ES turi centrinę ryšių tarnybą ir įvairių tinklų visoje ES, kurie teikia informaciją, paslaugas ir paramą. Toliau pateikiamame žemėlapyje rasite jūsų regione veikiančius centrus ir sužinosite apie jų teikiamas paslaugas.
Žemėlapis „Europos Sąjunga šalia manęs“
Naudojantis išskleidžiamuoju meniu galima pasirinkti ES centrus:
- pagal geografinę padėtį – galite pasirinkti šalį ir regioną, kur norėtumėte rasti ES centrą. Spustelėjus jūsų geografinės vietos nustatymo mygtuką, bus rodomi visi netoli vietos, kurioje esate, veikiantys ES centrai;
- pagal tinklą – galite pasirinkti, ar žemėlapyje norite matyti vieną, ar kelis ES tinklus;
- pagal raktažodį – galite pasirinkti konkrečią temą, kad rastumėte ES centrus, kurie gali geriausiai atsakyti į jūsų užklausą.
Tuomet galite spustelėti žemėlapyje bet kurį ES centrą (jie pažymėti spalvotais taškais), kad pamatytumėte jų kontaktinę informaciją ir sužinotumėte apie teikiamas paslaugas.
EUROPE DIRECT centrai padeda vietos gyventojams geriau suprasti Europos Sąjungą ir dalyvauti diskusijose dėl ES ateities. Centrai atsako į klausimus apie ES politiką, programas ir prioritetus. Centrų darbuotojai yra pasirengę aktyviai bendrauti su piliečiais ir suinteresuotaisiais subjektais, kad jie labiau įsitrauktų į Europos projektą.
Europos dokumentacijos centrai skatina švietimą ES integracijos klausimais ir jos tyrimus. Jie teikia dokumentus Europos klausimais ir skatina akademinę bendruomenę dalyvauti diskusijose dėl ES ateities.
Kiti ES centrai
Kiti ES centrai, priklausantys labiau specializuotiems tinklams, gali suteikti įvairių kitų paslaugų pagal savo įgaliojimus. Toliau pateikiami keli pavyzdžiai.
Toliau pateikiami tinklų sąrašai nėra baigtiniai: žemėlapyje galite rasti daugiau ES centrų.
Pavyzdžiai:
- „Erasmus+“ nacionalinės agentūros teikia informaciją ir paramą, susijusią su programa „Erasmus+“.
- Programos „Europos horizontas“ nacionaliniai informacijos centrai teikia konsultacijas, praktinę informaciją ir pagalbą mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ klausimais.
- Programos „Kūrybiška Europa“ centrai padeda Europos garso ir vaizdo, kultūros ir kūrybos sektorių atstovams pasinaudoti galimybėmis gauti finansavimą.
- Europos migracijos tinklas teikia informaciją apie migraciją ir prieglobstį.
Pavyzdžiai:
- Europos vartotojų centrų tinklas (ECC-NET) aiškina vartotojų teises ir gali padėti išspręsti ginčus su kitose ES šalyse įsikūrusiais pardavėjais.
- Tinklas SOLVIT padeda ES piliečiams ir įmonėms ginti savo teises, susijusias su gyvenimu, darbu ar veikla kitoje ES šalyje.
- Finansinių ginčų sprendimo tinklas (FIN-NET) padeda nagrinėti vartotojų skundus dėl finansinių paslaugų neteismine tvarka.
Pavyzdžiai:
- Visi asmenys ar organizacijos, pageidaujantys naudoti ES parengtą tobulinimosi ir karjeros valdymo priemonę „Europass“ arba apie ją gauti daugiau informacijos, turėtų pirmiausia kreiptis į nacionalinį „Europass“ centrą.
- Tinklas „Eurodesk“ informuoja apie Europos jaunimo galimybes.
- „Euraxess“ centrai remia tyrėjų mobilumą ir karjeros raidą.
- Tinklas „Euroguidance“ skatina kompetencijos tobulinimą ir tarptautinį mobilumą mokymosi tikslais.
- Europos Sąjungos nacionalinių akademinio pripažinimo informacijos centrų tinklas (NARIC) padeda pasiekti, kad būtų pripažinti kitose šalyse įgyti diplomai ir studijų jose laikotarpiai.