Osalege aktiivselt Euroopa poliitika kujundamises ja jagage meiega oma seisukohti. Vaadake lähemalt, kuidas saate anda oma panuse meie poliitikasse ja tööviisidesse.
Andke meile teada, mis on teile oluline!
Avaldage arvamust tulevaste ELi poliitikastrateegiate ja kehtivate õigusaktide lihtsustamise kohta.
Esitage või toetage ideid uute ELi eeskirjade kohta.
Ühinege mõttevahetusega ja arutage kodanikega küsimusi, mis meid kõiki puudutavad.
Fookuses: Tagasisidekorje loomadega mitteseotud katsete kohta
Tagasisidekorje raames loodetakse saada eksperditeadmisi loomadega mitteseotud katsete kohta kemikaaliohutuse hindamistes ja eelkõige vastuseid, milles võetakse kokku teadmiste praegune tase asjaomastes valdkondades.
Tagasisidekorje kemikaaliohutuse hindamisel tehtavate loomkatsete kohta seoses komisjoni tegevuskavaga loomkatsete järkjärguliseks lõpetamiseks on avatud kuni 15. oktoobrini 2024.
Selle tegevuskava koostamisega täidab Euroopa Komisjon ühe kohustuse, mis ta oli võtnud vastusena Euroopa kodanikualgatusele „Julmust vältiv kosmeetika – loomkatsetevaba Euroopa“.
Lisateave
Avalikud konsultatsioonid ja tagasiside (varem „Avaldage arvamust!“) on ühtne portaal, mille kaudu kodanikud ja sidusrühmad saavad avaldada arvamust komisjoni algatuste kohta ja anda oma panuse otsustusprotsessi. Nii ELi õigusaktide ja poliitika ettevalmistamisel kui ka rakendamisel on komisjon huvitatud kodanike ja sidusrühmade seisukohtadest. Avalik konsultatsioon teemal „Lastekaitse – süsteemide integreerimine“ või tagasiside teemal „ELi normid ohvrite õiguste kohta“ on näited sellisest panusest otsustusprotsessi.
Euroopa kodanikualgatuse kaudu saavad ELi kodanikud kutsuda Euroopa Komisjoni üles esitama õigusakti ettepanekuid komisjoni pädevusse kuuluvatel teemadel. Algatus peab koguma vähemalt miljon kehtivat allkirja. Alates kodanikualgatuse sisseviimisest 2012. aastal on käivitatud üle 100 algatuse ja neid on toetanud ligikaudu 18 miljonit ELi kodanikku. Edukad algatused mõjutasid komisjoni seadusandlikke ettepanekuid sellistes küsimustes nagu juurdepääs joogiveele või kohustuslike eesmärkide seadmine keemiliste pestitsiidide kasutamise vähendamiseks.
Kodanike kaasamisplatvorm on spetsiaalne ruum, kus kodanikud saavad osaleda Euroopa tasandi aruteludes oluliste tulevaste ELi ettepanekute üle, mis mõjutavad meid kõiki. Meie Euroopa Komisjonis soovime uute poliitiliste algatuste väljatöötamisel juba varakult kodanike arvamust teada saada. Hindame esitatud ideid ja ettepanekuid ning teiste kodanike reaktsioone ning võtame seda hinnangut oma poliitiliste algatuste väljatöötamisel arvesse.
ELi laste osalusplatvorm
ELi laste osalusplatvorm on võimalus pidada dialoogi kõige nooremate ELi kodanikega, et võtta nende seisukohti arvesse ELi tasandi poliitika kujundamisel. Platvormi lõi Euroopa Komisjon koostöös Euroopa Parlamendi ja kodanikuühiskonna organisatsioonidega.
Kõik ELi lapsed saavad osaleda veebipõhistes konsultatsioonides ja pärast nende liikmeks saamist saavad nad osaleda ka intervjuudel, fookusrühmades ning nii veebi- kui ka veebivälistel kohtumistel. Samuti on neil sõnaõigus platvormi tegevuse suuna ja rakendamise, veebisaidi koosloomise ja teabevahetuse aspektide kohta.