EL on seadnud ambitsioonika eesmärgi muuta Euroopa 2030. aastaks kõige rohkem ühendatud maailmajaoks, et igaüks saaks kasutada digiülemineku pakutavaid võimalusi.
Nende jõupingutuste keskmes on ELi ühenduvuspoliitika, mille eesmärk on ühtlustada eeskirju, et edendada teenuseid ja laiendada võrke kogu ELis. Need eesmärgid on osa ELi laiematest digikümnendi eesmärkidest selle tagamiseks, et Euroopa kodumajapidamistel oleks 2025. aastaks juurdepääs kiirele internetiühendusele ja 2030. aastaks gigabitiühendusele.
Üks edukamaid algatusi on olnud WiFi4EU. Sellega edendatakse kodanike tasuta juurdepääsu WiFi-le avalikes kohtades, näiteks parkides, väljakutel, üldkasutatavates hoonetes, raamatukogudes, tervisekeskustes ja muuseumides. Kuna kogu Euroopas on rohkem kui 90 000 pääsupunkti, on see algatus olnud eriti mõjukas äärepoolsetes ja alateenindatud piirkondades. Kreekas on Patmose saare elanikele ja külastajatele tagatud usaldusväärne internetiühendus, mis võimaldab neil olla ülejäänud maailmaga ühenduses. Samamoodi on ELi äärepoolseimas piirkonnas Guadeloupe’il WiFi4EU kasutuselevõtt avaldanud positiivset mõju turistide ja saare elanike igapäevaelule. Samuti on see parandanud juurdepääsu digiharidusele ja -ettevõtlusele.
EL edendab praegu muid ühenduvusalgatusi, nagu kiudoptiliste ja 5G-võrkude kasutuselevõtt, mis pakuvad märkimisväärseid majanduslikke võimalusi, soodustavad innovatsiooni ja toetavad digiüleminekut. Lisaks toetatakse Euroopa ühendamise rahastust (digitaalvaldkond) jätkuvalt strateegilisi projekte, mis tagavad kogu Euroopas tugevad ja turvalised digitaristud.
Nende algatuste kaudu ei edenda EL mitte ainult ühenduvust, vaid ka tipptasemel tehnoloogiaid ning tagab, et digiteenused on kättesaadavad ja taskukohased kõigis piirkondades, sillutades teed paremini ühendatud ja digitaalselt vastupidavamale Euroopale.
Lisateave
Kuidas luua digitaalne Euroopa ühenduvuse kaudu – video
WiFi4EU kasutuselevõtt äärepoolseimas piirkonnas – Guadeloupe’il
Euroopa ühendamise rahastu – Digitaalvaldkond
Üksikasjad
- Avaldamiskuupäev
- 28. august 2024
- Autor
- Teabevahetuse peadirektoraat