra šie: padėti geriau apsaugoti žmonių sveikatą ir praktiškai sutvirtinti pagrindą tvarioms investicijoms į stiprias sveikatos sistemas ir sveikatos priežiūros darbuotojus.
Atsisiųskite brošiūrą apie sveikatą ir ilgalaikę priežiūrą >