Възползвайте се от допълнителни отстъпки. Безплатна доставка при поръчки над 50 лв.

Електрически вибратори за бетон

Филтри
6 Продукта
По уместност
По уместностНай-новиНай-продаваниАзбучно A → ЯАзбучно Я → АЦена 0 → 9Цена 9 → 0
Подреди по:
На страница по:

При изливането на бетона в кофража, остават остатъци от въздух, който не позволява образуване на монолитен и много здрав бетонен блок. Въздухът е по-добре да бъде изкаран още преди стягането на бетона. Това се постига чрез специалните вибратори. Какво представляват и как се използват? Какви са отделните предлагани видове и защо да купите от онлайн магазин itt-shop.bg?

За какво се използват вибраторите за бетон?

При изливане на бетон, забелязали ли сте, че майсторът причуква по кофража с чук за да слегне пресния разтвор? Това се прави, за да излезе остатъчният въздух и да не се образуват въздушни пролуки. Днес вместо чук се използват вибратори за бетон. Още докато разтворът е пресен, чрез маркуч, металният накрайник се вкарва на дълбоко в разтвора и започват силни вибрации, което изкарва въздуха на повърхността.

Добрият резултат се вижда още след махането на кофража – бетонната отливка е плътна и монолитна, без наличие на остатъчни отвори в нея.

Какъв е механизмът на работата им?

Най-често срещани са видовете от електромеханичен тип. Те са електрически и в основата им стои електродвигател, специален механизъм и гъвкав маркуч, с работен метален накрайник. Двигателят може да е монофазен или трифазен. За образуване на вибрации в металния накрайник, чрез мощния електродвигател, се задвижва метален стоманен вал. За трептенето се използва механизъм тип ексцентрик, който създава вибрации, чрез изместване на центъра на тежестта на вала спрямо оста на двигателя. Колкото по-бързооборотно е въртенето, толкова по-високочестотни са генерираните вибрации.

Маркучът се използва за удължител и позволява потапянето на металния накрайник на дълбочина в кофража от 1 до 7 метра.

От какви се нуждае съвременното строителство?

  • повърхностни пресови – намират приложение при заливане на подове, греди и тавани с малка дебелина;
  • външни – прикрепват се от външната страна на кофража и се използват при създаване на тесни и високи структури, като вертикални колони на сграда;
  • потопяеми иглени – това са най-често срещаните машини, чието функциониране беше описано по-горе в статията. Използват се при изграждане на масивни и обемни конструкции: основи, скари, подпори и други.

Според метода на генериране на вибрационните трептения, вибраторите са: електромеханични, пневматични, механични, електромагнитни, хидравлични. С оглед на честотата на генерираните трептения: нискочестотни (до 3,5 хил. кол/мин), високочестотни (от 10 до 20 хил. кол/мин) и средночестотни (от 3,5 до 9 хил. кол/мин).

На какво е важно да се обърне внимание при избора на вибратор за бетон?

При избора на подходящ вибратор за бетон, важно е да се обърне внимание на амплитудата и трептенията. Колкото честотата на вибрациите е по-малка, толкова амплитудата е по-голяма и обратно. Високочестотните са подходящи за финозърнести разтвори. Средночестотните са за среднозърнести пълнители, а нискочестотните – за едрозърнестите.

Производителността на вибратора за бетон зависи от мощността на двигателя. За домашна употреба е достатъчна мощност от 750 – 1500W. Професионалните са от 2kW и повече. Размерите са от значение с оглед на мобилността. Колкото по-мощен е вибраторът, толкова по-голям и тежък ще бъде той. Обърнете внимание на дължината на маркуча, тъй като това определя дълбочината на потапяне.

Какви игли и валове ще откриете в раздела?

В раздела на онлайн магазин itt-shop.bg ще откриете различни размери на игли и валове Ø 35 мм и дължина 4 метра на маркуча. Ще откриете още и гъвкав вал с дължина 3 метра и диаметър Ø 35 мм. И двата варианта са с накрайник игла, която се потапя в разтвора и чрез нея се генерират вибрациите.

Имате избор измежду електрически устройства с мощност 1200 W или по-мощен вариант от 2300 W.

loading...