Pāriet uz galveno saturu

Noteikumi un principi

ES finansējuma noteikumi un principi ir veidoti tā, lai ikvienam būtu vienlīdzīga piekļuve finansējam un lai tas tiktu izlietots pareizi.

Pārredzamības procedūras, kas jāievēro visiem

Ja piesakāties uz Eiropas Komisijas vai valsts iestādes pārvaldītu dotāciju vai piedalāties publiskā iepirkuma konkursā, jums ir tiesības uz taisnīgu attieksmi un piekļuvi informācijai.

Procedūru pārredzamība izpaužas tā, ka uzaicinājumus iesniegt priekšlikumus publicē Eiropas Komisijas tīmekļvietnē. Tas pats pārredzamības princips attiecas arī uz ES līdzekļiem, kas tiek pārvaldīti valsts vai reģionālā līmenī.

Komisijas uzaicinājumi piedalīties publiskā iepirkuma konkursā tiek publicēti tās tīmekļvietnē, ES “Oficiālā Vēstneša” pielikumā un datubāzē “Tenders Electronic Daily” (TED).

Informācija par tā ES finansējuma saņēmējiem, kuru tiešā veidā pārvalda Eiropas Komisija, ir publicēta finanšu pārredzamības sistēmā (nosaukums un saņemtās summas).

Obligāti ir jāpublicē saņēmējorganizāciju nosaukums arī tad, ja finansējumu pārvalda ES valstis. Runa ir par finanšu līdzekļiem, kas piešķirti saskaņā ar kopējo lauksaimniecības politiku, jūrniecības un zivsaimniecības politiku un strukturālajiem un investīciju fondiem. ES valstis šo informāciju publicē savās oficiālajās tīmekļvietnēs.

  • Regula

Finanšu regula ir atsauces dokuments, kurā noteikti galvenie principi un procedūras ES budžeta sagatavošanai, izpildei un kontrolei.

 

ES interešu aizsardzība

Komisija ir izveidojusi agrīnas atklāšanas un izslēgšanas sistēmu, lai vēl labāk aizsargātu Savienības finanšu intereses un nodrošinātu pareizu finanšu pārvaldību. Šī sistēma kopš 2016. gada 1. janvāra aizstāj agrīnās brīdināšanas sistēmu un izslēgšanas gadījumu centrālo datubāzi.